Реалізація соціально-педагогічної програми «В тебе є вибір»

Сторінка 2

Рис. 16. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Де ви спілкуєтесь з однолітками після уроків», ( %)

Відповідно до рис. 12 з’явилися учні, що спілкуються з одноліткамі після уроків в школі – 21, % опитаних.

Рис. 17. Розподіл відповідей учнів на запитання: «У вас є бажання допомогти одноліткам, які мають залежність від нароктичних речовин»

Збільшилась кількість бажаючих учнів, що бажають допомогти одноліткам позбавитись залежності від наркотичних речовин з 65,3 % до 72,6 %. Серед опитаних з’явилися однолітки, які вже домогають одноліткам позбавитись від залежності – 17,1 %.

Рис. 18. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи є у вас бажання прийняти участь у молодіжній програмі «У тебе є вибір» проти вживання наркотичних речовин»

17,6 % відсотків опитаних учнів були залучені у впровадженні молодіжної програми «У тебе є вибір». Збільшилась кількість бажаючих приймаьт участь у молодіжній програмі з 42,6 % до 61,6 %.

Рис. 19. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи впроваджуються у вашій школі соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин?», (%)

82, 9 % учнів підтвердили той факт, що в їх школі впроваджуються соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин.

Рис. 20. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи існують ефективні способи боротьби із наркотиками?»

Після впровадження молодіжної програми «В тебе є вибір» більша частина опитаних відповіли, що існують ефективні способи боротьби із наркотиками – 78,1 %.

Рис. 21. Розподіл відповідей учнів на запитання: «Чи є у вас друзі, що вживають наркотичні речовини?»

18,7 % учнів відповіли, що серед їх друзів є ті, що вживали наркотичні речовина, але зараз не вживають.

Позитивні зміни відбулися серед відповідей батьків.

Рис. 22. Розподіл відповідей батьків на запитання: «Ваші діти вживають наркотичні речовини?»

Більша половина батьків знає, що їх діти не вживать наркотичні речовини - 55,3 % та 28,1 % - впевнені, що ні.

Рис. 23. Розподіл відповідей батьків на запитання: «Чи впроваджуються у школі, в якій навчається Ваша дитина соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин?»

31,7 % батьків відповіли, що у школі, в якій навчається їх дитина соціальні програми щодо профілактики вживання наркотичних речовин впроваджуються.

А також на запитання «Ваші діти приймають участь у соціальних програмах щодо профілактики вживання наркотичних речовин?» 31,7 % батьки відповіли – «Так».

У першому розділі роботи була проаналізована структурно-функціональну і факторно-функціональну модель аддиктивної поведінки. Ми дали визначення поняттю адикції у соціальних науках та розглянули методологічні засади виявлення та профілактики адиктивної поведінки.

У другому розділі виявили особливості прояву адиктивної поведінки серед підлітків та запропонована молодіжна соціально-педагогічна програма «У тебе є вибір», що була впроваджена на базі ХЗОШ № 51 серед учнів 9 класу.

До впровадження програми та післі було проведено опитування, що дало нам змогу оцінити ефективність програми. Таким чином було виявлено, що в учасників підвищився рівень обізнаності з проблеми, з’явилося бажання формувати в собі вміння й навички активної діяльності й залучення до пошуку шляхів виходу з суспільно наркотичної кризи.

Таким чином, отримані результати повторного дослідження дозволяють зробити наступні висновки.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Соціальна реабілітація дітей – вихованців проблемних сімей
У загальних рисах принципи роботи з підлітками із проблемних сімей можна сформулювати таким чином: - створення атмосфери довіри у взаєминах: педагог (класний керівник) - підліток; - підключення до ре ...

Шляхи використання ікт для розробки дидактичних і методичних матеріалів з трудового навчання
MicrosoftOfficeWord допомагає створювати професійно оформлені документи, надаючи набір різноманітних засобів для створення і форматування документів. Широкі можливості редагування, записи приміток, а ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com