Реалізація соціально-педагогічної програми «В тебе є вибір»

Сторінка 2

Рис. 16. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Де ви спілкуєтесь з однолітками після уроків», ( %)

Відповідно до рис. 12 з’явилися учні, що спілкуються з одноліткамі після уроків в школі – 21, % опитаних.

Рис. 17. Розподіл відповідей учнів на запитання: «У вас є бажання допомогти одноліткам, які мають залежність від нароктичних речовин»

Збільшилась кількість бажаючих учнів, що бажають допомогти одноліткам позбавитись залежності від наркотичних речовин з 65,3 % до 72,6 %. Серед опитаних з’явилися однолітки, які вже домогають одноліткам позбавитись від залежності – 17,1 %.

Рис. 18. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи є у вас бажання прийняти участь у молодіжній програмі «У тебе є вибір» проти вживання наркотичних речовин»

17,6 % відсотків опитаних учнів були залучені у впровадженні молодіжної програми «У тебе є вибір». Збільшилась кількість бажаючих приймаьт участь у молодіжній програмі з 42,6 % до 61,6 %.

Рис. 19. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи впроваджуються у вашій школі соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин?», (%)

82, 9 % учнів підтвердили той факт, що в їх школі впроваджуються соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин.

Рис. 20. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи існують ефективні способи боротьби із наркотиками?»

Після впровадження молодіжної програми «В тебе є вибір» більша частина опитаних відповіли, що існують ефективні способи боротьби із наркотиками – 78,1 %.

Рис. 21. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи є у вас друзі, що вживають наркотичні речовини?»

18,7 % учнів відповіли, що серед їх друзів є ті, що вживали наркотичні речовина, але зараз не вживають.

Позитивні зміни відбулися серед відповідей батьків.

Рис. 22. Розподіл відповідей батьків на запитання: «Ваші діти вживають наркотичні речовини?»

Більша половина батьків знає, що їх діти не вживать наркотичні речовини - 55,3 % та 28,1 % - впевнені, що ні.

Рис. 23. Розподіл відповідей батьків на запитання: «Чи впроваджуються у школі, в якій навчається Ваша дитина соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин?»

31,7 % батьків відповіли, що у школі, в якій навчається їх дитина соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин впроваджуються.

А також на запитання «Ваші діти приймають участь у соціальних програмах щодо профілактики вживання наркотичних речовин?» 31,7 % батьки відповіли – «Так».

У першому розділі роботи була проаналізована структурно-функціональну і факторно-функціональну модель аддиктивної поведінки. Ми дали визначення поняттю адикції у соціальних науках та розглянули методологічні засади виявлення та профілактики адиктивної поведінки.

У другому розділі виявили особливості прояву адиктивної поведінки серед підлітків та запропонована молодіжна соціально-педагогічна програма «У тебе є вибір», що була впроваджена на базі ХЗОШ № 51 серед учнів 9 класу.

До впровадження програми та післі було проведено опитування, що дало нам змогу оцінити ефективність програми. Таким чином було виявлено, що в учасників підвищився рівень обізнаності з проблеми, з’явилося бажання формувати в собі вміння й навички активної діяльності й залучення до пошуку шляхів виходу з суспільно наркотичної кризи.

Таким чином, отримані результати повторного дослідження дозволяють зробити наступні висновки.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Визначення рівня логіко-математичного розвитку дітей за допомогою спостережень у природі
З раннього віку діти починають спостерігати у природі, засвоювати систему понять різного змісту, у тому числі й поняття про групу однорідних предметів. Дітям цікаво досліджувати у природі, спостеріга ...

Загальна характеристика творчої активності дітей старшого дошкільного віку
Розвиток творчих здібностей має важливе значення для всебічного розвитку особистості. Творчість не виростає на порожньому місці, творчість –властивість, як правило, професіоналів своєї справи, які еф ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com