Навчання українців в Польщі

Педагогіка і освіта » Наука і освіта в Польщі » Навчання українців в Польщі

Сторінка 1

польща навчання освіта

За останні роки кількість студентів-українців у Польщі збільшилася у кілька разів. По-перше, вивчити польську мову для цілеспрямованих українців легко, вона дуже подібна до української, і вистачить пари місяців, аби все розуміти та вміти висловитись. По-друге, українці, переїжджаючи до Польщі, почуваються, як мовиться, «у своїй тарілці», бо наші країни мають багато спільного в історії та традиціях. По-третє, між Польщею та Україною добре транспортне сполучення. Щодня з Варшави, Кракова і Вроцлава їдуть автобуси до Львова, є потяги до Києва та Харкова. Студентам, які потрапляють на навчання, платять стипендії за відмінні знання. Є можливість отримати карту проживання терміном на рік, з якою можна вільно подорожувати до будь-якої країни Європейського Союзу.

«У 2009 році до нас звернулися п’ять абітурієнтів з України. Всім знайшлися місця в польських вишах, – розповідає президент Польського освітнього фонду «Перспективи» Вальдемар Сівінські (на знімку). – Трьох направляємо до Кєльц, двох – до Вроцлава. Аби розвинути діяльність на схід, у травні організовували курс польської мови для українських студентів. Усі були вкрай задоволені. Що ж наша країна може запропонувати українським студентам? Понад 400 державних і приватних вишів, найрізноманітніші спеціальності, високопрофесійні викладацькі кадри, перспективну роботу».

Система вищої освіти у Польщі поєднує державні та приватні вищі навчальні заклади. Правила вступу визначаються кожним вишем автономно. У будь-якому випадку знадобиться шкільний атестат з оцінками, медична довідка, сертифікати, що підтверджують знання польської мови. У більшість вишів зараховують за конкурсом атестатів, але в деяких можуть запропонувати і здати іспити. Випускники університетів можуть отримати ступені бакалавра (394 роки), магістра (292,5 роки), доктора наук. Українці, які вже мають диплом бакалавра, можуть продовжити навчання в Польщі на ступінь магістра.

У Польщі діють принципи Болонської конвенції, метою якої є створення Європейської зони вищої освіти. Навчальний рік поділений на два семестри: осінній і весінній. Осінній починається з 1 жовтня та включає зимову екзаменаційну сесію. Весняний триває від середини лютого до середини червня, включаючи літню сесію. Якщо студент не здав якісь предмети протягом сесії, йому надаються дві офіційні можливості перездачі на початку нового семестру (поправки). Студенти, які вирішили навчатися в Польщі англійською мовою, можуть вибрати з більш ніж 100 навчальних закладів.

Існує декілька варіантів вступити до вишу в Польщі. Міжнародні програми типу Ерасмус Мундус чи Ерасмус Сократес дозволяють студентам, які вже навчаються в українських університетах, приїхати на семестр, рік за програмою обміну або навіть на два роки, щоб отримати ступінь магістра. Дізнатися про умови програми можна в Інтернеті, або в міжнародному відділі свого університету. Ще один варіант безкоштовного навчання – вступати до польського вишу зі знанням польської мови на тих самих умовах, що і польські громадяни. У багатьох університетах є безкоштовні місця на стаціонарні заняття. Можна потрапити і на платне навчання. До речі, особам, які мають карту поляка, знижка на навчання в Польщі сягає тридцяти відсотків.

Аби полегшити собі життя, і не контактувати з польським вишем безпосередньо, можна вступити до університету за допомогою спеціального проекту Тераз Вроцлав. Цей проект – некомерційна ініціатива мерії та вищих навчальних закладів Вроцлава. Головне завдання – не тільки запросити молодь здобувати освіту у вроцлавських вишах, а й надати інформаційну і консультативну підтримку його учасникам. Навчання у вроцлавських вишах для студентів-іноземців платне. Однак завдяки проекту «Teraz Wroclaw» кращі абітурієнти отримують можливість здобувати освіту безкоштовно.

Вроцлавський проект презентує освітні пропозиції восьми державних і приватних вищих навчальних закладів. Учасником може стати кожен, хто хоче здобувати освіту в одному з вищих навчальних закладів, репрезентованих цим проектом і вже має атестат про повну загальну середню освіту (або ж диплом бакалавра чи магістра), а також володіє польською мовою. Ось що каже представник Вроцлавського проекту Юлія Вакула: «Освіта у Польщі зараз неабияк популярна серед українців. Для нас головним показником цього є кількість пропозицій на участь у проекті, листів і дзвінків із запитаннями та, зрештою, кількість учасників проекту. Незважаючи на те, що «Teraz Wroclaw» щороку розширює свою географію, і до нас приїздить молодь із Білорусі, Росії, Молдови, Казахстану, а цьогоріч також з Узбекистану та Туркменістану, найбільше учасників традиційно з України. Ось і цього року навчання у вроцлавських вишах в рамках нашого проекту розпочнуть понад 70 студентів, і більше половини з них – українці».

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Ефективність дослідницького навчання другокласників умінню складати текст
Формуючий експеримент мав на меті перевірити ефективність методики вивчення теми "Текст". В завдання формуючого експерименту входило: виявити рівень знань про текст, його основні ознаки; ви ...

Методи дослідної роботи по формуванню у молодших школярів математичних знань в процесі дидактичної гри
У зв'язку з переходом до навчання в школі дітей з шести років особливий інтерес уявляє питання про методи навчання, зокрема такого методу, як дидактична гра. «Основні вимоги до організації і методики ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com