Життя та діяльність Л.І. Мечникова - освітянина, ученого, громадського діяча

Педагогіка і освіта » Життя та діяльність Л.І. Мечникова - освітянина, ученого, громадського діяча

Сторінка 2

У 1858 р. Л. Мечников отримує запрошення зайняти посаду перекладача при російській дипломатичній місії генерала Б. Мансурова на Близькому Сході. Метою місії було будівництво подвір’їв для російських прочан на святій горі Афон і Палестині. З причини участі в дуелі він був змушений звільнитися і стає торговельним агентом у приватному пароплавному товаристві Близького Сходу у Бейруті. За родом служби він часто відвідує різні міста Малої Азії. Посада торговельного агента не задовольняла талановитого юнака і в 1860 р. Л. Мечников вирішує присвятити себе живопису. Без засобів до існування і без паспорту в 1860 р. він від’їжджає до Венеції і студіюється у малярстві. Саме в цей час в Італії починається боротьба за національне визволення з під іга австрійців та Бурбонів, в якій активну участь приймає і Л. Мечников. Щодо характеристики цього відрізку його життя, заслуговують на увагу написані ним «Записки гарибальдийца». Лев Мечников приєднується до італійських революціонерів і намагається організувати “слов’янський легіон” для визволення Італії. У тому ж 1860 р. він вступив у флорентійську бригаду і мав змогу близько познайомитися з самим Гарібальді. У ході військових операцій на півдні Італії у Л. Мечникова були тяжко поранені обидві ноги, правий бік, легені.

Лише завдяки догляду друзів, у тому числі відомого письменника О. Дюма, йому вдалося позбавитися ран та контузій. Після визволення Італії Л. Мечников мешкає у Флоренції, захопившись ідеєю визволення слов’янських народів з під іга Турції та Австрії, веде політичну агітацію, знайомиться з М. Бакуніним. У Флоренції він влаштував своє особисте життя, уклавши шлюб з Ольгою Ростиславівною Скарятіною.

У 1865 р. Л. Мечников приїжджає до Швейцарії, стає членом Інтернаціоналу. На цей час припадає остаточне становлення його соціально-політичних поглядів. Завдяки своїм різнобічним пізнанням, особливо знанню десяти європейських іноземних мов, Л. Мечников стає посередником між керівниками революційних партій, таких як Гарібальді, Герцен, Бакунін. Л. Мечников був діяльним співробітником двох російських радикальних журналів – «Колокола» та «Современника».

Незважаючи на надмірну роботу в якості літератора, Л. Мечников жив майже у бідності і страшенно потерпав від нестатків. Унаслідок цього він вирішив вчити китайську та японську мови, щоб згодом поїхати на Далекий Схід і зайнятися там викладанням мов. Думка про поїздку до Японії виникла у Л. Мечникова десь на початку 1870-х рр М. Городецький у біографічному нарисі про Л. Мечникова наголошує, що він «присвятив частину 1873 р. на вивчення японської мови». Дослідники Лішини опублікували уривки з японських джерел, які свідчать, що у 1873 р. Л. Мечников уже володів японською мовою і намагався вдосконалити свої знання в цій галузі .

На початку 1874 р. Л. Мечников отримує запрошення від японського міністерства народної освіти працювати викладачем в Японії. Японські документи дозволяють встановити, що Лев Ілліч приїхав до Японії весною 1874 р., того ж року він подав заяву до Токійського муніципалітету про надання йому дозволу жити у Токіо. Ця заява збереглася в архіві муніципалітету. У тому ж архіві збереглися списки іноземців, запрошених японським урядом та іноземців, що мешкали в Токіо. Ці списки дозволяють установити, що Л. Мечников оселився в домі Сіндзі Цудзі. Спираючись на те, що Сіндзі Цудзі був тоді директором Школи іноземних мов у Токіо (нині Державного інституту іноземних мов), то можна вважати, що майже відразу після приїзду до Японії, Л. Мечников почав працювати вчителем. Завдяки своїй енергії Л. Мечникову вдалося залучити до Японії цілий ряд викладачів з Європи та Америки.

Школа іноземних мов була середнім навчальним закладом. Середній вік учнів був 13-14 років. Кількість учнів, з якими займався Л. Мечников, становила приблизно 70-100 осіб. Деякі з них стали згодом видатними діячами японської держави .

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Форми і методи професійного розвитку
Форми профорієнтаційної роботи залежать від кількості учнів. Розрізняють колективні та індивідуальні форми роботи, в свою чергу колективні поділяються на групові та ланкові . Пряжников Н. С. умовно в ...

Природні сили природи як засіб фізичного виховання
Людина знаходиться в постійній взаємодії з навколишнім середовищем. У цьому виявляється закономірність єдності організму і середовища. Постійно змінюються метеорологічні умови (сонячне випромінювання ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com