Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Педагогіка і освіта » Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи » Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Сторінка 14

Групи презентують модель.

Групи обмінюються своїми моделями. Далі, група, якій дісталася чужа модель, руйнує її, тобто імпровізує чинники, що руйнують здоров’я (розривають аркуш, який готувала інша група).

Після цього розірваний аркуш повертається авторам, вони намагаються відновити зруйноване здоров’я.

Спробуйте відновити своє здоров’я.

Що ви відчували, коли руйнувалось ваше здоров’я?

Що ви відчували, коли руйнувалось здоров’я інших?

Чи легко відновити зруйноване здоров’я?

Вправа «Чому люди палять?»

Необхідно з’ясувати фактори, що впливають на бажання почати палити і наслідки паління. Об’єднуємо учасників у 2-3 групи. Наприклад, за кружечками різного кольору. Робота в групах (10 хв.) На аркушах паперу написати відповіді на питання, чому люди починають палити і чому продовжують це робити. Кожна група презентує свою роботу.

Висновок: усі причини, що змушують людину палити і сприяють продовженню процесу тютюнопаління, можна об’єднати в кілька груп:

соціальні;

фізіологічні;

психологічні;

виховні;

пізнавальні.

Обговорення: чи може людина обійтися без паління, яким способами можна вийти з ситуації, яка склалася, не починаючи палити?

IX. Завершення тренінгу (5-10 хв.)

Підсумок Повернемось до початку заняття … Чи виправдалися наші сподівання щодо сьогоднішнього заняття?

Як отримати і використовувати зворотний зв'язок

У цьому проекті ви матимете змогу отримати зворотний зв'язок як безпосередньо від учасників тренінгу, так і за допомогою спеціальних процедур оцінювання.

Завершуючи кожен окремий тренінг, запропонуйте учасникам продовжити фразу: «На цьому тренінгу я .» (усвідомила, що ., дізнався про те .).

Попросіть їх проаналізувати власні очікування і по черзі висловитися, справдилися вони (повною мірою, частково), не справдилися чи виявилися недоречними, і відобразити стікерами на «сонці» чи «хмаринці».

Навчились? Чи позбавилися своїх побоювань?

Виразіть своє відношення до сьогоднішнього заняття (різнокольоровий килимок: красний колір, жовтий, фіолетовий)

Виховний захід «Подбай про своє здоров'я»

Мета: спонукати учнів до аналізу способу життя свого та своєї родини, викликати бажання вести здоровий спосіб життя.

Вступ

Сьогоднішня виховна година – має бути вільне спілкування. Нікого з вас до неї не готували заздалегідь. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.

Щоб розкрити цю тему розмова піде про те, як ви розумієте це, чи переконанні у доцільності, більше того – у необхідності вести здоровий спосіб життя.

Щоб не відхилятися від головної думки розмови, пропонуємо основні питання, на які ви повинні давати відповіді. У процесі розмови ви можете поставити запитання, які виникатимуть у вас.

Основні питання за писані на дошці зліва. Справа, на закритій частині дошки, записані відповіді. Але відкриємо ми їх тоді, коли ви дасте свої відповіді, висловите своє бачення. Відкривши, проаналізуємо, чого ви не врахували, на що не звернули уваги або чим можна доповнити те, що записано.

Питання (Відповіді)

Що є найбільшою цінністю у житті людини? Здоров’я.

Що таке здоров'я? Стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад.

Від чого залежить наше здоров'я? Від спадковості – 20%. Від медицини – 10%. Від екології – 20%. Від способу життя – 50%.

Чи звернули ви увагу від чого найбільше залежить здоров'я? Чи погоджуєтеся ви з цим?

Що таке спосіб життя? Співвідношення праці і відпочинку, харчування, сон, характер спілкування з людьми.

Який спосіб життя ви вважаєте здоровим? Який зберігає і зміцнює здоров'я (фізичне і моральне).

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Нове про педагогіку:

Розробка автоматизованих навчальних систем на основі методики програмованого навчання
Оптимізація процесу навчання вимагає керування пізнавальною діяльністю учнів як в ході одержання ними знань, так і в процесі їх засвоєння. Сам процес навчання можна розглядати як педагогічну систему ...

Дослідження показників здоров'я молодших школярів
Аналізу піддалися учні, які мали захворювання грипу і ГРЗ, кількісна характеристика захворюваності і їх зміни на різних етапах початкового навчання. Одним з показників, що характеризують прояв опірно ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com