Педагогічні умови виховання у дітей

Сторінка 6

Тема

:Моє рідне місто

Мета:розширити знання дітей про рідне місто — Бердичів (місто старе, має свою історію). Познайомити з версіями походження назви міста, його основними історико-культурними пам'ятками (кляштор, пошта, Будинок творчості та ін.) Звернути увагу на сучасний вигляд міста, викликати бажання милуватись та гордитись рідним містом, мріяти зробити його кращим. Розвивати логічне мислення, уявлення, фантазію, творчість, діалого-монологічне мовлення. Виховувати любов до рідних та близьких людей, рідної оселі, міста, де ти народився і живеш.

Хід заняття

Вихователь:У кожної людини є свій рідний дім, де нам затишно і тепло. А тепло від того, що оточують нас близькі та рідні нам люди. Але всі ми маємо один спільний дім. Як ви думаєте, що є нашим спільним домом?Наше рідне місто — Бердичів. Ось як про нього сказав поет(вірш про Бердичів)

Вихователь

: Діти, чи знаєте ви про те, що наше місто дуже давнє, воно має свою історію. Хочу запропонувати вам поподорожувати по рідному місту. Ніхто не проти?

Вихователь

: Як можна подорожувати містом, щоб побачити одночасно його старовинним і сучасним?

«Відкритий мікрофон»

Діти висловлюють свої думки.

Вихователь:Так, дійсно, можна відправитись у музей; розглянути ілюстрації книги; відвідати виставку художників; скористатися чарівними предметами (клубочок, килим .); відправитись у подорож на «Літаючому автобусі».

Тому давайте скористаємось слушною пропозицією - відправимось у подорож на чарівному «Літаючому автобусі», який може нас перенести в будь-який минулий час, як у вашому улюбленому мультфільмі. Рушаємо в путь.

Діти сідають у побудований з великих модульних блоків автобус, переглядають відеофільм, уявно подорожуючи по місту Бердичеву на «Літаючому автобусі».

Вихователь:Малята, погляньте у вікно. Ви впізнаєте цю вулицю? Багато хто з нас тут живе. Батьки розповідали вам про історію вулиць, і тепер, як справжні екскурсоводи, ви можете і нам розповісти про це.

«Крісло екскурсовода»

(розповіді дітей про походження назв вулиць на яких вони живуть)

Вихователь

: Наша подорож виявилась настільки захоплюючою завдяки нашим екскурсоводам, що непомітно ми подолали велику відстань і опинилися біля нашої першої зупинки.

Зупинка 1. «Пошта»

Вихователь:Автобус зупинився біля будинку поштампу. Погляньте на цей будинок. Хто тут бував із нас? Чому ви сюди приходили? (отримати посилки, відправити телеграми, зателефонувати). Ми з вами зараз також можемо відправити листівку, але незвичайну, а з привітаннями нашому місту. Мовленнєва вправа

«Листівку передай - Бердичеву побажай .» (закінчи речення).

Вихователь

: Це центральний поштампт міста. Але не завжди тут була пошта. Будинок старовинний. Будували його дуже давно, коли не було на світі навіть наших дідусів та бабусь. А була тут в той час лікарня «Червоного хреста». В ній надавали допомогу людям, які постраждали від війни.

Зверніть увагу на будинок, який стоїть на протилежній стороні вулиці. Це теж старовинний будинок і є історичною пам'яткою міста. Помилуйтесь цією прекрасною будівлею, яка не схожа на сучасні споруди. Архітектор оздобив споруду великими вікнами незвичайної форми, а великий і зручний ґанок так і запрошує відвідувачів на гостину. Я знаю, що деякі з вас уже відвідують його, щоб вивчати англійську мову, вчитись співати або танцювати.

Розповіді дітей, які відвідували Будинок творчості.

Тут є багато різноманітних гуртків, які розвивають творчість дітей.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Способи розвитку уваги
Увага, як і всі останні психічні процеси, має нижчі і вищі форми. Перші представлені мимовільною увагою, а другі — довільною. Безпосередня увага — це нижча форма її розвитку, чим опосередкована. Істо ...

Особливості аналізу драматичних творів у школі
Суттєві відмінності між художніми творами за способом відображення у них людських характерів зумовлюють не лише поділ їх за родами, а й визначають істотну специфіку літературного аналізу. Для його ус ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com