Соціально-педагогічна програма «В тебе є вибір»

Сторінка 5

Наведене нижче інформаційне повідомлення є достатнім для підлітків 12-14 років.

Інформаційне повідомлення

Наркотичні речовини, їх вживання — це соціальне явище. Ті чи інші НР супроводжували людей впродовж майже всієї історії людства, і подолання наслідків вживання НР — одна з найгостріших і найдавніших проблем.

На вигляд НР можуть бути різними: розмелене листя рослин (тютюн, наприклад); рідини (алкоголь, деякі медичні препарати); леткі речовини (клеї, бензин, аерозолі тощо); порошки, таблетки або папірці, змащені рідинами тощо. їх вживання призводить до певних змін в організмі людини, до зміни психічного стану, свідомості, і як результат — до отруєння (токсикації) та інших руйнівних наслідків.

НР розділяють на легальні й нелегальні — тобто ті, розповсюдження та вживання яких дозволено законом тієї чи іншої держави або заборонено. Наприклад, тютюн та алкоголь легально є у продажу, п медицині з дозволу і під наглядом лікарів використовують ліки, які можуть впливати на психічний стан людини. Але при цьому дані речовини не перестають бути наркотичними. Більшість же наркотиків є нелегальними, і їх розповсюдження, вживання деяких, залучення інших осіб до вживання НР передбачає відповідальність перед законом. Забороняється також продаж тютюну та алкоголю неповнолітнім, оскільки організм підлітків зазнає значно більшої шкоди від їх вживання.

Розвиток хімії дозволяє виробляти все нові й нові види синтетичних НР, що призводять до швидкого звикання (навіть з першої спроби) і відзначаються високим рівнем руйнівного впливу на організм людини.

Існує також досить умовна класифікація НР на так звані легкі й важкі наркотики. В її основу покладено відомі наслідки вживання тих чи інших НР людиною, а саме — наскільки руйнівними зони можуть бути для окремої людини (средньостатистичної). Умовність такої класифікації полягає в тому, що ніхто в конкретній ситуації не може визначити, важкими чи легкими будуть наслідки вживання будь-якої НР для тієї чи іншої людини (багато чого залежить від особливостей організму, можливих реакцій тощо).

Вживання НР нерозривно пов'язане з різноманітними руйнівними наслідками як для самої людини, так і для найближчого оточення, суспільства в цілому.

Саме про ці наслідки йтиметься в наступних вправах.

Вправа 2. Групове обговорення «Що призводить до початку вживання наркотичних речовин?» (15 хв)

Мета: сприяти самоусвідомленню учасниками причин, що при зводять до початку вживання підлітками та молоддю НР.

Хід вправи

Соціальний педагог на фліл-чарті записує думки, висловлені учасниками щодо причті початку вживання молоддю НР та узагальнює отриману інформацію.

Ставлячи запитання «мозкового штурму», важливо звернути увагу на те, що йдеться саме про причини, що можуть спричиняти початок вживання, а не вживання НР як таке (люди вживають НР тому, що в них розвивається залежність, а от почати вживати НР можуть з різних причин).

Узагальнюючи відповіді, можна виділити два різновиди причин:

а) особливості підліткового віку — притаманна підліткам тяга до експерименту, прагнення подорослішати, загострені відчуття, пошук суті;

б) наявність соціального тиску у вигляді реклами, пропозицій від оточення, доступність НР тощо.

Підсумовуючи, Соціальний педагог ще раз наголошує, ще основними причинами початку вживання підлітками НР най частіше є цікавість, наслідування дорослих, поганий настрій конфлікти, бажання «бути як всі», наполегливі пропозиції та невміння відмовити, невпевненість у собі, вплив і привабливісті реклами.

Підсумовуючи заняття, Соціальний педагог пропонує учасникам нідповісти на запитання:

які знання ви отримали?

які висновки для себе зробили ?

як ви зможете використати ці знання в житті?

Модуль 3. «Наркотики вживаю, та я не наркоман».

Мета: розвити в учнів навички визначення ситуацій ризику, протистояння соціальному тиску, відмови.

Вправа 1. Мозковий штурм «Ситуації, в яких є ризик зашкодити своєму здоров’ю» (10 хв.)

Мета: створити умови для самостійного усвідомлення учасниками, що є баато ситуацій, які можуть містити загрозу для здоров’я.

Хід вправи

Соціальний педагог роздає учасникам по декілька стікерів і пропонує самостійно записати на них свої варіанти ситуацій, в яких є ризик загрози для здоров’я. Тривалість – 3-5 хв.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Риси бароко у п’єсі Кальдерона "Життя - це сон"
Від часу створення драми "Життя - це сон" минули сотні років, а знаменитий монолог Сехізмундо ("Ох, горе тут мені. ") до цього часу вивчається в іспанських школах. П’єса й нині ст ...

Розробка фрагментів занять інформатики для розвитку творчих здібностей учнів початкових класів
Тема. Логічні закінчення. Мета: розвивати в учнів логічне мислення й увагу; вчити аналізувати вхідні дані й аргументувати свої висновки. Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань». Вимоги до ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com