Педагогічні умови виховання у дітей

Сторінка 7

Зараз це будинок творчості ім. О. Разумкова, а в минулому це Будинок міської Управи.

Вихователь:Я знаю, що ви також талановиті діти, вмієте гарно співати, малювати, танцювати. Зараз ми маємо можливість показати свої здібності.

Етюд «Залюбки ми граємо, танцюємо, співаємо»

Вихователь:Автобус відправляється в путь, і я раджу дивитись у вікно, бо на цій вулиці є багато цікавих історичних будівель-пам'яток. Ось рукавична фабрика (в минулому - єврейська церква - синагога), де зараз в'яжуть для нас з вами ось такі гарні яскраві рукавички, шапочки, шарфи (демонструє вироби фабрики).

Вихователь: Діти, ви не забули, що ми знаходимось в «Літаючому автобусі»? Ми під’їжджаємо до того місця, звідки почався Бердичів.

Зупинка 2. «Фортеця».

Вихователь пропонує дітям одягти шоломи, кольчугу, взяти .мечі та відправитись на гору, де стоїть кляштор.

Вихователь:Ми з вами стоїмо біля урвища. На давній слов'янській мові слово «урвище» означає «берда». Одна з думок, що від цього слова пішла назва нашого міста - Бердичів.

Проте існують інші версії походження нашого міста. Давно жив тут гордий, сильний, мужній, красивий народ, або по-іншому, плем'я берендіїв. Вони допомагали Київському князю охороняти його землі. Тому старі люди іноді називають наше місто Берендичів.

Ще інші люди називають місто Бар дичів. Це тому, що існує така версія. Кажуть, давним- давно місцеві ремісники виготовляли бойові сокири, які в той час називали «бардами». Ці сокири використовували для захисту від нападу ворогів. Але одними сокирами не захиститися від ворога, а тому наші предки на чолі з Федором Тишкевичем побудували цей замок - фортецю. А воєвода Януш Тишкевич у замку монастир «Босих Кармелітів».

Вихователь

: Ви мабуть знаєте, чому босих? Бо монахам було заборонено ходити в шкіряному взутті.

Наші предки будували красиві, міцні споруди з білими колонами та золотими куполами. І будували не тільки на землі, а й під землею. Підземні ходи тягнуться від кляштора в трьох напрямках: в сторону Червоної гори, до вокзалу та до міста Житомира. Під землею монахи будували торгівельні склади, крамниці.

Д.г. «Збери будинок»

Вихователь

: Так, як ми потрапили в минуле, а вороги тут нападали дуже часто, нам потрібно допомогти охоронцям фортеці.

Гра-естафета «Доберись до дзвінииі»

Гра «Пройди в тунелі»

Вихователь

: Довго ще можна милуватись красою старовинних будівель, але нас чекає «Літаючий автобус». Тече вода з-під явора Яром на долину, Пишається над водою Червона калина.

Вихователь:Хто бажає продовжити цей вірш? Який відомий поет написав ці слова? Хто ще знає вірші Великого Кобзаря?

Діти читають вірші Т.Г. Шевченка «Встала весна .», «Садок вишневий коло хати», «Іду я тихою ходою» тощо.

Вихователь:Тарас Шевченко відвідав Бердичів і він його дуже зацікавив. Подорожуючи по Україні, завітав він у наше місто. Тут Шевченко замалював історичні пам'ятки, записав кілька народних пісень.

Зупинка 3. «Парк відпочинку»

Вихователь:Поки ви читали вірші Великого Кобзаря, наш автобус зупинився біля місця, пов'язаного з іменем Т.Г. Шевченка. Погляньте у вікно, ви впізнали це місце?

Вихователь:

Так, це наш міський Парк Культури та Відпочинку і перед ним - пам'ятник Т.Г. Шевченку. Бердичівляни, як і весь український народ, шанують пам'ять видатного поета. Улюблене місце відпочинку назвали його іменем, поставили пам'ятник Кобзарю.

Дуже часто у вихідні дні ви разом з своєю родиною відпочиваєте в парку. Давайте і сьогодні розважимось.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Підтримання і розвиток пізнавального інтересу до навчання
Інтерес до навчання може бути пов'язаний з майбутньою про­фесією, з тим видом діяльності, до якої в учня є нахили, задатки і здібності, з осмисленням значущості знань, з бажанням знайти само­стійну в ...

Дослідження проблем музичного виховання молодших школярів у музично-педагогічній науці
Для визначення змісту поняття «музичне виховання молодших школярів» необхідно проаналізувати сутнісні ознаки процесу виховання та дослідити провідні педагогічні ідеї, що лягли в основу цілісних систе ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com