Педагогічні умови виховання у дітей

Сторінка 8

Сюжетно-рольова гра «У парку атракиіонів

»

Вправа на релаксаиію «Каруселі»

Вихователь:Ми добре відпочили, але тепер нам час повертатись в наш садочок. А поїдемо ми тепер центральною вулицею нашого міста.

Автобус зупиняється

.

Вихователь:Чомусь автобус зупинився. Він вирішив дати нам змогу помріяти: побачити цю гарну вулицю в майбутньому та намалювати її.

(Діти зображують вулицю майбутнього різними техніками малювання та розповідають про свій задум.)

Отже, після спостереження навчально – виховного процесу, можна зробити висновок,що у ДНЗ проводиться системна,багатопланова робота , що сприяє розвитку у дітей пізнавальної активності, формуванню у дошкільнят патріотичних почуттів,любові до рідного міста.В ДНЗ №27 виконання завдань Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» щодо патріотичного виховання (сфери життєдіяльності «Культура» «Люди», «Я Сам», «Природа») реалізується інтегровано : під час занять розваг , дидактичних ігор, індивідуальної роботи з дітьми, шляхом використання різноманітних форм та методів роботи з батьками.

Було проведено аналіз дидактичного матеріалу по ознайомленню дітей з рідним містом.

У старшій логопедичній «А» групі наявний такий матеріал по ознайомленню дітей з рідним містом:

1. Фотоальбом «М.Бердичів у минулому і сьогоденні»

2. Ширма «Символіка рідного міста»

3. Дидактичний посібник «Поети рідного краю»

4. Аудіо тека «Розквітни, відродись, зрости»(пісні про м. Бердичів)

5. Дидактична гра «Склади герб»

6. Дидактична гра «Підбери зображення до кольору»

Отже, у старшій логопедичній «А» групі наявний дидактичний матеріал по ознайомленню дітей з рідним містом. Дидактичний матеріал відповідає вимогам поставленим у Базовій програмі розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», варіативний, багатофункціональний, доступний дітям і забезпечує формування знань про рідне місто.

Патріотизм - одне з найбільш глибоких людських почуттів. Як правило, це поняття розуміють як відданість і любов до Батьківщини, до свого народу, гордість за їхнє минуле й сьогодення, готовність до її захисту.

Це почуття є одним із найважливіших духовних надбань особистості. Воно характеризує вищий рівень розвитку особистості й проявляється в її активно-діяльнісній самореалізації на благо Батьківщини. Саме тому формування патріотизму на сучасному етапі є фундаментом і опорою суспільного й державного устрою та запорукою ефективності функціонування всієї системи соціальних і державних інститутів.

Засвоєння патріотичних цінностей і норм є тривалим процесом. Вони не закладені у генах, це не природна якість, а соціальна, і тому не успадковується, а формується цілеспрямовано, системно, із використанням певних принципів та методів діяльності з підростаючим поколінням.

Сьогодні існує розуміння того, що виховати свідомого громадянина й патріота означає сформувати в дитини комплекс певних знань і умінь, особистісних якостей і рис характеру. Зокрема, йдеться про: повагу до батьків, свого родоводу, традицій та історії рідного народу, усвідомлення своєї належності до нього як його представника, спадкоємця і наступника; працьовитість; високу художньо-естетичну культуру тощо; патріотичну самосвідомість та громадянську відповідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її; повагу до Конституції, законів Української держави; досконале знання державної мови.

У ході нашого дослідження підтвердилася робоча гіпотеза. Сміливо можна сказати ,що у ДНЗ № 27 дотримуються педагогічних умов у формуванні любові до рідного міста у дітей старшого дошкільного віку, а саме : ознайомлюють з рідним містом (проводять екскурсії, заняття, розваги), використовують ефективні методи та прийоми роботи з дошкільнятами, постійно працюють над поповненням дидактичного матеріалу. Вихователі старшої логопедичної «А» групи ДНЗ № 27 є патріотами свого міста, адже важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 

Нове про педагогіку:

Методика розвитку сили дітей дошкільного віку
Рівень м'язової сили в значній мірі визначається віком людини. Здібність, що поступово збільшується, до м'язової напруги, залежить від ступеня розвитку кістково-м'язової системи, функціонального стан ...

Вимоги програми з читання для учнів початкової школи
Котрий раз я опираюсь на свою практику, проаналізувавши проведену роботу я можу сказати, що уроки читання в початкових класах поєднують мету і засоби навчання, виховання та розвиток учнів. На уроках ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com