Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Сторінка 5

Аналіз результатів за тестом «Керна-Ірасека», проведеного в контрольній групі свідчить про те, що високий рівень готовності до школи за показником психомоторного розвитку дитини було виявлено, у 14% дітей (3 дитини – Юля А., Христина Г., Олександра М.). Майже такий самий показник спостерігався і в експериментальній групі (15%). Ці діти отримали від 4 до 5 балів. Середній рівень готовності до школи за психомоторним розвитком було виявлено у 36 % дітей (8 дітей – Даніїл Б., Ігор Г., Віка З., Вася К. та ін.). До низького рівня було віднесено 50% дітей (11 дітей – Антон Я., Яна Я., Віка Ф. та ін.).

Наведемо приклади декількох протоколів обстеження дітей за тестом «Керна-Ірасека».

Ім’я: Аня А. (ЕГ).

Вік: 5 років 5 місяців.

Дитина на тест була налаштована позитивно. Відчувалося бажання виконати ще невідоме завдання. Настанова щодо малювання фігури людини не викликала в дівчинки додаткових запитань. Завдання виконувала з інтересом, спокійно.

Із вправою впоралась.

Завдання № 3 виконала добре. Ускладнень не виникло.

Під час роботи Аня почувала себе спокійно, упевнено.

Результат тесту: відмінні – 3 бали – високий рівень.

Ім’я: Христина Г. (КГ).

Вік: 5 років 7 місяців.

На тест дитина була налаштована позитивно. Завдання малювати людську фігуру не викликало ускладнень.

Під час виконання інших вправ дитина почувала себе спокійно, виявляла зацікавленість.

Результат тесту: відмінні – 4 бали – високий рівень.

Порівняльний аналіз рівнів готовності до школи за показником психомоторного розвитку в обох групах виявився фактично однаковим, що свідчить про те, що в цих групах проводиться однакова робота з підготовки дітей до школи.

У цілому результати за тестом «Керна-Ірасека» дали нам уявлення про рівень психічного розвитку дітей, а саме про моторику, сприйняття безпосереднього впливу в даний момент на органи відчуття предметів і явищ реального світу, про мислення, цілеспрямовану діяльність і соціальний розвиток.

З метою виявлення емоційного ставлення дитини до школи ми провели тест «Кому що пасує?». Дитині запропонували пограти в таку гру: «Перед тобою лежать картки з парами слів, наприклад, «великий – маленький», а ти повинен сказати, кому більше пасує кожне з них – школяреві або дошкільникові. Якщо школяреві, то покладеш цю картку у портфель, якщо дошкільникові – у скриньку з іграшками».

Дітям пропонувалися такі пари слів із прикметниками-антонімами: великий – маленький; дорослий – дитячий; веселий – сумний; швидкий – повільний; чистий – брудний; солодкий – гіркий; гладкий – колючий; хворий – здоровий; теплий – холодний; активний – пасивний; добрий – злий; сміливий – боязкий; бадьорий – втомлений; сильний – слабкий; світлий – темний.

Загальне позитивне ставлення до процесу навчання в школі оцінюється за переважною кількістю прикметників з позитивним емоційним забарвленням, які дитина співвіднесла із навчальною, шкільною діяльністю.

Якщо дитина віднесла 9 і більше прикметників до школи, це свідчить про високий рівень загального позитивного ставлення до школи.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Формування соціокультурної компетенції учнів початкової школи в процесі навчання читання
Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок з важливими науковими та практичними завданнями. Із входженням України до Європейської спільноти, із розвитком та пожвавленням міжнародних зв'яз ...

Видатні педагоги про значення домашніх завдань у навчанні молодших школярів
У різні періоди розвитку суспільства навчальний процес організовувався не однаково. Так, у школах стародавнього світу панувала система індивідуального навчання. Учитель навчав кож­ного учня окремо. З ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com