Соціально-педагогічна програма «В тебе є вибір»

Сторінка 4

Ця робота також презентується (по 1 хв), потім проводиться обговорення за питаннями:

що ви відчували, коли створювали модель здоров'я?

що відчували, коли руйнували, а що, коли модель була?

чи можна відновити те, що вже зруйновано?

чи буде відновлене таким, як раніше?

що легше — запобігти руйнуванню чи відновити зруйноване?

Соціальний педагог повинен із повагою приймати висловлювання учасників щодо почуттів, які викликало виконання вправи. Всі вони реально існують у нашому ставленні до здоров'я (наприклад, азарт під час руйнування моделей), і наявність протилежно спрямованих ставлень і почуттів є складовою частиною проблеми збереження і відповідального ставлення до здоров'я. Учасники не повинні відчувати себе «поганими» за те, що вони відчувають «не ті» почуття.

Обов'язковий висновок після вправи: зруйнувати значно легше, ніж створити. Дуже важливо зберегти те, що маємо. А також такий: в нас закладено дуалістичне ставлення до свого здоров'я — і лише від нас залежить, що ми оберемо — шлях до здоров'я чи, навпаки, шлях від здоров'я.

5. Підсумки (5хв)

Соціальний педагог пропонує учасникам пригадати, чого вони очікували від заняття і що відбувалось впродовж нього; обдумати і коротко записати на «перлинках» (вирізаних у формі кола стікерах) свої враження від роботи і спілкування, висновки, які зробили для себе. Після завершення індивідуальної роботи Соціальний педагог пропонує висловити свої враження та висновки.

Якщо очікування сравдилися, учасники переклеюють свої «кораблики» (разом із «перлинками») з «Берега надій» на «Беріг реалізованих сподівань».

Модуль 2. «Життя і наркотик – це різні світи!

Дізнайся про це трохи більше і ти!»

Мета: відповідно до віку та особливостей учасників тренінгу надати інформацію про НР; розкрити найпоширеніші причини початку вживання НР підлітками та молодцю, сформувати усвідомлення щодо впливу оточення та реклами як імовірних факторів, що спонукають молодих людей до вживання НР;

Необхідно мати: маркери, фломастери, стікери, скотч, фліп-чарт, роздатковий матеріал, папір, плакати «Інтерв'ю».

Вправа 1. «Що нам відомо про наркотичні речовини?»

Мета: з'ясувати рівень обізнаності підлітків про НР; надати загальну, достатню для віку учасників інформацію про різні види НР.

Хід вправи

Соціальний педагог наводить визначення поняття «наркотичні речовини»:

Наркотичні речовини — це речовини, вживання яких призводить до токсичного отруєння організму, впливає на свідомість і психічний стан людини, чим спричиняє звикання та залежність від їх вживання. До наркотичних речовин відносять алкоголь, тютюн, наркотики, деякі ліки, токсичні (тобто отруйні) леткі речовини, що містяться в побутовій хімії (клеї, бензині тощо).

Далі Соціальний педагог роздає учасникам стікери (по 1—2 шт.) і пропонує самостійно, без обговорення, записати на них, що кожен із учасників знає про НР.

Тривалість індивідуальної роботи — 2—3 хв.

Потім стікери приклеюються на плакат «Інтерв'ю», виготовлений у вигляді малюнка з коміксу, де один підліток запитує, а другий відповідає, але його «хмаринка» пуста. Її і заповнюютьстікерами учасники, не зачитуючи те, що написали.

Соціальний педагог під час приклеювання учасниками стікерів мовчки прочитує написане для того, щоб після закінчення роботи узагальнити відому учасникам інформацію. Таким чином педагог-тренер поступово переходить до наступного етапу роботи, а саме — інформаційного повідомлення про НР (повідомлення витікає з узагальненої інформації учасників під час мозкового штурму).

Надаючи інформацію щодо НР, важливо пам'ятати про принцип «забороненої інформації» — визнаний принцип превентивної освіти в галузі профілактики вживання НР, Цей принцип передбачає категоричну заборону на використання інформації, що може стимулювати цікавість дітей до НР (інформація про специфічні якості різних речовин, способах виготовлення та застосування).

Статистично доведено, що поширення подібної інформації призводить не до розвитку превентивної поведінки, а навпаки — до експериментування з НР. Важлива також особиста позиція Соціальний педагогя, його спокійна впевненість у тому, що для безпечної поведінки і збереження власного здоров'я зовсім не обов'язково «знати все» і, тим більше, «все спробувати».

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Нове про педагогіку:

Батько і мати – вихователі дітей
Серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім’я, родина. Саме вона є тим могутнім соціальним феноменом. Що якнайтісніше об’єднує людей у родинне гніздо на основі шлюбних т ...

Гра як навчальний вид діяльності
Гра як вид діяльності в навчанні іноземній розглядалася такими методистами, як Ю.І. Пассовим, М.Н. Скаткиним, С.П. Шатіловим. «Важливо усвідомлювати, вказує М.Н. Скаткин, рішенню яких дидактичних зад ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com