Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Сторінка 3

Проведена нами на констатувальному етапі експерименту робота засвідчила, що діти старшого дошкільного віку з великим інтересом ставляться до будівельно-конструктивних ігор, та найбільше полюбляють ту частину занять, у якій проводяться саме ці ігри. Кожна дитина із задоволенням власними руками виготовляє різні будівлі, фігури, предмети, речі тощо.

Проводячи з дітьми будівельно-конструктивні ігри, ми особливу увагу звертали на активізацію наявних у ним знань, підвищення словникового запасу і його активізація, планування процесу побудови дошкільниками.

Перед початком проведення ігор, ми знайомили дітей з конструктором, будівельним матеріалом, нагадували правила поводження з конструктивним матеріалом, а також навчали окремим прийомам конструювання.

Навчаючи будувати будь-яку нову конструкцію (міст, будинок, машину), ми спочатку знайомили дітей з реальним об’єктом або з його зображенням. З цією метою нами організовувались екскурсії з дітьми до школи. Дорогою обговорювали маршрут, з’ясовували яким транспортом можна дібратися до школи, відвідали шкільну бібліотеку і класну кімнату. Потім все це розглядали ще й на картинках, щоб у дітей могла скластись цілісне уявлення про будівлю, споруду, яку їх необхідно буде будувати, а також допомогти виділити її основні частини і визначити їх практичне призначення. Лише коли у дітей склалось чітке уявлення про об’єкт, ми розпочинали його побудову. Спочатку ми вчили будувати дітей за зразком, а далі – самостійно перетворювати цей зразок відповідно заданим умовам.

З метою забезпечення умов для розвитку дитячої уяви, нешаблонного мислення, самостійності, ми використовували прийоми непрямого впливу, стимулюючи ініціативу та творчість дітей. При цьому намагалися не обмежувати дітей у виборі матеріалу та місця для побудови.

З дітьми, які приймали участь у педагогічному експерименті перед початком гри ми проводили вступну бесіду (чи будь-який інший елемент активізації та зацікавлення дітей) для активізації дітей перед грою. Така попередня робота також сприяла, у першу чергу, позитивному налаштуванню дитини на гру в цілому, а також сприяла виникненню інтересу дитини до особливостей шкільного життя, навчання, чим займаються діти шкільного віку тощо.

Для прикладу наведемо конспект будівельно-конструктивної гри «Дорогою до школи» (побудова вулиці міста).

Мета: спонукати дітей до творчого застосування раніше отриманих конструктивних умінь, закріплювати вміння працювати в колективі, розвивати вміння розрізняти будинки за зовнішнім виглядом, вміння планувати свою роботу. Виховувати естетичний смак, спонукати дітей отримувати задоволення від конструювання. Розвивати і підтримувати інтерес дітей до навчання в школі, формувати позитивне ставлення.

Матеріал: зразки сконструйованих будинків, різні конструктори: дерев’яні, металеві, пластмасові, ляльки.

Хід гри.

Вихователь: Діти, сьогодні у нас незвичайне завдання. Зовсім скоро на вас чекатиме новий дім – школа. А давайте пригадаємо, що ми знаємо про школу і що ми бачили під час прогулянок. (Відповіді дітей).

– А можливо хтось розповість, що ми бачили дорогою до школи, які нам зустрічалися будинки? (Відповіді дітей)

– А тепер ми всі разом побудуємо цю вулицю, яка веде нас до школи, об’єднавшись у групи по три-чотири дитини.

Діти розглядають зразки збудованих напередодні заняття споруд. Після цього одній групі пропонується будувати школу, другій – дитячий садок, третій магазин і т.д.

Вихователь уточнює, які будівельні матеріали вони використовують, втілюючи свій задум, у якій послідовності виконуватимуть роботу. Стежить за тим, щоб діти правильно добирали матеріал, дружно, не заважаючи один одному, працювали, доводили розпочате до кінця.

У кінці гри всі разом розглядають споруди, виділяють оригінальні конструкції. Вихователь схвалює дружню працю дітей, у результаті якої було збудовано гарну вулицю.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Проблема здоров’язбереження у науковій літературі
Соціально-політичні й економічні зміни, що відбуваються в нашій країні, поставили педагогів перед гострою необхідністю критичної переоцінки науково-теоретичних основ системи виховання, орієнтованості ...

Можливості здійснення міжпредметних зв'язків в позакласній роботі з фізики
Позакласна робота відкриває найбільш сприятливі можливості для здійснення міжпредметних зв'язків, які головним чином стимулюють самоосвіту учнів: їх звернення до додаткової літератури, повторення нав ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com