Методичний коментар до системи уроків за творчістю М.В. Гоголя

Педагогіка і освіта » Вивчення повісті М.В. Гоголя "Тарас Бульба" на уроках зарубіжної літератури » Методичний коментар до системи уроків за творчістю М.В. Гоголя

Сторінка 1

Тема:

Микола Гоголь. «Тарас Бульба». Патріотичний пафос повісті.

Мета:

поглибити знання учнів про творчість М.Гоголя, формувати біографічні навички учнів, дати уявлення про історичну основу повісті «Тарас Бульба», її тематику; розвивати уважність, узагальнювати навички, робити логічні висновки, виховувати повагу до батьківського дому, рідного краю.

Тип уроку:

урок-інтерв'ю з елементами поглиблення та засвоєння нових знань.

Обладнання:

портрет М.Гоголя, виставка творів, збірник «Гоголь

у портретних ілюстраціях».

Хід уроку

Епіграф:

О Гоголь, наш безсмертний Гоголь!

З «Щоденника Т.Г. Шевченка»

1. Вступне слово вчителя.

2. ОСС за біографією письменника

ОСС композиція повісті „Тарас Бульба”

Експозиція

«Добрий буде козак! Ну здоров синку!»

Зав'язка

«Тепер благослови, мати, дітей своїх! — сказав Бульба. — Моли Бога, щоб вони воювали хоробро, боронили б завжди честь лицарську, щоб стояли завжди за віру Христову".

Розвиток дій

«Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви! Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну!»

Кульмінація

«Годяться ще шаблі, не стомилася козацька сила, не погнулись ще козаки».

Розв'язка

«Та хіба знайдуться в світі такі вогні, муки і така сила, що пересилила б руську силу!»

5. Підсумок уроку провести у вигляді телемосту.

Гоголь у спогадах друзів і сучасників.

6. Домашнє завдання:

розробити маршрут подорожі Гоголя по Україні.

Урок № 2 Тема: Микола Гоголь. «Тарас Бульба». Романтичне уславлення героїки подвигів

Мета уроку:

вчити порівнювати твори різних видів мистецтва на одну тему; показати захоплення Гоголя Січчю, козаками; виховувати в учнів повагу до героїчного минулого.

Тип уроку:

урок-спостереження вслід за автором.

Обладнання:

репродукція картини І.Рєпіна «Запорожці», ілюстрації Е.Кібріна до повісті.

Хід уроку

Епіграф:

Да, были люди в наше время,

не то, что нынешнее племя .

М. Лермонтов

1. Вступне слово вчителя.

2. ОСС № 1.

Дорога на Січ Повернення батька - Зустріч з синами - У світлиці Тараса Бульби - Підготовка до подорожі - «Степи, які ви хороші!» - «Ось вона, Січ!»

ОСС № З

Героїзм запоріжців — захисників батьківщини.

5.

Підсумок уроку.

6.

Домашнє завдання:

повідомлення про національно-визвольний рух в Україні

Урок № 3. Тема. Зображення історичних подій в Україні, Запорізької Січі, побуту й звичаїв козаків, картин української природи

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Здорова сім’я - запорука здоров’я підлітка
Підлітковий період один з критичних періодів життя людини, перебіг якого обумовлює його психофізіологічні, репродуктивні, інтелектуальні можливості упродовж всього майбутнього життя. В цьому віці від ...

Методика вивчення ставлення молодших школярів до здобутків рідного народу
Піднесення ролі виховання засобами народної педагогіки дітей сьогодні є одним із головних завдань школи. Адже відомо, що високий рівень сформованості національної самосвідомості, системи національних ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com