Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Педагогіка і освіта » Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи » Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Сторінка 13

Бути доброзичливими — ставитися одне до одного доброзичливо і поважати почуття інших.

Зберігати конфіденційність — не обговорювати поза межами групи ті моменти особистого життя, які стали відомими на тренінгу.

Бути толерантними — не можна змушувати людину замовкнути лише тому, що її погляди не збігаються з поглядами інших.

Право на анонімність — кожен має право ставити запитання анонімно.

V. Форма проведення (просвітницький)

VI. Очікування учасників (2-3 хв.)

Після оголошення мети тренінгу зверніться до учасників з проханням письмово висловити свої очікування. Це можуть бути різні побажання, наприклад, добре провести час, щось дізнатися, чогось навчитися, знайти нових друзів, отримати позитивні емоції тощо.

Мета: визначити очікування і отримати зворотний зв'язок.

Слухачі отримують стікери. Вони записують на них те, що очікують від цього тренінгу, і прикріплюють до намальованого на аркуші паперу сонця. Наприкінці тренінгу очікування, які справдилися, залишають на сонці, а ті, що не справдилися, на хваринку.

Можна поділити очікування учасників на кілька тематичних груп і прикріпити папірці у вигляді променів навколо усміхненого сонячного диска.

Що ви очікуєте від цього тренінгу (Висловіть свої очікування письмово)

Наприклад, Цей тренінг навчить мене… (аналізувати, робити висновки, визначати ставлення до свого здоров’я)

VII. Знайомство (5-7 хв.)

Це одна з ключових вправ. її проводять не лише з незнайомою групою, а й з тими, хто давно знає одне одного. Ми радимо проводити знайомство на початку кожного тренінгу.

Учасники записують своє ім'я у стовпчик і навпроти кожної літери пишуть слово, яке починається з неї і характеризує цю людину. Наприклад, ВІКТОР — Вольовий, Ініціативний, Красномовний, Терплячий, Оригінальний, Рішучий. Потім по черзі зачитують написане. Пам'ятайте, що під час виконання цієї вправи критика недоречна. Навіть якщо не надто старанний учень назвав себе працьовитим, це свідчить про те, що він хотів би стати таким. Тому не критикуйте його і не дозволяйте сміятися іншим, а, навпаки, підтримайте це бажання.

VIII. Інтерактивні тренінгові вправи

Тест «Що я знаю про тютюнопаління» (15 хв.)

Тема сьогоднішнього заняття зрозуміла, тому давайте спробуємо з’ясувати, що ж вам відомо про цю звичку. Постарайтеся щиро відповідати на питання анкети, а потім ми обговоримо на скільки ви ознайомлені з даним питанням.

Питання анкети «Що я знаю про тютюнопаління»

Необхідно на наведені нижче питання відповісти: «правильно» або «неправильно».

Одна з головних причин паління – прагнення бути таким, як усі.

Люди, що не курять ,змушені страждати на захворювання дихальної системи внаслідок пасивного куріння .

Паління допомагає розслабитися , коли людина нервує.

У легенях людини, що викурює щодня протягом року пачку цигарок, осідає один літр тютюнової смоли.

Фізичні вправи нейтралізують шкоду, викликану палінням.

Однієї пачки цигарок достатньо, щоб участився пульс, підвищився кров’яний тиск, порушилося нормальне кровопостачання і циркуляція повітря в легенях.

Більшість курців одержують від паління задоволення і не збираються кидати палити.

Тютюнопаління є однією з основних причин захворювань серця.

Більшість підлітків можуть самостійно кинути палити в будь-який час.

Hемає нічого страшного, якщо підлітки «бавляться» цигарками, вони легко можуть зупинитися до того, як паління стане звичкою.

Обговорення: відзначити на дошці кількість правильних і неправильних відповідей, вислухати точку зору кожного учасника з проханням довести свою власну позицію.

Вправа «Модель здоров’я». (5-7 хв.)

Всім групам пропонується образно зобразити модель здоров’я, в яку можуть входити всі складові (фізична, психічна, соціальна, духовна, особистісна складова здоров’я). 10 хв.

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Нове про педагогіку:

Активізація домашньої роботи учнів
В школах СРСР в перші роки після революції зовсім не давали учням домашніх завдань, виходячи з того положення, що весь навчальний матеріал вони мають засвоювати в класі. Причин цього багато, а основн ...

Поняття інтелектуального розвитку молодшого школяра та його стадії
Розвиток людини в онтогенезі підлягає тим самим законам, що діють у будь-яких явищах, які розвиваються: єдність і боротьба протилежностей, перехід кількісних змін в якісні і навпаки, стрибкоподібний ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com