Духовний розвиток учнів початкових класів на засадах християнської педагогіки

Педагогіка і освіта » Становлення релігійного виховання у школи європейських країн » Духовний розвиток учнів початкових класів на засадах християнської педагогіки

Сторінка 2

У Біблії подано десять Заповідей Божих, перші чотири з яких указують, яким має бути наше ставлення до Бога, у решті Заповідей ідеться про наші взаємини з ближніми.

На мій погляд, є кілька шляхів здійснення духовно-релігійного виховання дітей. Перший і найголовніший з них: створення сімейного осередку духовності. Для цього дитяча Біблія має стати настільною книгою в родині. Яскраві й доступні ілюстрації до біблійних текстів не можуть не привернути увагу дитини, не викликати в неї нескінченних запитань, відповіді на які містяться в Біблії.

Саме в родині дитина має навчитися Молитви Господньої "Отче наш", важливо пояснити значення кожного слова молитви, щоб дитина промовляла їх свідомо і щиро.

Кожна дитина має усвідомити, що молитва — це наша розмова з Богом. Бог — наш небесний Отець, а ми Його діти. Ми щиро любимо Його. А діти, які люблять свого Отця Небесного, люблять і розмовляти з Ним. Ось чому ми молимося. У молитвах ми прославляємо Бога як нашого Творця, дякуємо за все, що Він нам дає, та просимо про найсокровенніше.

Саме батьки повинні пояснити дитині, що молитися треба часто — вранці та ввечері, перед навчанням і після, перед будь-яким заняттям, роботою, їдою, у скрутних ситуаціях, дякуючи Богові і просячи Його допомогти діяти правильно, чесно .

Другий шлях духовного розвитку школярів — це вивчення Біблії в недільних школах, що працюють при церквах і християнських організаціях, в гуртках у школах.

Позитивний досвід роботи таких гуртків для дітей склався в багатьох регіонах України. Для дітей створено яскраві релігійні підручники і навчальні посібники, розраховані на 36 уроків. Вони розкривають дітям у доступній для них формі сторінки Слова Божого. Ось лише деякі назви тем уроків: "Біблія — Книга Життя", "Бог — Творець Світу", "Добро і Зло", "Любов Ісуса до дітей", "Живи за Заповідями Бога", "Ісус —Добрий Пастир", "Ісус навчає, як треба молитися".

Розпочинається такий урок здебільшого з розгляду ілюстрацій та читання дітям доступної і цікавої розповіді з конкретними висновками. Наприклад: запам'ятай християнські чесноти і гріхи, плоди Святого Духа і Заповіді Божі. На кожному уроці дітям пропонують завдання різного типу: запитання, вправи, бесіди, розігрування морально-етичних сценок, спів духовних пісень, розмальовки. Дають дітям і домашні завдання: вивчити напам'ять віршики, коротенькі дитячі молитви.

Заняття у цих гуртках відбуваються у присутності батьків або з їхнього дозволу. В цьому ми вбачаємо можливість поєднати перший і другий, шляхи духовного виховання дитини.

Ефективність залучення дітей до культурних надбань християнської етики залежатиме від успішної реалізації всіх її складових, а саме:

• проведення наукових і практичних конференцій, семінарів, круглих столів з цієї проблематики;

• проведення досліджень у галузі християнської культури як цивілізаційного феномена;

• вивчення і врахування позитивного досвіду зарубіжних виховних програм;

• наукова підтримка й науковий супровід діяльності дитячих і молодіжних організацій з позитивною, конструктивною програмою;

• розробка й впровадження програм, спрямованих на соціалізацію і моралізацію дітей з девіантною поведінкою;

• участь у підготовці телевізійних програм з питань моралі, етики, народної культури;

• розробка і впровадження нових методик та інноваційних технологій;

• науково-методичне забезпечення підготовки вчителів, працівників позашкільних закладів, соціальних працівників до роботи над цими проблемами;

• участь у розробці й виданні програм, методичних матеріалів;

• участь у роботі з батьками для підвищення ролі родинного виховання в цій галузі.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Спеціальні вправи на засвоєння поняття "текст" і його характерних ознак
Для ознайомлення учнів із текстом та його характерними ознаками у програмі Міністерства освіти і науки України виділено 8 годин. Для більш ефективного засвоєння учнями теми "Текст " варто в ...

Особливості групової форми навчання для підвищення ефективності уроків біології у 8 класі
Найважливішими умовами всебічного і гармонійного розвитку кожного школяра є, з одного боку, організація навчального процесу, яка сприяє формуванню справжніх колективів, в які включений цей школяр, а ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com