Місце гри на уроках іноземної мови

Застосовувати гру доцільно тоді, коли учнями засвоєно мінімальний мовний матеріал, що дозволяє проводити гру. Не всі типи ігор виявляється можливим застосовувати із самого початку навчання іноземній мові. Гру також краще застосовувати, коли вчитель знає всіх учнів класу по прізвищу і в обличчя. До використання ігор можна приступати, коли в класі налагоджена дисципліна. Найдоцільніше введення нових форм роботи з метою підтримки зацікавлення учнів до вивчення іноземної мови. З перших уроків вчитель широко застосовує наочність: картки з буквами, знаки транскрипцій, картинки, окремі предмети. Але поступово все це стає буденним, і зацікавленість починає падати. Саме в цей час і потрібно починати застосовувати ігри. Ну і звичайно ж, недоцільно проводити цілі уроки у формі гри. На уроці можна відводити для гри від 3-5 хвилин до 25 хвилин. Як правило, якщо вчитель виділяє багато часу для гри, а тим більше вводить ігрові методи навчання практично на кожному уроці, гра втрачає свою ефективність, та і самим учня це починає набридати.

Ігри, як говорять методики викладання іноземної мови: недоцільно застосовувати на всіх уроках. Інакше до гри звикають і ефективність її знижується, і врешті-решт учні починають порушувати дисципліну, оскільки безперервне застосування ігор приводить до шаблону в роботі вчителя. Проте можна час від часу застосовувати ігри на ряду послідовних уроків. Але досвід підказує, що частота зміни ігор залежить не тільки від ступеня навчання, але і від складу і рівня знань класу, від стану дисципліни і уміння вчителя володіти нею.

Місце гри на уроці залежить, по-перше, від характеру самої гри. Жваві ігри найдоцільніше проводити в кінці уроку, оскільки після них звичайні форми роботи здаються учням нудними. Але краще всього ігри використовувати в середині або в кінці уроку, з тим, щоб зняти напругу. Важливо, щоб робота з іграми приносила позитивні емоції і користь, і крім того, служила дієвим стимулом в ситуації, коли зацікавленість або мотивація дітей до вивчення іноземної мови починає слабшати.

По-друге, місце гри на уроці залежить від її педагогічної цілеспрямованості. Чи може гра застосовуватися на самому початку уроку? Досвід показує, що може. Зокрема багато вчителів проводять на початку уроку гру в "перекладача" учня. Правда, можливості застосування гри на цьому етапі уроку величезні. Майже не використовується гра під час пояснення, оскільки учні втомилися і бачать в грі привід для відпочинку. Існує зв'язок між застосуванням ігор на уроці і під час позакласної роботи. Тут все залежить від вчителя. Деякі вчителі проводять окремі ігри на заняттях кружка, а потім застосовують їх на уроці.

Відповідно до шкільної системи навчання іноземній мові М.Ф.Стронін підрозділяє ігри на:

1. підготовчі

2. творчі

“Підготовчі” ігри включають граматичні, лексичні, фонетичні і орфографічні ігри. Метою цих ігор є формування вимовних, лексичних і граматичних навиків і тренування вживання мовних явищ на підготовчому, предкоммукатівном етапі оволодіння іноземною мовою.

До “творчих” ігор відносяться аудитивні і мовні ігри. Їх мета – подальший розвиток мовних навиків і умінь. Але в даній роботі нас цікавлять ігри пов'язані з вивченням, закріпленням граматики і лексики.

Таким чином можна сказати, що вчитель сам повинен вирішити коли саме доцільніше провести гру. Але, все також залежить від того, який тип гри він обере. Наприклад, гру на закріплення матеріалу, краще проводити у кінці уроку, коли вчитель пояснив або опрацьовав матеріал з класом. Також треба мати на увазі, що для проведення гри вчитель повинен добре знати своїх учнів. Важливо також те, з якою ціллю вчитель проводь гру, для того щоб учні трохи відпочили чи для закріплення, повторення матеріалу.

Нове про педагогіку:

Прилади, в яких використовується лазер
Філігранно точний лазер; шпіндель, що скажено обертається; здатність зчитувати десять фільмів з одного носія – все це властиво оптичному приводу. Жорсткий диск примушує захопитися генієм інженерної д ...

Сутність та особливості педагогічного співробітництва
Сучасне суспільство представляє складні вимоги до підвищення якості освітнього процесу. Управління різними учбовими процесами стає все більш необхідним з урахуванням досягнень психологічної науки. За ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com