Засоби роботи з обдарованими дітьми в Німеччині

Сторінка 1

В післявоєнній Західній Німеччині проблема талантів, подібно як і тема раси була темою табу. Не було надруковано жодної публікації щодо обдарованості, та не існувало жодної організації по підтримці здібних дітей. Поворотним моментом стала Світова Конференція в Єрусалимі у 1979 році, в ході якої, під час виступу одного з доповідачів, прозвучала фраза, що Федеративна Республіка Німеччина належить до «недорозвинених країн» в сфері підтримки талановитих особистостей. Підтримка обдарованих дітей після конференції для Німеччини стала важливою проблемою, яка неодноразово піднімалася владою країни під час роботи парламенту. Німці стали активними учасниками конференцій, зайнявши важливі позиції в Світовій Конференції та міжнародних організаціях. Надзвичайну активність щодо роботи з обдарованими дітьми проявила організація «Німецька організація обдарованих дітей» (Deutsche Gesellschaft fur Hochbegabtes Kind). Ця організація вирішувала питання підтримки обдарованих дітей, публікувала книги, брошури, інформаційні блоки для батьків, педагогів, педіатрів, що містили інформацію про діагностику здібностей, форми підтримки обдарованих дітей.

В середині 1980-тих років ХХ століття в Німеччині діяло п’ять великих центрів, що займалися дослідженнями талановитих дітей: у Франкфурті – Німецький інститут міжнародних педагогічних досліджень (Deutsche Institut fur Internalionale Padagogische Forschung) – центр наукової документації і інформації що займався дослідженнями та формами навчання талановитих дітей, в Мюнхені – Інститут психологічних досліджень (Max Paine Institut fur Psychologische Forschung) – ніс відповідальність в міжнародному масштабі за аналіз літератури у сфері теоретичних та емпіричних досліджень факторів, що сприяють розвитку здібностей, в Бонні – Психологічний Інститут (Institut Psychologii Uniwersytetu) – здійснював верифікацію діагностичних методів, в Гамбурзі – Бундерсверский Університет (Uniwersytet Bundeswery) – проводив дослідження впливу мотивації на розвиток обдарованих учнів, в Гамбурзі, також, діяв Консультаційний центр, що надавав консультації для всієї ФРН.

Під впливом американської програми для обдарованих дітей в 1988 році в Німеччині була розроблена літня програма, котра отримала назву «Німецька шкільна академія» (Deutsche Schüler Akademie). Ця програма дає можливість дітям віком 16 – 17 років заповнити знаннями період між старшими класами та університетом за допомогою спеціальних навчальних курсів досить високого рівня. На протязі декількох років академія отримала великий успіх та визнання серед обдарованих дітей. Академія навіть отримала підтримку від правлячої верхівки, що дало змогу батькам платити тільки третину всіх витрат, а дітям з малозабезпечених сімей навчатися в академії безкоштовно. Кожного літа 90 високообдарованих дітей Німеччини беруть участь в цій програмі. Відбір цих дітей проводять на конкретній основі:

Рекомендацій вчителів з їх шкіл;

Досягнень з конкурсів різних типів, олімпіад;

За 16 днів їх перебування в академії діти займаються по одній із шести академічних дисциплін під керівництвом висококваліфікованих та добре підготовлених спеціалістів в тій чи іншій галузі. Наприклад, літом 2004 року дітям було запропоновано наступні навчальні курси: «Гіперболічна геометрія», «Молекулярна генетика», «Віспа, чума та поліомієліт» (біологія та соціологія інфекційних захворювань), «Відчуття та перцепція» (неврологія), «Люди похилого віку та молоді – згода чи конфлікт» (проблема взаємовідносин поколінь в суспільстві), «Музика в кінофільмах».

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Використання нестандартних форм організації навчання при вивченні теми "Домашнє господарство як економічний суб’єкт"
Згідно з "Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів. Економіка. 8-11 класи", основною формою проведення занять з економіки залишається урок. Особлива увага має приділятися роботі і ...

Вивчення новаторського досвіду екологічного виховання молодших школярів на уроках математики
Одним із завдань нашого дослідження було вивчення попереднього педагогічного досвіду формування екологічної культури молодших школярів на уроках математики. Учитель Л. Різник формує екологічну культу ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com