Людина і світ професій

Сторінка 1

Мета: підвищити якість допрофільної підготовки учнів; актуалізувати знання підлітків про професії; створити умови для прояву творчого й інтелектуального потенціалу учнів;розширити знання учнів про світ професій.

Хід роботи

1.Знайомство. Кожен з учасників по колу повинен продовжити фразу: «Ви не знаєте про мене…»

2. Прийняття правил роботи в групі.

Щоб наше спілкування було ефективним, воно повинно підкорятися деяким правилам:

- «Тут і зараз». Головне, не те, що відбувалося «там і тоді», а те, що відбувається «тут і тепер». Головне для нас, що людина бачить, відчуває «тут і зараз» по відношенню до себе, до інших.

- Принцип емоційної відкритості. Ми повинні бути один з одним відверті і відкриті. Це не означає, що кожен зобов'язаний викладати всі свої таємниці. Важливо тільки одне: якщо учасник відчуває, думає, переживає «тут і зараз», то йому треба про це сказати, висловити свої почуття так, щоб вони стали надбанням групи.

- Правило «Я – висловлювань». Це означає, що потрібно говорити від свого імені і приблизно в такій формі: «Я відчуваю… Мені здається… Я думаю . », а не від авторитетної особи або з точки зору якихось норм і законів. Потрібно уникати висловлювань типу: «Ми всі відчуваємо .» або «Існує думка .».

- Правило поваги до мовця. Коли висловлюється хтось із членів групи, всі його повинні уважно слухати, даючи людині можливість висловити те, що він хоче. Ми не перебиваємо і мовчимо до тих пір, поки він не закінчить говорити.

І лише після цього ми задаємо свої питання.

- Правило конфіденційності. Не можна розповідати про те, що роблять і що відбувається в групі, стороннім людям. Про себе, про свій досвід, словах, переживаннях - будь ласка».

3. Очікування учасників.

Психолог: Сьогодні у нас — захоплива подорож у світ професій. Мине кілька років, і кожен із вас повинен буде вибрати свій шлях у величезному дорослому світі. Це означає, насамперед, вибір професії. Існує величезна кількість професій і спеціальностей, а скільки професій знаете ви? Що більше професій вам знайомі, то ширша можливість вибору, а отже, — і більше шансів знайти і вивчити ту професію, у якій саме ви будете віртуозом, досягнете успіху, зможете виявити свою особистість. Наше заняття допоможе зрозуміти, наскільки точно ви уявляєте світ професій, а також дасть нагоду перевірити себе у розв'язанні інтелектуальних задач, застосувати свої знання на практиці. Бажаємо вам творчих успіхів і задоволення від інтелектуальної роботи. Будьте зібраними, цілеспрямованими, наполегливими й упевненими в собі. Щасти вам!

Анкетування (8 хв)

Соц. педагог: Перш ніж ми продовжимо роботу, вам необхідно відповісти на запитання анкети. Поки триватиме наше змагання, я перегляну анкети, щоб розповісти нам про результати, їх ми обговоримо наприкінці гри.

Проведення анкетування.

Анкета

1. Які професії ви вважаєте дуже популярними?

2. Які професії здаються вам найважчими?

3. Для одержання яких професій потрібно довше учитися?

4. Які професії, на вашу думку, одержати найлегше?

5. Які професії ви б назвали найпотрібнішими?

6. Назвіть професії членів вашої родини.

7. Які 3 професії подобаються вам найбільше?

8. Яку професію вибрали б для вас батьки?

9. Яку професію (чи професії) ви б обрали для себе, якби вибір потрібно було робити негайно?

10. Які професії ви б не вибрали у жодному разі? Чому?

11. Назвіть професії, що здаються найсучаснішими.

12. Якби ви могли обрати професію, незалежно від зовнішніх обставин, то яку?

4. Вправа «Алфавіт професій» (3 хв)

Психолог: Ми з вами говорили про існування тисяч різноманітних професій. Що більше професій нам відомо, то ширший ви маєте вибір. Скільки професій можете назвати ви? Наш наступний конкурс дозволить з'ясувати це. Ви одержите аркуш, на якому даються перші букви назв професій. Ви повинні спробувати за 3хв написати якнайбільше професій, що починаються на ці букви. (Учасники одержують аркуші А4 з алфавітом, написаним у стовпчик, щоб діти могли продовжити кожен рядок, написавши назви професій).

5. Вправа «Відгадай професію» (3хв)

Соц.педагог: Тепер вам потрібно прослухати опис професії. Ваше завдання — визначити за описом, про яку професію йдеться.

6. Вправа «Опиши професію» (7хв)

Психолог: Кожна професія неповторна, має своє призначення, об'єкт праці, умови роботи. Спробуйте описати професію так, щоб учасникам тренінгу довелося подумати, відгадуючи її назву. (Професію для опису визначають у такий спосіб: учасникам пропонуються картки із зображенням представників різних професій. Картки лежать зображенням донизу. Витягуючи картки, як квиток на іспиті, учасник одержує завдання для роботи.)

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Принцип зв'язку теорії з практикою
Цей принцип, як і всі інші ди­дактичні принципи, визначає цілу низку вимог до змісту, методів, за­собів, організаційних форм навчання і до самого процесу навчання. Розкриємо їхню суть. Метою пізнання ...

Стан реалізації наступності у формуванні природничих знань у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку
Для з’ясування стану реалізації принципу наступності у формуванні природничих знань у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку у шкільній практиці проводився констатуючий експеримент. Він передба ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com