Недоліки спостереження як методу наукового дослідження та шляхи їх усунення

Педагогіка і освіта » Педагогічні спостереження як метод дослідження » Недоліки спостереження як методу наукового дослідження та шляхи їх усунення

Сторінка 3

Де, S – кількість плюсів, P – кількість мінусів Оцінка 11

Прізвище і підпис дослідника

В окремих графах протоколу розміщені основні прийоми гри: передачі, ведення, кидок, інші дії в нападі та в захисті, персональні зауваження. Під час гри фіксуються показники діяльності, "ціна" яких визначається в умовних позитивних ("+") та негативних ("-") балах.

Успішно виконані прийоми під час гри фіксуються у відповідній графі значком "+", а неуспішні знаком "-". Так, наприклад, учень виконав у грі передачу (не важливо, яким способом), якщо вона точна, то у відповідній графі ставимо знак "+" (S1), у разі невчасної або неточної передачі – "-" (P1).

Таким же способом оцінюється ведення м’яча: якщо учень виконує ведення м’яча, і воно є доцільним, вчасним; обводить захисника без втрати м’яча, тоді у відповідній графі ставиться знак "+"(S2), якщо учень втратив м’яч під час ведення, допустив пробіжку чи перенос м’яча, або воно є недоцільним та невчасним, то гравцю у відповідній графі ставиться знак "-"(P2).

Кидок оцінюється за його доцільністю, вчасністю та результативністю. Якщо кидок доцільний, вчасний, то в протоколі у відповідній графі ставиться знак "+"(S3), якщо він ще й результативний, то в наступній графі - ще два знаки "++"(S4) (оскільки влучний кидок є основою гри, тому результативний кидок фіксувався із подвійним коефіцієнтом), якщо нерезультативний – "-"(P4) і недоцільний та невчасний – "-"(P3) .

Інші дії в нападі ділилися на дві умовні групи: а) активні (вихід на вільне місце, виконання відриву, активність в нападі), які оцінюються знаками "+"(S5) та б) пасивні (відсутність виходу на вільне місце, невиконання відриву, неучасть в атакувальних діях, пасивна гра під щитом), за яких учні отримують знак "-"(P5).

Що стосується дій у захисті, то їх також поділено на дві умовні групи: а) активні дії у захисті ("тримання" гравця без м’яча, "тримання" гравця з м’ячем; вибивання і виривання м’яча; активне переміщення в захисті; активність на підборі м’яча від щита; взаємодопомога та взаємовиручка партнерів), за які учням ставлять знак "+" (S6), і б) пасивність у захисті щодо гравця без м’яча та гравця з м’ячем, у підборі під щитом, взаємодопомозі та взаємовиручці партнерів, що оцінюються знаком "-"(P6). При цьому оцінюються дії в нападі та захисті після завершення атаки або захисту.

За отримане учнем персональне зауваження дослідник у відповідній графі ставить знак "-"(P7), якщо персональне зауваження одержане суперником за дії проти гравця, то фіксується – "+"(S7).

Після завершення спостереження підраховується кількість плюсів (S = ∑S1 _ S7= ) та кількість мінусів (P= ∑P1 _ P7=). Потім за формулою: Sзаг = S – P= визначається кількість балів, яку набрав учень. Відповідно до набраної суми балів учень отримує оцінку за гру.

Із наведеного протоколу бачимо, що учень протягом гри виконав: 3 передачі, одна з яких була неточною; 2 кидки, один з яких був результативним; 5 разів він вів м’яч, при чому 2 рази втратив м’яч під час ведення; з 5-ти атак – двічі був неактивний, проте 6 разів активно діяв у захисті. За гру учень набрав 18 "+" і 7 "-", що становить 11 балів (18-7).

Розроблений протокол залежно від завдань спостереження можна доповнювати іншими прийомами та елементами баскетболу, наприклад, додати графу, де оцінюються передачі, можна оцінювати різновиди передач, конкретизувати окремо дії у нападі та в захисті. Можна також замість знаків "+" і "-" ставити час виконання того чи іншого прийому тощо.

Страницы: 1 2 3 

Нове про педагогіку:

Завдання по взаємоаналізу дій учнів
Інший діючий засіб виховання пізнавальної активності — завдання по взаємоаналізу дій учнів. Найбільше реанальный спосіб організації навчальної діяльності учнів у даному випадку — змінний: одна зміна ...

Український національний костюм на уроках математики
Задумаймося, що може бути спільного між вивченням українського національного костюма та уроками математики в початкових класах. Мабуть, нічого - скажете Ви. Але це тільки на перший погляд. Як показал ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com