Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Сторінка 3

Проведена нами на констатувальному етапі експерименту робота засвідчила, що діти старшого дошкільного віку з великим інтересом ставляться до будівельно-конструктивних ігор, та найбільше полюбляють ту частину занять, у якій проводяться саме ці ігри. Кожна дитина із задоволенням власними руками виготовляє різні будівлі, фігури, предмети, речі тощо.

Проводячи з дітьми будівельно-конструктивні ігри, ми особливу увагу звертали на активізацію наявних у ним знань, підвищення словникового запасу і його активізація, планування процесу побудови дошкільниками.

Перед початком проведення ігор, ми знайомили дітей з конструктором, будівельним матеріалом, нагадували правила поводження з конструктивним матеріалом, а також навчали окремим прийомам конструювання.

Навчаючи будувати будь-яку нову конструкцію (міст, будинок, машину), ми спочатку знайомили дітей з реальним об’єктом або з його зображенням. З цією метою нами організовувались екскурсії з дітьми до школи. Дорогою обговорювали маршрут, з’ясовували яким транспортом можна дібратися до школи, відвідали шкільну бібліотеку і класну кімнату. Потім все це розглядали ще й на картинках, щоб у дітей могла скластись цілісне уявлення про будівлю, споруду, яку їх необхідно буде будувати, а також допомогти виділити її основні частини і визначити їх практичне призначення. Лише коли у дітей склалось чітке уявлення про об’єкт, ми розпочинали його побудову. Спочатку ми вчили будувати дітей за зразком, а далі – самостійно перетворювати цей зразок відповідно заданим умовам.

З метою забезпечення умов для розвитку дитячої уяви, нешаблонного мислення, самостійності, ми використовували прийоми непрямого впливу, стимулюючи ініціативу та творчість дітей. При цьому намагалися не обмежувати дітей у виборі матеріалу та місця для побудови.

З дітьми, які приймали участь у педагогічному експерименті перед початком гри ми проводили вступну бесіду (чи будь-який інший елемент активізації та зацікавлення дітей) для активізації дітей перед грою. Така попередня робота також сприяла, у першу чергу, позитивному налаштуванню дитини на гру в цілому, а також сприяла виникненню інтересу дитини до особливостей шкільного життя, навчання, чим займаються діти шкільного віку тощо.

Для прикладу наведемо конспект будівельно-конструктивної гри «Дорогою до школи» (побудова вулиці міста).

Мета: спонукати дітей до творчого застосування раніше отриманих конструктивних умінь, закріплювати вміння працювати в колективі, розвивати вміння розрізняти будинки за зовнішнім виглядом, вміння планувати свою роботу. Виховувати естетичний смак, спонукати дітей отримувати задоволення від конструювання. Розвивати і підтримувати інтерес дітей до навчання в школі, формувати позитивне ставлення.

Матеріал: зразки сконструйованих будинків, різні конструктори: дерев’яні, металеві, пластмасові, ляльки.

Хід гри.

Вихователь: Діти, сьогодні у нас незвичайне завдання. Зовсім скоро на вас чекатиме новий дім – школа. А давайте пригадаємо, що ми знаємо про школу і що ми бачили під час прогулянок. (Відповіді дітей).

– А можливо хтось розповість, що ми бачили дорогою до школи, які нам зустрічалися будинки? (Відповіді дітей)

– А тепер ми всі разом побудуємо цю вулицю, яка веде нас до школи, об’єднавшись у групи по три-чотири дитини.

Діти розглядають зразки збудованих напередодні заняття споруд. Після цього одній групі пропонується будувати школу, другій – дитячий садок, третій магазин і т.д.

Вихователь уточнює, які будівельні матеріали вони використовують, втілюючи свій задум, у якій послідовності виконуватимуть роботу. Стежить за тим, щоб діти правильно добирали матеріал, дружно, не заважаючи один одному, працювали, доводили розпочате до кінця.

У кінці гри всі разом розглядають споруди, виділяють оригінальні конструкції. Вихователь схвалює дружню працю дітей, у результаті якої було збудовано гарну вулицю.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Системний комплексний підхід до запровадження інноваційних технологій навчання
Важливим моментом реструктуризації навчального процесу є запровадження інноваційних освітянських технологій. Рішення цих завдань спрямовано на: перехід від педагогічного традиціоналізму до нових форм ...

Методика використання принципів екологічного виховання В.О. Сухомлинського під час уроків мислення серед природи
Щоб змусити дитину мислити, стверджував Василь Олександрович, «вмійте примусити її дивуватися». Проводячи свої уроки мислення серед природи видатний педагог прагнув, щоб «слово народжувалося в спілку ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com