Модель індивідуального підходу до формування пізнавальної активності дітей засобами спостережень у природі

Педагогіка і освіта » Формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень у природі » Модель індивідуального підходу до формування пізнавальної активності дітей засобами спостережень у природі

Сторінка 2

Дітям пропонується протягом деякого часу спостерігати за висадженою на підвіконні цибулькою. Діти кожного дня з цікавістю спостерігали за зростанням цибульки.

2. «Подарунки Зими».

Дидактична вправа проводилась взимку на вулиці.

Мета: вчити дітей вирішувати найпростіші арифметичні задачі. Закріпити навички кількісної лічби. Удосконалювати навички арифметичних дій. Продовжувати формувати уявлення про властивості і розмір предметів. Розвивати логічне мислення. Виховувати уважність, самостійність.

Я пропонувала дітям зробити сніговика. При цьому увага концентрувалася на величині (кожна куля більша, або менша за попередню) та кількості куль для сніговичка.

Також проводилась дидактична гра у групі «Склади сніговичка».

Експериментальна робота, щодо доведення дієвості даної моделі формування логіко-математичних уявлень засобами спостережень у природі дала позитивні результати, тобто рівень сформованості уявлень за всіма трьома змістовими лініями у експериментальних групах у середньому вище на 26% ніж у контрольних групах.

Динаміка рівнів формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень у природі

Експеримент

Контроль

Рівні засвоєння

Напрямки дослідження (Ек – 25)

Напрямки дослідження (Кк – 25)

1

2

3

1

2

3

Низький

1

1

2

3

2

3

Середній

8

9

5

15

19

14

Високий

16

15

18

7

4

8

1 – Виявлення рівня логіко-математичних уявлень у дітей при класифікації геометричних фігур, множин, предметів.

2 – Зіставлення за величиною, масою, об’ємом, розміщенням у просторі, часі.

3. – Обчислення та вимірювання кількості, відстані, довжини, висоти, ширини, об’єму, маси, часу.

Отже, видно, що для експериментальних груп характерним є високий рівень його відсоток становить 65,2%, а для контрольних груп високий рівень становить – 25,3%. Відповідно середній рівень для експериментальних груп – 29,3%, а для контрольних – 64%. Досить позитивним фактом дослідження є маленький результат низького рівня, крім того він відрізняється не значним відсотком, а саме: експериментальні групи – 5,3%; контрольні групи – 10,6%.

Якщо звернути увагу ще на той факт, що в процесі формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень у природі використовувались міжпредметні зв’язки (ознайомлення з навколишнім, рідна мова, малювання тощо) та розв’язувались інтегровані завдання, як у контрольних так і у експериментальних групах, то результат у групах бажає бути кращим.

Страницы: 1 2 

Нове про педагогіку:

Загальна структура діяльності за рішенням задачі
Рішення задачі починається з аналізу умови. Учень повинен не тільки запам'ятати умова, а й усвідомити його, побачивши фізичне явище, про яке йдеться в задачі. На етапі пошуку рішення учень згадує фіз ...

Поняття про здоров'я
Поняття «Здоров'я людини», на перший погляд, представляється простим та ясним. Здорова людина зовсім не замислюється над сенсом цього стану. Встановити чітку грань між здоров'ям та хворобою неможливо ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com