Педагогічні умови виховання у дітей

Сторінка 7

Зараз це будинок творчості ім. О. Разумкова, а в минулому це Будинок міської Управи.

Вихователь:Я знаю, що ви також талановиті діти, вмієте гарно співати, малювати, танцювати. Зараз ми маємо можливість показати свої здібності.

Етюд «Залюбки ми граємо, танцюємо, співаємо»

Вихователь:Автобус відправляється в путь, і я раджу дивитись у вікно, бо на цій вулиці є багато цікавих історичних будівель-пам'яток. Ось рукавична фабрика (в минулому - єврейська церква - синагога), де зараз в'яжуть для нас з вами ось такі гарні яскраві рукавички, шапочки, шарфи (демонструє вироби фабрики).

Вихователь: Діти, ви не забули, що ми знаходимось в «Літаючому автобусі»? Ми під’їжджаємо до того місця, звідки почався Бердичів.

Зупинка 2. «Фортеця».

Вихователь пропонує дітям одягти шоломи, кольчугу, взяти .мечі та відправитись на гору, де стоїть кляштор.

Вихователь:Ми з вами стоїмо біля урвища. На давній слов'янській мові слово «урвище» означає «берда». Одна з думок, що від цього слова пішла назва нашого міста - Бердичів.

Проте існують інші версії походження нашого міста. Давно жив тут гордий, сильний, мужній, красивий народ, або по-іншому, плем'я берендіїв. Вони допомагали Київському князю охороняти його землі. Тому старі люди іноді називають наше місто Берендичів.

Ще інші люди називають місто Бар дичів. Це тому, що існує така версія. Кажуть, давним- давно місцеві ремісники виготовляли бойові сокири, які в той час називали «бардами». Ці сокири використовували для захисту від нападу ворогів. Але одними сокирами не захиститися від ворога, а тому наші предки на чолі з Федором Тишкевичем побудували цей замок - фортецю. А воєвода Януш Тишкевич у замку монастир «Босих Кармелітів».

Вихователь

: Ви мабуть знаєте, чому босих? Бо монахам було заборонено ходити в шкіряному взутті.

Наші предки будували красиві, міцні споруди з білими колонами та золотими куполами. І будували не тільки на землі, а й під землею. Підземні ходи тягнуться від кляштора в трьох напрямках: в сторону Червоної гори, до вокзалу та до міста Житомира. Під землею монахи будували торгівельні склади, крамниці.

Д.г. «Збери будинок»

Вихователь

: Так, як ми потрапили в минуле, а вороги тут нападали дуже часто, нам потрібно допомогти охоронцям фортеці.

Гра-естафета «Доберись до дзвінииі»

Гра «Пройди в тунелі»

Вихователь

: Довго ще можна милуватись красою старовинних будівель, але нас чекає «Літаючий автобус». Тече вода з-під явора Яром на долину, Пишається над водою Червона калина.

Вихователь:Хто бажає продовжити цей вірш? Який відомий поет написав ці слова? Хто ще знає вірші Великого Кобзаря?

Діти читають вірші Т.Г. Шевченка «Встала весна .», «Садок вишневий коло хати», «Іду я тихою ходою» тощо.

Вихователь:Тарас Шевченко відвідав Бердичів і він його дуже зацікавив. Подорожуючи по Україні, завітав він у наше місто. Тут Шевченко замалював історичні пам'ятки, записав кілька народних пісень.

Зупинка 3. «Парк відпочинку»

Вихователь:Поки ви читали вірші Великого Кобзаря, наш автобус зупинився біля місця, пов'язаного з іменем Т.Г. Шевченка. Погляньте у вікно, ви впізнали це місце?

Вихователь:

Так, це наш міський Парк Культури та Відпочинку і перед ним - пам'ятник Т.Г. Шевченку. Бердичівляни, як і весь український народ, шанують пам'ять видатного поета. Улюблене місце відпочинку назвали його іменем, поставили пам'ятник Кобзарю.

Дуже часто у вихідні дні ви разом з своєю родиною відпочиваєте в парку. Давайте і сьогодні розважимось.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Суть поняття "контроль"
Контроль знань відіграє значну роль в управлінні навчальним процесом, але, для досягнення цієї мети, різні види та форми контролю раціонально розподіляються протягом усього періоду навчання. Будь-яки ...

Визначення творчої індивідуальності обдарованих дітей
Великий обсяг роботи, що постає перед педагогами та психологами при реалізації комплексної психодіагностики, потребує розробки нової стратегії психодіагностичної дії, послідовності кроків при комплек ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com