Засоби реалізації екологічного навчання на уроці

Педагогіка і освіта » Екологічне виховання школярів на уроці » Засоби реалізації екологічного навчання на уроці

Сторінка 3

Яку діяльність здійснює людина по відношенню до природи?

Учні. Людина будує заводи, провадження у виробленні енергії, продуктів сільського господарства. Також людина ходить у походи, на природу відпочивати і ін.

Учитель. Ми з'ясували який вплив робить людина на природу. А як вважає друга команда, цей вплив безпечний для природи чи ні?

Учні. Говорячи про заводи, фабрики і про виробництво чого-небудь можна сказати, що все це забруднює природу (ріки, озера, водойми, грунт та ін.) Так само можна і говорити про відпочинок людини: сучасна людина розпалює вогнище де завгодно і не гасить його, смітить і ін.

Вчитель. Як ви вважаєте, команда «Людина», чи справді тільки негативний вплив має людина на природу?

Учні. Ні. Звичайно, безумовно, що людина не допомагає природі, але ж якщо людина не буде будувати заводи, наприклад, з вироблення солі, то й отримувати ми її не будемо. Говорячи про відпочинок - тут можна сказати, що не всі люди забруднюють природу.

Вчитель. А що думає інша команда з цього питання.

Учні:.Ми не згодні з першою командою. Людина тільки забруднює природу, усіма відходами виробництва і побуту.

Вчитель. Питання до обох команд - а як можна запобігти поганий вплив людини на природу?

Учні. Можна ввести штрафні санкції. У лісі створити спеціальний патруль з охорони природи. Збільшити кількість сміттєвих баків. А на виробництвах ставити гарні фільтри.

3. Висновок

Есть одна планета – сад

В этом космосе холодном.

Только здесь леса шумят,

Птиц скликая перелетных,

Лишь на ней одной цветут,

Ландыши в траве зеленой,

И стрекозы только тут

В речку смотрят удивленно…

Береги свою планету –

Ведь другой, похожей, нету!

Вчитель. - Який зробимо висновок?

Учні. Потрібно берегти все компоненти живої та неживої природи.

Екологічна криза, що сьогодні набула загальнопланетарного характеру, створює реальну загрозу виживання людства. Складається враження, що вже немає жодного місця на планеті, яке було б екологічно благополучним. Тому, визначальним для розвитку екологічних проблем сучасності є формування екологічної свідомості, відповідальності. Це педагогічне завдання можна втілювати лише через освітню виховну систему на основі принципово нових ніж це було досі, ідей, методів, підходів, які враховували структуру екологічних знань, соціальні функції сучасної екології, традиції, звичаї, історичний досвід українського народу для того, щоб збагнути себе, своє місце в природі, зв'язки між природою і Всесвітом.

Екологічна освіта та виховання - одне із актуальних завдань сьогодення і шляхи його вирішення слід шукати негайно. Екологічне виховання передбачає перш за все, формування у дитини емоційного, бережливого ставлення до об'єктів природи, здатності бачити їх красу, а не детальні біологічні знання особливостей кожного виду рослин і тварин.

Аналіз літератури довів, що завданням екологічного виховання є сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формувати вміння і навички діяльності в природі.

Екологічна філософія закликає нас до самообмежень у стосунках з довкіллям. Чи готові ми? Чи її положення є нашими внутрішніми переконаннями? Чи стануть ними? Повинні стати! Інакше про яку екологічну освіту і виховання можна вести мову? Саме екологічна освіта і виховання ставлять за мету докорінну зміну психологічних особливостей людини щодо її стосунків з природою, перетворення їх зі споживацьких на екологічно відповідальні, особисто значимі.

Таким чином, в екологічному вихованні школярів природа не повинна розглядатися лише з утилітарної точки зору. Перш за все, необхідно показати дітям її унікальність, красу і універсальність (природа - середовище життя всіх істот, включаючи людину; об'єкт пізнання, задоволення її етичних і естетичних потреб; і лише потім - об'єкт людського споживання). Ми повинні охороняти природу не лише тому, що вона нам щось дає, а й тому, що вона самоцінна. Тобто девізом в роботі з дітьми повинно стати: «Не зламай - якщо можна, не рубай - якщо можна, пожалій - ти це можеш»

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Формування екологічної культури школярів: психолого-педагогічний аспект
Розгляд проблеми оптимізації взаємозв’язків і взаємозалежностей у системі «людини – суспільство – навколишнє середовище» має важливий і незаперечно актуальний сьогодні психолого-педагогічний аспект. ...

Оптимальний вибір методів навчання з метою підвищення ефективності процесу навчання
Від методів навчання значною мірою залежить розвиток студентів і якість засвоєння ними знань, і набуття навичок самостійної роботи. Методи навчання оцінюються в педагогіці як один із найважливіших ко ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com