Я і майбутня професія

Психолог: Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію .

Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки влучно ти обереш свій життєвий шлях,залежить, яке місце в суспільстві ти будеш посідати.

Соц. педагог : На сьогоднішньому занятті ми познайомимося ближче з професіями, спробуємо зробити ще декілька кроків до пізнання себе, намітити плани на майбутнє. Зараз я пропоную вам визначити свій тип професій, який найкращий для вас.

Психолог: Та перш ніж розпочати роботу давайте згадаємо правила роботи, які ми прийняли на попередньому занятті.

Соц. педагог: та робити це ми будемо трохи незвичним способом. Вам треба об’єднатись у пари та зобразити ці правила за допомою вербальних засобів.

Психолог: Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття? У кожного із вас є імпровізовані ключики на яких ви пропишете свої очікування та прикріпите їх на плакаті із зображенням дверей з замком.

Соц. педагог: Якщо ви готові , то ми починаємо свою роботу.

Психолог: Пропоную вам пройти діагностування за допомогою диференційно-діагностичного опитувальника Є. Климова (ДДО)(проведення діагностики з оголошенням результатів )

Соц. педагог: Чи знаєте ви, як правильно обрати професію. Корисно знати, що існує загальноприйнята формула вибору професії:

Хочу- бажання, інтереси, нахили особистості.

Можу- знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров'я.

Треба- попит на обрану професію на ринку праці. Слайд №

1. Вправа «Хочу, можу, треба». Психолог: «Поміркуйте, як цю формулу ви можете застосувати до себе?»

2. Вправа «Омріяна професія»

Соціальний педагог:

«Поміркуйте та запишіть у пусті кола кроки, які потрібно зробити людині, аби здобути омріяну професію.

3. Вправа « Професія на букву»

Психолог: Учасники витягають картку з буквою (Додаток 1)Протягом 2 хв. Учасники згадують і записують назви професій потім по черзі зачитують складений перелік.

4.Вправа «Заповни схему» (на знання змісту і предметів праці)

Соц. педагог: Пропоную вам співвіднести зображення професії з її назвами.

4. Вправа «У дитинстві я хотів бути .»

Мета: Формування в групі довірчих відносин, пробудження інтересу до теми професійного самовизначення.

Час проведення: 15-30 хв.

Хід вправи:

Психолог: Кожному учаснику необхідно протягом трьох хвилин написати на анонімній картці, ким він хотів бути в дитинстві і чому. Потім картки здаються ведучому, який їх перемішує і роздає учасникам у випадковому порядку. Кожен повинен вжитися» в образ невідомого автора, зачитати написане, припустити, чи змінилося це бажання зараз, коли людина подорослішала, і якщо змінилося, то чому? Решта учасників уважно слухають,ставлять запитання.

8. Гра «Асоціація»

Мета гри: виявити істинне ставлення школярів до різних професій і, по можливості, під корегувати це відношення.

Інструкція: Зараз 3 особи вийдуть з класу, а клас загадає-яку професію. Потім 3 учасників увійдуть і спробують вгадати її за допомогою асоціативних питань. Наприклад: «Якого кольору ця професія?», «На які меблі схожа?» І т.д.

Доцільно потренуватися на одному прикладі. Взяти для розбору професію «лікар-терапевт» і показати, що колір цієї професії швидше за все білий, запах - щось пов'язане зі спиртом, меблі - скляну шафу чи кушетка.

9. Рефлексія. Психолог: Що нового ви дізнались? Чи змінилась ваша думка стосовно вашої майбутньої професії?

10. Очікування. Соцпедагог: «Давайте повернемось до наших очікувань. Якщо вони справдились, то я можу знаття замок з наших дверей»

Психолог: Я впевнена, що сьогодні кожен із вас трохи глибше занурився в себе, зрозумів себе, можливо дещо змінив у своїх поглядах, а можливо, ствердився у своїх намірах. Щасти вам!

Нове про педагогіку:

Емпіричне дослідження зв’язку уяви та творчого мислення студентів 2-го курсу спеціальності „Психологія”
В даній роботі проводилось емпіричне дослідження зв’язку уяви, творчого мислення та індивідуальних стилів мислення за допомогою таких методик: 1. Визначення рівня продуктивності уяви. 2. Виявлення ін ...

Організація навчальної діяльності учнів на уроці біології
Біологія як предмет природничого циклу має на меті формувати цілісний світогляд, екологічний спосіб мислення, здоровий спосіб життя. Тому дуже важливо розглядати шкільну біологію як компонент у загал ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com