Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Педагогіка і освіта » Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи » Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Сторінка 15

Назвіть основні складові здорового способу життя. Фізична і розумова праця, здорове харчування, дотримання гігієни та режиму фізкультури, загартування.

В якому розумінні можна стверджувати що "праця створила людину"? Працюючи. Людина не лише створює необхідні для забезпечення життя матеріальні засоби, а й сама розвивається, духовно зростає, удосконалюється.

Яка праця на вашу думку важливіша фізична чи розумова? Як без однієї так і без другої немислиме людське життя.

Для чого потрібно дотримуватися гігієни та режиму? Для профілактики захворювань, для забезпечення нормальної роботи всіх ланок нашого організму.

Яке харчування ви вважаєте повноцінним?

2–3 рази в день вживати гарячу першу страву;

щоденно їсти фрукти та овочі;

не переїдатися.

12. Як підтримувати свою фізичну форму? Виконувати ранкові зарядки, відвідувати уроки фізкультури, щоденно активно рухатися, проводити вихідні на свіжому повітрі (спортивні ігри, туристичні походи тощо).

13. Скільки часу потрібно витрачати на сон? Не менше 8 годин на добу

Учитель. Як бачимо, більшість із вас правильно розуміє і сприймає суть здорового способу життя. Але, як виявляється, перешкодою цього є багато спокус. Людині потрібні і знання, і культура, і сила волі, щоб протистояти їм. Тому слід пам'ятати очевидне: щастя, до якого всі ми прагнемо, неможливе без здоров'я, здоров'я неможливе без піклування про нього, а піклуватися потрібно вміти і хотіти. Треба знати, що для здоров'я корисне, а що шкідливе, що від Бога, а що від лукавого, який шлях веде до розквіту і гармонії сили та краси, а який — у прірву.

Наостанок хочу дати вам декілька порад великого українця, всесвітньовідомого лікаря Миколи Амосова:

У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє від лінощів і жадібності, але іноді й від не усвідомлення ціни здоров'я.

Не сподівайтеся на медицину. Вона непогано лікує деякі хвороби, але не може зробити людину здоровою.

Щоб не хворіти, погрібні власні зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим. Людина, на щастя, настільки досконала, що повернути здоров'я можна завжди, тільки необхідні зусилля повинні зростати з віком і поглибленням хвороб.

На жаль, здоров'я, як важлива мста, постає перед людиною, коли смерть стає близькою реальністю. Однак, людину зі слабким характером навіть смерть не може надовго залякати.

Основними складниками здоров'я є фізичні навантаження, обмеження у харчуванні, загартування, час і вміння відпочити. І ще – щасливе життя! На жаль, без перших умов людина здоров'я не забезпечить. А якщо немає щастя в житті, то де знайти стимули для зусиль, щоб напружуватись і голодувати? На жаль!

Природа милостива: досить 20—30 хв. фізкультури у день, але такої, щоб задихнутися, спітніти і щоб діяльність пульсу збільшилася, вдвічі.

Треба обмежувати себе в їжі.

Уміти розслаблятися — наука, але до неї потрібен ще характер. Якби він був!

У народі кажуть, що здоров'я — щастя вже само собою, а хвороба нещастя.

Чи варто битися за здоров'я? Подумайте!

Урок-тренінг «Алкоголь і здоров’я»

Мета. Надати учням достовірну інформацію про негативний вплив алкоголю на організм людини; розвінчати поширені міфи про користь алкоголю для здоров’я людини; обговорити причини, з яких люди починають вживати алкоголь. Відпрацювати та розвивати навички, що запобігають вживанню алкоголю.

Обладнання. Підручник, роздатковий матеріал, листи А2, А4, олівці, плакат «Наші правила», м’яч .

Терміни і поняття. Звичка, корисні та шкідливі звички, чинник ризику, вчинок, свідомі і несвідомі звички.

Домашнє завдання. Доповнити плакат «Відмова від алкоголю»

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Нове про педагогіку:

Шкільні лісництва та їх повноваження
Надзвичайно важлива робота із залучення молоді до заходів зі створення нових лісових насаджень, пропаганді екологічних знань проводиться в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», Є ...

Дидактичні вимоги до уроку
— чітке визначення освітніх завдань кожного уроку та їх творче поєднання із загальною метою вивчення конкретного предмета й формування особистості учня в навчально-виховному процесі; — оптимальне виз ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com