Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Сторінка 5

Аналіз результатів за тестом «Керна-Ірасека», проведеного в контрольній групі свідчить про те, що високий рівень готовності до школи за показником психомоторного розвитку дитини було виявлено, у 14% дітей (3 дитини – Юля А., Христина Г., Олександра М.). Майже такий самий показник спостерігався і в експериментальній групі (15%). Ці діти отримали від 4 до 5 балів. Середній рівень готовності до школи за психомоторним розвитком було виявлено у 36 % дітей (8 дітей – Даніїл Б., Ігор Г., Віка З., Вася К. та ін.). До низького рівня було віднесено 50% дітей (11 дітей – Антон Я., Яна Я., Віка Ф. та ін.).

Наведемо приклади декількох протоколів обстеження дітей за тестом «Керна-Ірасека».

Ім’я: Аня А. (ЕГ).

Вік: 5 років 5 місяців.

Дитина на тест була налаштована позитивно. Відчувалося бажання виконати ще невідоме завдання. Настанова щодо малювання фігури людини не викликала в дівчинки додаткових запитань. Завдання виконувала з інтересом, спокійно.

Із вправою впоралась.

Завдання № 3 виконала добре. Ускладнень не виникло.

Під час роботи Аня почувала себе спокійно, упевнено.

Результат тесту: відмінні – 3 бали – високий рівень.

Ім’я: Христина Г. (КГ).

Вік: 5 років 7 місяців.

На тест дитина була налаштована позитивно. Завдання малювати людську фігуру не викликало ускладнень.

Під час виконання інших вправ дитина почувала себе спокійно, виявляла зацікавленість.

Результат тесту: відмінні – 4 бали – високий рівень.

Порівняльний аналіз рівнів готовності до школи за показником психомоторного розвитку в обох групах виявився фактично однаковим, що свідчить про те, що в цих групах проводиться однакова робота з підготовки дітей до школи.

У цілому результати за тестом «Керна-Ірасека» дали нам уявлення про рівень психічного розвитку дітей, а саме про моторику, сприйняття безпосереднього впливу в даний момент на органи відчуття предметів і явищ реального світу, про мислення, цілеспрямовану діяльність і соціальний розвиток.

З метою виявлення емоційного ставлення дитини до школи ми провели тест «Кому що пасує?». Дитині запропонували пограти в таку гру: «Перед тобою лежать картки з парами слів, наприклад, «великий – маленький», а ти повинен сказати, кому більше пасує кожне з них – школяреві або дошкільникові. Якщо школяреві, то покладеш цю картку у портфель, якщо дошкільникові – у скриньку з іграшками».

Дітям пропонувалися такі пари слів із прикметниками-антонімами: великий – маленький; дорослий – дитячий; веселий – сумний; швидкий – повільний; чистий – брудний; солодкий – гіркий; гладкий – колючий; хворий – здоровий; теплий – холодний; активний – пасивний; добрий – злий; сміливий – боязкий; бадьорий – втомлений; сильний – слабкий; світлий – темний.

Загальне позитивне ставлення до процесу навчання в школі оцінюється за переважною кількістю прикметників з позитивним емоційним забарвленням, які дитина співвіднесла із навчальною, шкільною діяльністю.

Якщо дитина віднесла 9 і більше прикметників до школи, це свідчить про високий рівень загального позитивного ставлення до школи.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Підходи і методика проведення екологічних акцій
Акція "Ліси для нащадків" Акція "Ліси для нащадків" передбачає в період осінніх та весняних лісокультурних робіт посадки лісу за участю учнівської молоді, членів учнівських лісниц ...

Основні форми релігійного виховання у роботі сучасної школи
Процес формування духовності на основі християнських моральних цінностей значною мірою зумовлюється інтегрованим підходом до нього. Висунення інтегративності як провідної форми залучення дітей до хри ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com