Основні принципи використання ігор в ЗОШ

Педагогіка і освіта » Лексико-граматичні ігри на уроках іноземної мови » Основні принципи використання ігор в ЗОШ

Сторінка 6

Так само можна відзначити що, ігрові методи навчання різноманітні. І залежно від педагогічних цілей, способів організації, рівня володіння мовою виділяють декілька груп ігор. Сюжетно-ролеві і інтелектуальні, наприклад, вимагають високих знань лексики, оскільки припускають спонтанні вислови гравців, а це так само може бути пов'язано з вивченим граматичним матеріалом. Ігри можуть бути представлені у вигляді ігрових елементів, ситуацій, вправ, і бути направленими на інші цілі. Ігрові методи розрізняються залежно від кількості учасників, часу проведення.

Ігрові методи часто прості по своїй організації і не вимагають спеціального устаткування. Ігрові методи, в принципі, можуть бути використані на кожному уроці іноземної мови, головне, щоб вони відповідали цілям і завданням навчання, але не варто зловживати іграми, оскільки з часом діти втратять інтерес, а гра свою ефективність. У практичній частині приведені ігрові вправи, що актуалізують знання лексики і граматики по темі і ігрові ситуації, за допомогою яких на уроці були створені ситуації спілкування. Дані ігрові прийоми були успішно проведені на практиці.

Останнім часом в методичній літературі при описі ігор все частіше уживається термін «рольові». У даній роботі теж зустрічається цей термін. Але чіткого і однозначного трактування цього терміну немає. До рольових ігор відносять і ретельно підготовлені інсценування учбових текстів, діалогів, і читання по ролях і розігрування коротких сценок, дискусії на вільну тему і тому подібне. Проте більшість авторів, що займаються цією проблемою, підкреслюють, що рольова гра припускає імітацію ситуацій реального спілкування, тобто рольові ігри є рядом проблемних завдань, в яких основна мета прийти до згоди або налагодити взаємодію з партнерами. Такі ігри мають ряд переваг в порівнянні з іншими прийомами навчання. В ході дискусії учні настільки можуть захопитися суперечкою, що забувають про те, що розмовляють іноземною мовою. У старших класу, коли у учнів більш менш високий рівень знань лексики і граматики, вони починають використовувати те що вивчили раніше на підсвідомому рівні. В процесі гри, вчитель виступає часто партнером по спілкуванню, унаслідок чого поліпшуються його взаємини з учнями. Завдяки вирішенню якої-небудь проблеми спільними зусиллями всього класу, отримується досвід творчої діяльності.

Використання ігор на уроках іноземної мови допомагає вчителеві глибше розкрити особовий потенціал кожного учня, його позитивні особисті якості (працьовитість, активність, самостійність, ініціативність, уміння працювати в співпраці і т.д.), зберегти і укріпити учбову мотивацію.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 

Нове про педагогіку:

Суть технічної творчості та її значення для всебічного розвитку учнів
Лише творче ставлення до своєї праці може дати помітні досягнення у будь-якій галузі діяльності. Ми бачимо не на прикладах видатних діячів у галузі науки, мистецтва, виробництва Підвищити продуктивні ...

Лексична навичка як об'єкт навчання
Щоб формувати лексичні навички, потрібно, як мінімум знати, що це таке, на основі яких механізмів вони функціонують. Що необхідно для використання якоїсь лексичної одиниці? По-перше, згадати її, викл ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com