Широке використання в позакласній роботі різних завдань, пов’язаних з проведенням спостережень і експериментів, розвиває у школярів дослідницькі здібності. Крім того, конкретність спостережуваних явищ, необхідність коротко записувати спостережуване, робити відповідні висновки, а потім розповідати про це на уроці або занятті гуртка сприяє розвитку в учнів мислення, спостережливості, змушує замислитися над тим, що раніше проходило повз їхньої уваги. В позакласній роботі легко здійснюється індивідуалізація навчання і реалізується диференційований підхід.
У процесі позакласної роботи, виконуючи різні досліди і проводячи спостереження, займаючись охороною рослин, школярі входять в тісний контакт з живою природою, яка надає великий вплив на виховання. Ця діяльність залучає школярів до різної посильної праці: підготовці ґрунту до постановки дослідів і спостережень за рослинами, догляду за ними, посадці дерев та чагарників, що, у свою чергу, виховує в них почуття відповідальності за доручену справу, вміння доводити розпочату справу до кінця, сприяє розвитку почуття колективізму.
Якщо позакласна робота пов’язана з виготовленням наочних посібників із зібраного в природі матеріалу, а також муляжів, таблиць, моделей, організацією біологічних олімпіад, виставок, випуску стінних газет, вона викликає потребу школярів у використанні науково-популярної і наукової біологічної літератури, залученні до позакласного читання . Таким чином, гурткова робота з біології має велике значення як у вирішенні навчально-виховних завдань шкільного курсу біології, так і у вирішенні багатьох загально педагогічних завдань, що стоять перед загальноосвітньою школою в цілому. Тому вона повинна займати значне місце в діяльності кожного вчителя біології.
Нове про педагогіку:
Запровадження кредитної системи
Із 1998 по 2004 рік у рамках Болонського процесу відбулося багато різнорівневих зустрічей, робочих нарад, конференцій на яких було сформульовано шість ключових принципів цього процесу: 1. Введення дв ...
Експериментальна перевірка використання творчих писемних завдань для
навчання писемного мовлення
Дані психології, педагогіки та методики дозволили припустити й обґрунтувати необхідність та можливість використання творчих завдань як інтегрованої частини загального процесу навчання писемного англі ...