Людина і світ професій

Сторінка 2

7 . Вправа «Хода» («Хода професіонала»)

Сенс вправи - у веселій формі змоделювати деякі типові риси і особливості поведінки тих чи інших професіоналів, що дозволяють краще зрозуміти узагальнені образи представників даних професій і співвіднести їх з уявленнями про власне Я-образ.

Кількість учасників гри - від 6-8 до 15-20 чоловік. Час - від 20 до 30-40 хвилин.

Процедура включає наступні етапи:

1. Ведучий пропонує всім розрахуватися за порядком номерів.

2. Кожен дістає листочок паперу і проставляє на ньому в стовпчик стільки номерів, скільки виявилося учасників гри.

3. Загальна інструкція: «Дана ігрова вправа одночасно дуже незвичайна і дуже проста. Ми спробуємо зобразити ті чи інші професії за допомогою ходи, адже можна ж зображати різні речі і явища за допомогою жестів, міміки, різних поз і т. п Спочатку кожен повинен вибрати для себе професію, яку він захоче представити за допомогою своєї ходи . Зараз кожен з Вас по черзі встане зі свого місця, спокійно підійде до мене і дуже тихо (пошепки) скаже мені на вухо, якого професіонала він хотів зобразити за допомогою своєї ходи. Після цього він так само тихо пройде на своє місце. Решта повинні будуть уважно спостерігати за ходою чергового гравця, а в своїх листочках навпроти номера цього гравця написати ту професію, з якою у Вас проасоціювали його ходу. Адже відомо, що за ходою іноді можна дізнатися (вгадати), працює людина вантажником або артистом балету, військовим або бухгалтером і т. д. ».

Буде краще, якщо першим приклад покаже сам ведучий, оскільки вправа дійсно дуже незвичайна і в когось із гравців вона може викликати деякий подив. Ведучий повинен продемонструвати, що немає нічого особливого в тому, що він просто встане зі свого місця, підійде до одного з гравців і пошепки скаже йому на вушко, яку професію він зображує за допомогою своєї ходи.

8. Рефлексія

- Що нового ви дізналися сьогодні про себе?

Ведучий. Сподіваюся, ця подорож у світ професій була для вас корисною і цікавою. Можливо, що якась із названих сьогодні професій стане вашим вибором. Ми хочемо, щоб він був вдалий. Завжди пам'ятайте, що пошук свого покликання не варто робити поспіхом. Вивчайте себе, вивчайте професії і шляхи до них, пізнавайте навколишній світ. Щасти вам!

Страницы: 1 2 

Нове про педагогіку:

Соціалізація і виховання підлітків у процесі туристично-краєзнавчої діяльності
Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить спеціально організованій виховній роботі у поза навчальний час. Таку роботу називають поза ...

Поняття про методи виховання
Успіх виховання залежить від багатьох причин і насамперед від застосування правильних його методів. Метод (від греч. — шлях дослідження, спосіб пізнання) — спосіб пізнання дійсності і її відтворення ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com