Я і майбутня професія

Психолог: Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію .

Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки влучно ти обереш свій життєвий шлях,залежить, яке місце в суспільстві ти будеш посідати.

Соц. педагог : На сьогоднішньому занятті ми познайомимося ближче з професіями, спробуємо зробити ще декілька кроків до пізнання себе, намітити плани на майбутнє. Зараз я пропоную вам визначити свій тип професій, який найкращий для вас.

Психолог: Та перш ніж розпочати роботу давайте згадаємо правила роботи, які ми прийняли на попередньому занятті.

Соц. педагог: та робити це ми будемо трохи незвичним способом. Вам треба об’єднатись у пари та зобразити ці правила за допомою вербальних засобів.

Психолог: Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття? У кожного із вас є імпровізовані ключики на яких ви пропишете свої очікування та прикріпите їх на плакаті із зображенням дверей з замком.

Соц. педагог: Якщо ви готові , то ми починаємо свою роботу.

Психолог: Пропоную вам пройти діагностування за допомогою диференційно-діагностичного опитувальника Є. Климова (ДДО)(проведення діагностики з оголошенням результатів )

Соц. педагог: Чи знаєте ви, як правильно обрати професію. Корисно знати, що існує загальноприйнята формула вибору професії:

Хочу- бажання, інтереси, нахили особистості.

Можу- знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров'я.

Треба- попит на обрану професію на ринку праці. Слайд №

1. Вправа «Хочу, можу, треба». Психолог: «Поміркуйте, як цю формулу ви можете застосувати до себе?»

2. Вправа «Омріяна професія»

Соціальний педагог:

«Поміркуйте та запишіть у пусті кола кроки, які потрібно зробити людині, аби здобути омріяну професію.

3. Вправа « Професія на букву»

Психолог: Учасники витягають картку з буквою (Додаток 1)Протягом 2 хв. Учасники згадують і записують назви професій потім по черзі зачитують складений перелік.

4.Вправа «Заповни схему» (на знання змісту і предметів праці)

Соц. педагог: Пропоную вам співвіднести зображення професії з її назвами.

4. Вправа «У дитинстві я хотів бути .»

Мета: Формування в групі довірчих відносин, пробудження інтересу до теми професійного самовизначення.

Час проведення: 15-30 хв.

Хід вправи:

Психолог: Кожному учаснику необхідно протягом трьох хвилин написати на анонімній картці, ким він хотів бути в дитинстві і чому. Потім картки здаються ведучому, який їх перемішує і роздає учасникам у випадковому порядку. Кожен повинен вжитися» в образ невідомого автора, зачитати написане, припустити, чи змінилося це бажання зараз, коли людина подорослішала, і якщо змінилося, то чому? Решта учасників уважно слухають,ставлять запитання.

8. Гра «Асоціація»

Мета гри: виявити істинне ставлення школярів до різних професій і, по можливості, під корегувати це відношення.

Інструкція: Зараз 3 особи вийдуть з класу, а клас загадає-яку професію. Потім 3 учасників увійдуть і спробують вгадати її за допомогою асоціативних питань. Наприклад: «Якого кольору ця професія?», «На які меблі схожа?» І т.д.

Доцільно потренуватися на одному прикладі. Взяти для розбору професію «лікар-терапевт» і показати, що колір цієї професії швидше за все білий, запах - щось пов'язане зі спиртом, меблі - скляну шафу чи кушетка.

9. Рефлексія. Психолог: Що нового ви дізнались? Чи змінилась ваша думка стосовно вашої майбутньої професії?

10. Очікування. Соцпедагог: «Давайте повернемось до наших очікувань. Якщо вони справдились, то я можу знаття замок з наших дверей»

Психолог: Я впевнена, що сьогодні кожен із вас трохи глибше занурився в себе, зрозумів себе, можливо дещо змінив у своїх поглядах, а можливо, ствердився у своїх намірах. Щасти вам!

Нове про педагогіку:

Акмеологічний підхід у теорії й практиці вищої педагогічної освіти України, Росії, Білорусі
Взаємозв’язок і взаємозалежність країн та народів сучасного світу, процеси глобалізації, що інтенсивно розвиваються, закономірно обумовлюють усе більший інтерес до вивчення міжнародного досвіду в різ ...

Загальна характеристика досвіду використання ігрової діяльності молодших школярів
Дидактичні ігри використовуються на уроках з усіх навчальних дисциплін початкової школи. Охарактеризуємо особливості використання ігрового методу у досвіді роботи вчителів початкових класів. Так, ігр ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com