Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Діагностика рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання

Сторінка 10

Аналіз результатів за тестом «Іграшка або казка» в КГ свідчить про те що, високий рівень мотиваційної готовності до навчання в школі отримали 4 дітей, середній – 10, низький – 8.

За результатами проведеного тесту «Іграшка або казка» ми отримали наступні результати: до високого рівня мотиваційної готовності віднесено 20% дітей ЕГ (4 дітей – Максим В., Людмила К., Ліза Л., Станіслав С.) та 18% дітей КГ (4 дитини – Юля А., Ігор Г., Христина Г., Олександра М.). До середнього рівня віднесено 45% дітей ЕГ (9 дітей – Анна А., Олексій Б., Андрій Г., Діана К., Надя К. та ін.) та 45% дітей КГ (Даніїл Б., Микола В., Аня Д., Віка З. та ін.). Відповідно до низького рівня мотиваційної готовності до шкільного навчання було віднесено 35% дітей ЕГ (7 дітей – Настя Б., Максим Г., Софія Д., Олеся М., Денис Р., Коля С., Миколка Т.) та 36% дітей КГ (8 дітей – Денис В., Ян Г., Діма Д., Мілена З., Денис Р., Наталка С., Віка Ф., Антон Я.)

Узагальнені результати за даними трьох методик представимо у вигляді діаграми (рис.2.1).

Рис.2.1. Рівні готовності до шкільного навчання за результатами діагностичних методик

Як видно з діаграми, найвищий показник високого рівня в ЕГ та КГ ми отримали за тестом «Іграшка чи казка», спрямованого на визначення домінування пізнавального або ігрового мотиву в мотиваційній сфері дитини старшого дошкільного віку. Найвищий показник середнього рівня в ЕГ було виявлено за результатами двох тестів («Іграшка чи казка» та «Кому що пасує?»), які проводилися з метою визначення мотиваційної та емоційної готовності дітей до навчання в школі. У КГ найвищий показник середнього рівня отримали лише за тестом «Іграшка чи казка». Найнижчі показники в обох групах нами були зафіксовані після проведення тесту «Керна-Ірасека», спрямованого на визначення психомоторного розвитку дітей старшого дошкільного віку.

Виходячи з результатів діагностичних методик нами були виокремленні 3 рівні готовності дітей до шкільного навчання: високий рівень, середній рівень і низький.

Високий рівень готовності до шкільного навчання характеризується наявністю у дитини старшого дошкільного віку вмінь планувати і контролювати свої дії (або прагнення цього); орієнтація щодо прихованих властивостей предметів, закономірностей навколишнього світу, прагнення використовувати їх у своїх діях; вміння слухати іншу людину, виконувати логічні операції у формі словесних понять; високим рівнем домінування пізнавального мотиву над ігровим у мотиваційній сфері та загальним позитивним ставленням до школи і того, що з нею пов’язане.

До середнього рівня відносимо дітей, які прагнуть орієнтуватися на певні узагальнені властивості навколишнього світу – знаходити і використовувати ці узагальнення; виникають труднощі при виконанні складніших логічних операцій (абстракції, конкретизації, аналізу, синтезу), допускаються помилки; дії та результат частково відповідають змісту поставленої мети; у мотиваційній сфері рівень пізнавального мотиву рівнозначний ігровому та позитивне ставленням до школи на рівні із ставленням до школи, явно не виражена емоційна перевага у виборі гри чи навчання.

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Вимоги до керівництва вихователя грою
До вихователя в керівництві грою ставляться певні методичні вимоги, додержання яких забезпечить успішне її проведення. 1. Вихователь повинен спрямовувати рухливу гру на виховання у дітей позитивних я ...

Соціально-педагогічні особливості становлення особистості у підлітковому віці
Кожна вікова група має свої, притаманні лише їй, специфічні особливості формування особистості. При цьому головним завданням соціального виховання, що забезпечує багатогранний розвиток, духовне та фі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com