Визначення рівня логіко-математичного розвитку дітей за допомогою спостережень у природі

Педагогіка і освіта » Формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень у природі » Визначення рівня логіко-математичного розвитку дітей за допомогою спостережень у природі

Сторінка 2

3. «Знайди те, що я скажу» (дидактична вправа).

Мета: з’ясувати, чи вміє дитина визначати форму предметів за допомогою геометричної фігури як еталона. Для вправ можна спочатку я брала предмети простої форми, що не мають деталей. Наприклад, прапорці, дощечки різної форми; квадратну хустку, шарф прямокутний, косинку, краватку трикутної, стакан циліндричної форми. Я пропонувала дітям розглянути навколишні предмети і відгадати: «Що я бачу кругле, чого ви не бачите?», «Що я бачу квадратне, чого ви не бачите?», «Що я бачу трикутне, чого ви не бачите?» тощо. Це завдання виявилося більш складним для дітей. Тільки невелика кількість дітей за незначною підказкою відповідала на запитання. Ще 2 дітей реагували на більш конкретну підказку. Інші діти тільки при більш визначеному роз’ясненні виконали завдання.

Результати оцінювання логіко-математичних уявлень у дітей при класифікації геометричних фігур, множин, предметів (середній показник)

Групи

«Знайди відмінність» (№1)

«Що зайве» (№2)

«Знайди те, що я скажу» (№3)

Контрольна група

низький

середній

середній

Експериментальна група

середній

високий

середній

ІІ. Зіставлення за величиною, масою, об’ємом, розміщенням у просторі, часі.

1. «Ріпка» (дидактична вправа).

Мета: з’ясувати, чи вміють діти розрізняти об’єкти за розміщенням у просторі і віддаленістю один від одного, визначати, хто із персонажів більший, а хто менший.

Прошу дітей розповісти, хто перший хотів вирвати ріпку, хто перший допоміг дідусеві, хто останній прийшов на допомогу, хто був найближчий біля ріпки, хто далі, ще далі? Визначити, який персонаж менший, який більший?

«Знайди скарб» (дидактична вправа).

Мета: з’ясувати, чи вміє дитина визначати напрямок руху і місце одного предмету щодо іншого.

Пропоную дітям знайди схований скарб на вулиці за словесною вказівкою: «Обернися ліворуч, зроби чотири кроки. Обернися праворуч, зроби три кроки. Подивіться уважно: з лівого боку від дерева і ти побачиш кущики. Підійди і стань так, щоб вони були позаду тебе. Скарб знаходиться ліворуч тебе і праворуч від берези. Де це?».

Деякі команди діти виконували з першого разу, а деякі необхідно було повторювати кілька разів (конкретно це стосується виразів: праворуч, ліворуч).

3. «Лялька Катруся захворіла» (дидактична вправа).

Мета: з’ясувати, чи розуміє дитина слова: зараз, негайно, згодом, ще раз, пізніше тощо.

Розповідаю дітям, що лялька Катруся захворіла, тож треба зараз напоїти її чаєм і негайно покласти в ліжко. Згодом слід ще раз поміряти температуру і дати ліки.

Результати оцінювання вміння дітей зіставлення за величиною, масою, об’ємом, розміщенням у просторі, часі. (середній показник)

Групи

«Ріпка» (№1)

«Знайди скарб» (№2)

«Лялька Катруся захворіла» (№3)

Контрольна група

низький

середній

середній

Експериментальна група

середній

високий

високий

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Вікові особливості дітей старшого шкільного віку
Проблему соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи варто досліджувати зосередивши увагу на категорію старшого шкільного віку. Адже саме в цей в ...

Методичні рекомендації щодо активізації навчального процесу і психодіагностики інтелекту
Одним із завдань розумового виховання школяра є розвиток розуму, пізнавальних здібностей та інтересів дітей, який може реалізуватися як в навчальній діяльності, так і в позаурочній та позашкільній. О ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com