Основні принципи використання ігор в ЗОШ

Педагогіка і освіта » Лексико-граматичні ігри на уроках іноземної мови » Основні принципи використання ігор в ЗОШ

Сторінка 6

Так само можна відзначити що, ігрові методи навчання різноманітні. І залежно від педагогічних цілей, способів організації, рівня володіння мовою виділяють декілька груп ігор. Сюжетно-ролеві і інтелектуальні, наприклад, вимагають високих знань лексики, оскільки припускають спонтанні вислови гравців, а це так само може бути пов'язано з вивченим граматичним матеріалом. Ігри можуть бути представлені у вигляді ігрових елементів, ситуацій, вправ, і бути направленими на інші цілі. Ігрові методи розрізняються залежно від кількості учасників, часу проведення.

Ігрові методи часто прості по своїй організації і не вимагають спеціального устаткування. Ігрові методи, в принципі, можуть бути використані на кожному уроці іноземної мови, головне, щоб вони відповідали цілям і завданням навчання, але не варто зловживати іграми, оскільки з часом діти втратять інтерес, а гра свою ефективність. У практичній частині приведені ігрові вправи, що актуалізують знання лексики і граматики по темі і ігрові ситуації, за допомогою яких на уроці були створені ситуації спілкування. Дані ігрові прийоми були успішно проведені на практиці.

Останнім часом в методичній літературі при описі ігор все частіше уживається термін «рольові». У даній роботі теж зустрічається цей термін. Але чіткого і однозначного трактування цього терміну немає. До рольових ігор відносять і ретельно підготовлені інсценування учбових текстів, діалогів, і читання по ролях і розігрування коротких сценок, дискусії на вільну тему і тому подібне. Проте більшість авторів, що займаються цією проблемою, підкреслюють, що рольова гра припускає імітацію ситуацій реального спілкування, тобто рольові ігри є рядом проблемних завдань, в яких основна мета прийти до згоди або налагодити взаємодію з партнерами. Такі ігри мають ряд переваг в порівнянні з іншими прийомами навчання. В ході дискусії учні настільки можуть захопитися суперечкою, що забувають про те, що розмовляють іноземною мовою. У старших класу, коли у учнів більш менш високий рівень знань лексики і граматики, вони починають використовувати те що вивчили раніше на підсвідомому рівні. В процесі гри, вчитель виступає часто партнером по спілкуванню, унаслідок чого поліпшуються його взаємини з учнями. Завдяки вирішенню якої-небудь проблеми спільними зусиллями всього класу, отримується досвід творчої діяльності.

Використання ігор на уроках іноземної мови допомагає вчителеві глибше розкрити особовий потенціал кожного учня, його позитивні особисті якості (працьовитість, активність, самостійність, ініціативність, уміння працювати в співпраці і т.д.), зберегти і укріпити учбову мотивацію.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 

Нове про педагогіку:

Історія та перспективи екологічної освіти
Проблеми екологічної освіти знаходяться в центрі уваги міжнародного співтовариства. Стратегічним напрямком рішення екологічних проблем ЮНЕСКО вважає створення мережі освіти, що передбачає постановку ...

Навчання як провідний вид діяльності молодших школярів
Для успішного засвоєння знань учні повинні наполегливо вчитися з тим, щоб сприйняти, зрозуміти, засвоїти матеріал і потім спеціальними вправами закріпити його у пам'яті, виробити навички для застосув ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com