Моніторинг соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності загальноосвітньої школи

Педагогіка і освіта » Соціально-педагогічне забезпечення здоров’язберігаючої діяльності учнів загальноосвітньої школи » Моніторинг соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності загальноосвітньої школи

Сторінка 3

Рис. 2.10 Наявність власних розробок занять, заходів зі здоров'язберігаючим потенціалом

Так, як із забезпеченням здоров’язберігаючої діяльності в школах постає проблема, то цікаво було дізнатись, чи соціальні педагоги та класні керівники власноруч створюють та впроваждують свої розробки зі здоров’язберігаючим потенціалом в процесі роботи з учнями.

Отже, 57% та 86% опитаних соціальних педагогів та класних керівників, відповідно, говорить, що не розробляє таких занять, заходів, а 43% – розробляє, проти 14% класних керівників. (Див. Рис. 2.10).

Рис. 2.11 Чи існує співпраця між соціальним педагогом та кл.керівниками

Аналізуючи роботу соціального педагога в школі та його завдання, то можна провести паралель із схожими завданнями та роботою класних керівників, а саме у збереженні учнівського здоров’я, тому також досліджувалось чи співпрацює соціальний педагог школи із класними керівниками і навпаки.

На це запитання 86% соціальних педагогів та 71% класних керівників відповіло «так», а 14% і 29% відповідно – ні, не співпрацює. І це вказує на те, що така співпраця існує і має певні перспективи у позитивному результаті здійснення і забезпечення здоров’язбереження в школі (Див. Рис. 2.11).

Рис. 2.12 Потрібність здійснення здоров'язбереження в школі

При опитуванні чи доцільно здійснювати в школі здоров’язберігаючу діяльність 100% соціальних педагогів, 100% класних керівників та 72% учнів вважають, що така діяльність необхідна, а 24% учнів – не потрібна. Тому однозначно можна сказати, що всі розуміють про необхідність та вплив здоров’язберігаючої діяльності школи на стан здоров’я дітей (Див. Рис. 2.12).

Також у процесі проведення моніторингу освітньо-виховної роботи також було досліджено який вплив має на учнів проведення заходів спрямованих на формування здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, тощо. В результаті чого було виявлено, що досить великий відсоток учнів (50%) вважає такі заходи недієвими та не впливає на них, але також варто зазначити, що для іншої половини (42%) ці заходи все ж мають позитивний вплив, а зовсім малий відсоток учнів (8%) вважає, що такі заходи мають негативний вплив (Див. Рис. 2.13).

Рис. 2.13 Вплив на учнів проведення заходів на теми здоров'я

Такі результати свідчать про те, що іноді проведення таких заходів не впливає на свідомість дітей та не має позитивного впливу у вирішенні даної проблеми. Тому варто ретельно готуватись до них та можливо готувати самі заходи разом із учнями рахуючись з їхніми думками, інтересами та побажаннями, щоб такі заходи були більш привабливі, цікавіші та ефективніші для дітей.

Рис. 2.14 Причини погіршення стану здоров’я учнів

Про причини погіршення здоров’я учнів ми опитали в самих учнів, так як дорослі педагоги уже їх добре знають. Результати показали, що на думку учнів головною причиною погіршення здоров’я є неправильний спосіб життя (43%), шкідливі звички (33%) та відсутність місць та часу для дозвілля (24%). Також є інші причини такі як велике навчальне навантаження (15%), яке шкідливо впливає на стан здоров’я, емоційне навантаження (12%), стан навколишнього середовища (6%) та інші причини (6%). (Див. Рис. 2.14).

Такі результати свідчать, що з дітьми і надалі варто проводити різноманітні виховні години та заходи на формування у дітей правильного і здорового способу життя, проводити превентивні заходи щодо шкідливих звичок та застосовувати у процесі навчання здоров’язберігаючі технології.

Рис. 2.15 Оцінка діяльності у напрямку здоров'язбереження

Підсумовуючи проведене дослідження варто дати оцінку сьогоденної роботи школи по здоров’язбереженню, а саме роботі соціального педагога та його вкладу у цю роботу.

В загальному більшість респондентів вважає, що соціальний педагог справляється зі своєю роботою у напрямку здоров’язбереження учнів і оцінюють цю роботу «добре» (Див. Рис. 2.15), а саме класні керівники – 57%, учні – 22% та власна думка соціальних педагогів – 43%.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Пошуки шляхів вдосконалення оптимізації учбової діяльності у молодших школярів
Про оптимізацію процесу навчання дають можливість судити критерії оптимальності. Критерій оптимальності - це ознака, на основі якої здійснюється порівняння можливих способів розв'язання педагогічних ...

Види позакласних занять з математики
Позакласна робота сприяє поглибленню знань, яких набувають учні на уроках, прищепленню навичок застосовувати ці знання на практиці, вихованню моральних якостей: волі, наполегливості, критичного ставл ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com