Засоби реалізації екологічного навчання на уроці

Педагогіка і освіта » Екологічне виховання школярів на уроці » Засоби реалізації екологічного навчання на уроці

Сторінка 2

в) нічого;

г) очищаємо територію населеного пункту та розчищаємо русла річок;

д) збираємо макулатуру.

Мета запитання: формувати почуття господарського ставлення до навколишнього середовища; сприяти розвитку творчих здібностей учнів; формувати активну життєву позицію.

На основі проведенного анкетування можно зробити висновок, що всі учні, які приймали участь в анкетуванні, полюбляють природу. Також всі учні, окрім одного знають, що екологія – це наука про навколишне середовище, оселю, людину, її взаємодію з цим середовищем і шляхи забезпечння умов для її життя. Усі учні згодні з тим, що в Україні існують екологічні проблеми та приводять приклади таких проблем як: забруднення атмосфери, виробка лісосмуг, забруднення води, забруднення повітря, винищення зелених насаджень, наслідки Чорнобильської трагедії, відсутність охорони рідкісних видів птахів та тварин, засмічення вулиць та лісів, парниковий ефект, викид в атмосферу отруйних газів, ТЕС, ГРЕС.

Більшість учнів також знають наслідки вирубки лісів та використання рік та озер для миття автомобілів.

Усі учні 100-відсотково відповіли, що їх хвилює доля природи. Але на питання про правила поведінки на природі, більшість учнів видповіли, що делеко не усі люди знають ці правила, але назвали такі: не засмічувати природу, не розпалювати вогнище у лісі, закапувати сміття на природі, не винищувати зелені насадження, не забруднювати ставки, річки. На питання: «Як слід учинить з людьми, котрі забруднюють довкілля?» більшість учнів відповіли, що потрібно накласти на них грошове стягнення та примусити їх прибирати після себе, але учні також відповіли, що потрібно проводити агитаційну роботу. Учні також виявили проблеми, які на їх думку, існують в Харківській області. Це такі проблеми: забруднення повітря,забруднення водойм, винищення зелених насаджень, засмічення вулиць та відсутність смітників поза жилою зоною. За допомогою цієї анкети ми також виявили заходи, які треба робити для того, щоб покращити стан довкілля. Треба садити дерева та квіти, проводити акції з охорони природи, очищати територію населеного пункту та розчищати русла річок.

Мета: повторити особливість і значення природи; узагальнити знання про розвиток живої природи та її залежності від неживої; розвивати уміння сперечатися і доводити свою думку у коректній формі; виховувати дбайливе ставлення до природи.

План проведення

1. Вступ (організаційний момент, мотивація цілі виховного заходу)

2. Основна частина

3. Висновок

Обладнання: картини «Природа і людина»

1. Вступ

Вчитель. В останні роки різко проявилися негативні для природи і самої людини наслідки антропогенної діяльності, які змушують пильніше вдивитися в систему екологічних взаємовідносин. Особливо важливою є проблема взаємин людини і природи, яка в нинішній переломний момент людської історії набула, на жаль, трагічного звучання. Серед численних соціально значущих проблем, які постали перед народами на порозі третього тисячоліття, головне місце зайняла проблема виживання людства і всього живого на Землі. Все це змушує задуматися над тим, якими ж повинні бути відносини людини і природи, як знайти гармонію з природою, і чому недостатньо говорити, наприклад, тільки про їх єдність.

Отже, ми спробуємо відповісти на це питання, яким же має бути ставлення людини до природи?

Давайте поділимось на дві команди. Перша команда - «Людина» буде захищати людину і його діяльність по відношенню до природи, а друга команда - «Природа» буде говорити про дбайливе ставлення до природи.

Я буду задавати питання, а ваша задача - відповідати.

2.Хід заняття

Вчитель. Перше питання я хочу поставити першій команді - «Людина».

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Складові педагогічної техніки викладача
Педагогічна техніка — це сукупність раціональних засобів, умінь та особливостей поведінки педагога, спрямованих на ефективну реалізацію обраних ним методів і прийомів навчально-виховної роботи з окре ...

Розвиток методики навчання біології в XX ст
Початок XX ст. став етапом пошуку нових підходів до вивчення природознавства в загальноосвітній школі. Більшу увагу було приділено змісту шкільної біології, методам навчання й виховання. Цього вимага ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com