З досвіду роботи керівників ботанічних гуртків Сумської області

Педагогіка і освіта » Оцінка ефективності ведення гуртків з ботаніки у школі » З досвіду роботи керівників ботанічних гуртків Сумської області

Сторінка 4

Станція заснована у вересні 1993 року. Вона розташована на околиці міста у невеликому одноповерховому будинку. Територія станції – це навчально-дослідницька земельна ділянка площею 0,09 га, чудові квітники (0,04 га), фруктовий сад (0,2 га) та „чудо Кролевеччини” – унікальна яблуня-колонія.

Яблуня-колонія займає площу 0,06 га і виглядає як цілий сад. У неї є 7 основних стовбурів та кілька десятків укорінених гілок. На станції організовано роботу екскурсійної групи юннатів, яка проводить цікаве і змістовне знайомство гостей з чудо-яблунею, занесеною до реєстру загальнодержавного значення як заповідний об`єкт.

Основною формою організації навчально-виховного процесу на станції є гурткова робота еколого-натуралістичного, сільськогосподарського, краєзнавчого та декоративно-ужиткового напрямів позашкільної освіти.

Одним із пріоритетних напрямків науково-дослідницької роботи СЮН є сортовипробування картоплі, яке проводиться під керівництвом наукового співробітника Немішаєвського державного аграрного коледжу І. Д. Когута. Юннатами-овочівниками визначені найкращі сорти для вирощування в Кролевецькому районі: „Бородянський рожевий,” „Незабудка”, „Божедар”, „Косень”, „Повінь”, „Слов`янка”, „Купава” та інші. Щоосені ці сорти пропонуються населенню на Хрестовоздвиженському Кролевецькому ярмарку. Значна робота проводиться по апробації нового сорту картоплі „Спаська”, виведеного безпосередньо на станції.

Науково-дослідницька діяльність учнівської молоді області не обмежується гуртковою роботою. Серед інших організаційних форм – польові практики під керівництвом викладачів Сумського педагогічного університету, Сумського національного аграрного університету та наукових співробітників державних заповідників „Михайлівська цілина” та Деснянсько-Старогутського; біологічні та екологічні експедиції, систематизована дослідницька робота на базі пам’яток природи місцевого значення: Шкуратівського та Тростянецького дендропарків, ботанічного саду державного значення «Ямпільський» Ямпільської районної СЮН .

З метою підвищення ефективності біологічної освіти використовується така форма просвітницької роботи як відеолекторій. Відеолекторії Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Сумської, Шосткинської, Конотопської СЮН працюють за програмами TACIS. Їх послугами постійно користуються вчителі біології, екології, керівники гурткової роботи, викладачі вищих навчальних закладів.

Позашкільна діяльність сьогодні розглядається як важливий фактор найповнішого розкриття здібностей школярів та розв’язання різноманітних освітніх проблем, створення цілісної системи пошуку та виховання творчо обдарованої особистості. Тобто, позашкільні заклади найдієвіше впливають на безперервне і свідоме духовне вдосконалення і самовизначення дітей.

Заняття в позашкільних закладах, будучи необов’язковими, природно добудовують незаповнені проміжки соціального становлення особистості. Свобода і можливість вибору улюблених занять у позашкільних закладах благотворно впливає на школярів.

В усіх видах позакласної роботи проводиться єдиний принцип виховного навчання здійснюваний в системі і розвитку. Всі види позакласних занять пов’язані між собою і доповнюють один одного. При позакласних заняттях здійснюється прямий і зворотний зв’язок з уроком. Види позакласної роботи дозволяють вести учнів від індивідуальної роботи до роботи в колективі, причому остання набуває суспільну спрямованість, що має велике значення для виховання.

Позакласні заняття з ботаніки, що проводяться в системі всього процесу викладання, розвивають багатосторонні інтереси учнів, самостійність у роботі, практичні навички, їх світогляд і мислення. Форми таких занять дуже різні, але за змістом і методами здійснення вони пов’язані з уроком; на уроці в учнів виникає інтерес, який знаходить своє задоволення в тій чи іншій формі позакласних занять і знову отримує розвиток і закріплення на уроці.

В гуртках проводяться різні театральні постановки, КВК, свята, на яких діти можуть реалізувати свої можливості, виявити здібності і таланти. Це також сприяє створенню необхідних умов для подальшого розвитку. Переживання успіху викликає позитивне ставлення до творчої діяльності, сприяє набуттю певного життєвого досвіду, навичок самостійної діяльності і поведінки, тобто поступово здійснюється становлення тих властивостей і якостей, які є складовими творчої особистості.

У процесі занять учні розвивають творчі здібності, ініціативу, спостережливість. Самостійно набувають трудові навички та вміння. Розвивають інтелект, поглиблюють знання з предмету а також формують любов до природи. Заняття в гуртку допомагає дитині визначитися з майбутньою професією. Якщо це буде професія не пов’язана з ботанікою, набуті вміння та навички завжди знадобляться у подальшому житті.

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Загальна характеристика досвіду використання ігрової діяльності молодших школярів
Дидактичні ігри використовуються на уроках з усіх навчальних дисциплін початкової школи. Охарактеризуємо особливості використання ігрового методу у досвіді роботи вчителів початкових класів. Так, ігр ...

Методика аналізу художніх творів різних жанрів на уроках образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво має багато художніх творів різних жанрів, які аналізуються на уроках. Під час бесід аналітичний розбір творів не повинен ускладнювати процес постійного сприймання. Школярів слі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com