Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Педагогіка і освіта » Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи » Програма соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи

Сторінка 12

Висновок:

Хочеться зазначити, що проведення тренінгів сприяє формуванню навичок здорового способу життя підлітків у період становлення їх репродуктивної поведінки з метою покращення їх репродуктивного здоров'я через підвищення загальних адаптаційних можливостей та оптимізації життєдіяльності.

Безперечно, проблеми збереження репродуктивного здоров'я далеко виходять за межі сфери освіти та охорони здоров'я. На нашу думку, тільки системний підхід може дати цілісне уявлення про загальні проблеми репродуктивного потенціалу у сфері збереження здоров'я нації, забезпечити взаємодію між окремими ланками і фахівцями та надати нові можливості щодо реалізації профілактичних заходів та корекції порушень репродуктивного здоров'я.

Актуальним та доцільним, на нашу думку, є подальше втілення у практику тренінгових занять з профілактики та корекції виявлених порушень репродуктивної поведінки молоді, що допоможе їм зберегти власне здоров'я, реалізувати свій репродуктивний потенціал та стати повноцінним членом суспільства.

Тренінг «Моє сталення до тютюнопаління»

I. Організаційні моменти

Тренінг потребує певної організації. Якщо ви проводите його в класі, доведеться переставити парти, звільнивши місце у центрі кімнати.

Стільці розставляють колом

Ліквідуйте «барикади» і «гальорку».

У кімнаті має бути класна дошка звичайна або спеціальна — фліп-чарт.

Підготуйте крейду, скотч, фломастери, клейкі і неклейкі папірці розміром 5 х 5 см, безпечні шпильки, скріпки, кнопки, серветки (на випадок, якщо у когось здадуть нерви) і роздаткові матеріали.

Вам знадобляться аркуші паперу формату А2 або А3, на яких ви записуватимете правила групи, очікування учасників та виконуватимете групові завдання.

Також підготуйте достатню кількість аркушів формату А4 або попросіть учасників принести з собою зошити чи блокноти для записів.

II. Мета та завдання тренінгу: (2-3хв.)

Мета: формувати навички критичного мислення, вміння відстоювати свою позицію, аргументувати її, формувати негативне ставлення до тютюнопаління.

Завдання:

проінформувати і закріпити знання про шкідливий вплив тютюнопаління;

навчити відстоювати свою точку зору, аргументувати її;

навчити діяти в нових непередбачених ситуаціях;

навчити бачити суть проблеми, пов'язаної з негативною дією тютюнопаління на організм людини.

Обладнання: крейда, скотч, фломастери, клейкі і неклейкі папірці розміром 5х5 см, безпечні шпильки, скріпки, кнопки, шкала «Ставлення до тютюнопаління», листи А-4 (в кількості учасників тренінгу).

III. Об’єднання в групи (2-3 хв.)

Як об'єднуватися в групи? Об'єднання у групи — один із звичних ритуалів тренінгу. Розрахуйте учасників на котиків, собачок, мишок і голубів. Потім запропонуйте заплющити очі і лише за допомогою характерних звуків об'єднатися в групи. Ця вправа не лише допомагає сформувати групи, а й чудово знімає м'язове і психологічне напруження дітей.

IV. Домовленість про правила (2-3 хв.)

Для результативного і ефективного тренінгу важливо досягнути двох, на перший погляд несумісних, цілей. З одного боку, треба створити атмосферу відкритості, розкутості й дружнього співробітництва, а з іншого — забезпечити демократичну дисципліну, тобто свідоме виконання певних правил, зрозумілих і добровільно прийнятих кожним чи принаймні більшістю учасників. Тому на початку тренінгу необхідно встановити правила поведінки. Ви можете запропонувати учасникам розробити правила, зосередивши їхню увагу на наведених нижче аспектах.

Не перебивати — уважно слухати одне одного і поважати різні думки.

Поважати особисте життя — кожен має право не відповідати на запитання, яке стосується його особистого життя.

Страницы: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Нове про педагогіку:

Роль і місце лекції у сучасному НВП і системі освіти в цілому
В даний час виникло протиріччя між накопиченим у практиці досвідом лекційного викладання і рівнем його теоретичного осмислення. Впровадження нових технологій навчання в навчальний процес вузів змушує ...

Використання тестових комп’ютерних програм для перевірки рівня знань учнів
Значно можуть полегшити роботу вчителя і, що досить суттєво, виявити реальний рівень знань учнів тестові програми. Створення тесту – складна і клопітка робота, яка має певний алгоритм. Створення наді ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com