Напрямки педагогічної підтримки та індивідуальний підхід до обдарованих особистостей

Педагогіка і освіта » Особливості підтримки обдарованої дитини в європейських країнах » Напрямки педагогічної підтримки та індивідуальний підхід до обдарованих особистостей

Сторінка 2

За даними американського психолога М. Карне, в дошкільному віці виявляється 3-5 % обдарованих дітей. Звичайно, що їх більше але за неправильного навчання та виховання здібностей дітей згасають. Тому часто ті, кого в ранньому дитинстві вважали «вундеркіндами» з віком стають звичайними прагматичними людьми і не створюють нічого оригінального та корисного для суспільства.

Дітей з надзвичайними можливостями дуже легко виявити серед звичайних дітей. Обдаровані діти починають проявляти свої можливості ще з трьох рочків. Вже в такому віці вони вражають своїми здібності, починають рано читати, висловлювати свої власні погляди щодо світу, людських відносин та почуттів. В шкільному віці діти опереджають своїх однолітків. Якщо звичайні школярі лише починають засвоювати нову інформацію, то обдаровані діти вже потребують нової інформації, більш складної, читають багато наукових книжок аби далі розвиватися та не відчувати «інформаційного голоду». Під час навчання обдарованих дітей в звичайних школах, їх оточують як позитивні так і негативні чинники, які по різному впливають на їх розвиток. Через це, обдаровані діти можуть як вдосконалити свої здібності, або взагалі можуть дати їм згаснути. Перші труднощі виникають коли вчитель самостійно намагається виявити серед звичайних дітей обдарованих, які мають прихований потенціал. Але вчителі мають певні суперечності щодо визначення «обдарованість». Тому, вчителі потребують допомоги з боку науковців, котрі займаються дослідженням обдарованості на високому рівні.

Виявити обдарованість дитини на рівні опанування шкільної програми, наприклад, з математики, непросто. Відомо, що славетний український вчений М. М. Боголюбов, який здобув світове визнання в галузі математики, в дитинстві вчився на всі п’ятірки, крім математики. З арифметики він мав не більше четвірки, і вчитель говорив йому, що з нього ніколи не вийде відомого математика.

В наш час в Україні існує мережа інтелектуальних змагань, яка має за мету вдосконалення та демократизацію схем виявлення та раннього діагностування творчої обдарованості.

З метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовки майбутнього наукової зміни у 1995 році у Миколаєві створено і функціонує територіальне відділення Малої академії наук України з науково технічного напрямку, до складу якого входить і секція математики.

Для будь якого вчителя, педагога, психолога, директора школи так само і для батьків, не існує необдарованої дитини. Адже кожна дитина має здібності в якомусь напрямку. Тому головним завдання для кожного з них, перш за все, є виявлення цих напрямків, допомогти дитині зрозуміти, повірити у свої можливості – це є мистецтво педагогіки.

Обдарованість закладена в дитині з самого народження. Але потрібен час для того, аби ця обдарованість почала проявлятися. Одній дитині достатньо декількох років аби її відкрити, а іншій може знадобитися, навіть, десять років, а можливо що навіть й більше. Все це залежить від дитячої індивідуальності (рівня розвитку тієї чи іншої біопсихічної особливості), та від підходу батьків та вчителів до такої дитини. Можна, навіть, привести приклади з історії того, що обдарованість та особливість може відкритися вже досить в зрілому віці. Ось, хоч наприклад, Чарльз Дарвін, людина про яку в дитинстві розповідали кумедні історії, як про нетямущого хлопця, став великим, відомим на весь світ науковцем. А творець періодичної системи Дмитро Мендєлєєв взагалі декілька разів складав вступні іспити до університету, і кожного разу «провалювався» в хімії. Ісака Ньютона. Образливого, плаксивого та маленького росту хлопчика, у школі та коледжі вважали невстигаючим. Говорячи про відомого вченого Альберта Ейнштейна, котрий почав говорити в дев’ять років, виключили з Мюнхенської гімназії за неуспішність. Батько Альберта запитав директора гімназії, яка професія підійшла б його сини, на що директор відповів, що несуттєво, чим він буде займатися, оскільки ні в чому не досягне успіху.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Вимоги вступу до ВНЗ Великобританії
Для вступу в університет усім, хто вчився у Великій Британії, необхідно здати іспити “A-levels”. Згідно даним Британської Ради, стандартні кваліфікаційні вимоги полягають у наступному: Посвідчення пр ...

Засоби реалізації екологічного навчання на уроці
Мета - поглибити знання учнів про основні екологічні проблеми сучасності, розглянути причини їх виникнення, показати сучасний вплив діяльності людини на довкілля; розвивати критичне мислення, вміння ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com