Соціально-педагогічна програма «В тебе є вибір»

Сторінка 3

Нам вдалося провести дослідження завдяки активній тренінговій практиці, яку ми реалізовували на базі ХЗОШ № 51. Учасниками тренінгової програми стали учні 9-А класу. Ця практична діяльність дозволила апробувати розроблену нами систему тренінгових занять і сфокусувати свою увагу на тих змінах, які відбулися в процесі соціального навчання на тренінгу. Тренінг складався з 6 модулів:

Розглянемо структуру тренінгу більш детально.

Модуль 1. «Я обираю життя!

Здорове світле майбуття!»

1. Привітання. Знайомство. Вправа-Привітання (10 хв)

Мета: підготувати учасників до роботи, створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти згуртованості групи.

Хід вправи

Учасники сідають у коло. Соціальний педагог знайомить їх із символічним учасником групи — її талісманом «Здоровчиком» (м'яка іграшка). Кожен учасник передає «Здоровчика» по колу, називаючи своє ім'я та вітаючись із групою.

Соціальний педагог вітає всіх учасників і повідомляє про початок роботи, стисло розповідає про його зміст, а також акцентує увагу учасників на тому, що першою темою є тема «Здоров'я та здоровий спосіб життя» і що саме впродовж цього заняття можна дізнатися, що таке здоров'я, які його складові, в чому його цінність і від чого воно залежить.

2. Вправа «Очікування» (15 хв)

Мета: визначити сподівання та очікування учасників щодо заняття, сформулювати власні цілі.

Хід вправи

Учасники на стікерах, вирізаних у формі корабликів, записують свої очікування щодо тренінгу та роботи (своєї особистої, групи) на занятті.

Потім соціальний педагог пропонує учасникам познайомити всіх зі своїми очікуваннями — прочитати їх.

Після цього учасники приклеюють свої «кораблики» на плакат «Береги», на протилежних боках якого зображено два береги «Берег надій» і «Берег реалізованих сподівань». Між берегами — море.

Учасники приклеюють свої стікери ближче до «Берега надій», вирушаючи у подорож «Морем пошуків» до «Берега реалізованих сподівань».

3. Мозковий штурм «Що таке здоров'я?» (10хв)

Мета: актуалізувати для учасників зміст теми, надати визначення здоров'я.

Хід вправи

Соціальний педагог нагадує, що промовляючи свої вітання один одному, ми бажали здоров'я, тобто чогось дуже важливого у нашому житті. Що ж таке здоров'я?

На фліп-чарті Соціальний педагог записує думки всіх учасників про те, що таке, на їхню думку, здоров'я, з чим воно асоціюється. Потім, обов'язково зауваживши різноманітність і важливість всього сказаного учасниками, він пропонує на додаток визначення поняття здоров'я, сформульоване Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Здоров’я — це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад.

Вправа «Модель здоров'я»

Мета: актуалізувати відчуття важливості, складності здоров'я та необхідності дбайливого і відповідального ставлення до нього; спрямувати подальшу роботу з осмислення учасниками ролі НР як фактора, який шкідливо впливає на здоров'я людини.

Хід вправи:

Соціальний педагог пропонує учасникам поміркувати над імовірною моделлю здоров'я.

Для цього він об'єднує учасників у три підгрупи, кожній з яких дає завдання розробити модель здоров'я. Модель має відображати те, з чого, на думку учасників, складається здоров'я, без чого не можна уявити здорову людину.

Для створення моделей учасники можуть використовувати маркери, кольоровий папір, білий папір різного формату, клей, скотч, ножиці.

Кожній підгрупі соціальний педагог пропонує обрати того, хто слідкуватиме за часом — «Хронометриста», того, хто фіксуватиме всі ідеї — «Секретаря», й того, хто буде презентувати роботу групи — «Спікера».

Розподіл цих ролей дуже важливо зберегти в усіх наступних вправах, де група поділятиметься на підгрупи, і стежити за тим, щоб їх виконували різні учасники, аби кожному дісталися різні обов'язки.

На створення моделей відводиться 10-15 хв. Потім кожна з підгруп презентує свою роботу, на презентацію — по 2 хв. Після презентації Соціальний педагог пропонує всім уявити собі шкідливі, руйнівні для здоров'я фактори.

Наступне завдання — ті ж підгрупи за 3 хв демонструють па створених моделях дію цих руйнівних факторів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Аналіз психолого – педагогічної літератури в дослідженні теми
У науковій літературі дуже небагато робот про іграшки. А тих, які зачіпають педагогічний і психологічний аспекти іграшок, ще меньше. У 60-х роках XIX сторіччя Костянтин Дмитрович Ушинській (1824—1870 ...

Методика аналізу художніх творів різних жанрів на уроках образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво має багато художніх творів різних жанрів, які аналізуються на уроках. Під час бесід аналітичний розбір творів не повинен ускладнювати процес постійного сприймання. Школярів слі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com