Ігри для формування лексичної компетенції на письмі

Сторінка 6

Гра «Які літери пропущено?»

Remplissez les lacunes: (Команда, яка правильно і швидко заповнить всі пропуски, виграє.)

Arm_ _re;

Ap_ _ique;

To_ let_e;

F _ _ teuil;

Tapi_;

Lava_o;

Buff_ _.

Гра «Напиши слова»

Il faut ecrire les mots qui concernent le thème «Ma maison» en utilisant les lettres proposées. Les chiffres marquent les premières lettres des mots.

(Команда, яка відгадає всі слова, або більшість слів, виграє.)

1L

Q

R

U

O

2A

V

4T

3F

E

I

6S

7B

5M

P

Lavabo; 2. Armoire (applique); 3. Fauteil; 4. Tapis (télé); 5. Miroir; 6. Sofa; 7. Buffet.)

Під час педагогічної практики нами були зроблені спостереження щодо застосування ігор для формування лексичної компетенції учнів 4 класу на письмі. В ході цих спостережень ми дійшли висновку, що використання ігор під час навчання дітей є більш ефективним, ніж просте використання вправ, оскільки вони активізують усіх учнів, ніхто не залишається пасивним, сприяють виникненню інтересу до навчання у дітей. Якщо використання вправ не можливо уникнути, то ми прийшли до висновку, що необхідно подавати ці вправи у вигляді ігор, вводячи їх спеціальними зверненнями «Хто швидше…», «Хто більше…», тощо.

Також ми вияснили, що не кожна гра може бути навчальною, оскільки навчальна гра має не лише містити методичну частину, але й відповідати певним критеріям, наприклад, має задіювати всіх учнів та відповідати їхньому рівню знань, містити мінімум труднощів, тощо. Але навіть, якщо гра відповідає всім критеріям, вона може перестати бути розважальною та цікавою для дітей, перетворитися у просту вправу, якщо вчитель не буде розділяти емоції дітей і буде зосереджувати всю свою увагу лише на її методичній складовій.

В процесі формування лексичної компетенції на письмі у учнів 4 класу можна використовувати такі види ігор, як буквені ігри (кросворди, ребуси, анаграми, гру «Шибениця», арифмогрифи), гру «Хто складе більше слів», «Ланцюжок зі слів», «Які літери пропущено», «Напиши слова», тощо.

Використання такого різноманіття ігор сприяє тому, що у учнів виникає інтерес до вивчення французької мови, вчителю стає легше контролювати клас та підтримувати поведінку, представляти новий матеріал.

Одночасно з полегшенням умов роботи для вчителя (клас стає більш організованим), вчитель може надавати достатньо нової інформації і більше уваги приділяти навчанню, а не заспокоєнню дітей. Діти одночасно граються і отримують нові знання та навички.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Нове про педагогіку:

Інноваційно-освітня діяльність педагога в галузі організації образотворчої діяльності дітей
Освіта в умовах сучасного динамічного суспільства вимагає постійної творчої активності всіх учасників педагогічного процесу. Особливо зростає значення творчої ініціативи педагогів у пошуку нової стра ...

Взаємозв’язок колективної форми з іншими формами організації навчального процесу у практиці роботи вчителів початкової школи
Забезпечення організації виховної та навчальної роботи на засадах співробітництва учнів, колективістських взаємозв'язків-важлива умова формування особистості громадянина нашої держави. Педагогічна до ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com