Приклади занять з використанням принципу наочності

Педагогіка і освіта » Принцип наочності у навчанні художників-модельєрів » Приклади занять з використанням принципу наочності

Сторінка 2

Мода пропонує, радить, але не диктує. Зовнішній вигляд говорить про внутрішню суть людини, а смак у тому й проявляється, щоб скоротити шлях від першої зустрічі „по одежині” до другої „по розуму”.

Навіть найдосконаліша обізнаність з питань моди, хороший смак і природжена здатність доречно одягатись за всіх обставин не будуть запорукою бездоганної зовнішності, якщо до всього переліченого не додати головного й найсуттєвішого загальної акуратності і чистоти.

Коли ми говоримо, що в жінки хороший смак, то маємо на увазі те відчуття гармонії, яке дозволяє їй створити неповторний образ.

Отже, треба визначити особливості своєї зовнішності, знати, який стиль одягу найбільше вам пасує, який силует відповідає саме вашому зросту і статурі.

Не забувайте і про кольорову гаму; отже, відомо, що кожній людині пасують певні тона.

Доповнення аксесуари в ансамблі також грають важливу роль. Інколи досить змінити взуття, сумку, рукавички, пов’язати вишукану хусточку чи шарф – і створюється враження абсолютно нового вбрання.

Ансамбль вважається завершеним, коли доповнення підібрані як єдиний комплект і вирішуються в єдиному стилі за формою і кольором.

Мистецтво вдягатися передбачає також і відповідність нашого вбрання певній ситуації. Вишуканий вечірній туалет не одягають на роботу, а в кросівках не ходять до театру.

Вчитель: Отже, ваша краса у власних руках! Дотримуючись правил моделювання, ви зрештою знайдете свій стиль, створите бажаний, власний гармонічний образ.

Навіть, звертаючись до минулого, мода переосмислює його на сучасний лад. Команди підготували домашнє завдання на тему: „Український народний костюм в моделюванні сучасного одягу”. Команди готуються до показу домашнього завдання. Виконується пісня „Чарівниця-українка”.

Перша команда.

Минули століття, але український національний одяг витримав випробування часом. Черпаючи зі скарбниці національного вбрання різні його елементи – крій , декор, колористичну гаму, загальну гармонію, жіночість силуету, художники знаходять їм сьогоденне звучання.

Члени команд демонструють моделі одягу фольклорного стилю з журналів мод.

Для розроблення фольклорного стилю художник –модельєр відшукує зразки старовинного одягу, вивчає крій, тканину, колорит, прикраси та орнамент.

Народний костюм виготовлявся в умовах натурального господарства і віддзеркалює кращі традиції свого часу: невід’ємну від естетики функціональність, якщо простежити еволюцію вбрання, то неважко помітити, що мода завжди була своєрідним „дзеркалом” соціальної структури суспільства, його класової диференціації, в ній відбивалися не тільки смаки та уподобання певних верств населення, а й спосіб життя, культура, мораль.

Економічність крою, досконалість конструкції, зручність в експлуатації одягу вражають багатством орнаменту, підбором оптимістичних кольорів.

Друга команда.

Оформлення одягу вишивкою в давнину мало магічне значення і призначалось оберігати людину. Різними символами орнаменту прикрашали сорочки, безрукавки, свитки, кожушки, пояса, запаски, плахти, спідниці, фартухи, головні убори і чоботи.

Члени команд демонструють ілюстрації українського національного вишитого одягу.

Творчий аналіз традицій українського костюма знайшов подальший розвиток у проектуванні сучасних форм жіночих і дитячих суконь, костюмах, пальт різного призначення.

Сорочечний крій, приталений силует, розширення нижньої частини від лінії талії, декоративні вставки, складний крій спинки – все це надає новим моделям свіжості, незвичайності і фольклорної романтичності.

Чітка рівновага пропорцій, елегантність і виразність силуету, взаємозв’язок декору і крою, відповідність матеріалу форм і призначення костюма – риси сучасного моделювання на основі вивчення форм народного одягу.

Команди готуються до демонстрації моделей українського національного одягу і сучасного одягу і сучасного вбрання з національними елементами. Танцювальний колектив виконує український танок.

Вчитель:

Отже, треба виховувати смак, тому що моду створюють не тільки модельєри, а й ми самі. Мода – це те, що ми виберемо і будемо носити! Ваш найкращий порадник – дзеркало, самокритичність і знання законів моделювання.

А тепер проведемо між командами конкурс на тему: „Елементи моделювання”, який полягає в тому, що я роздам два види карток і ви повинні скласти речення з цих карток. Вчитель роздає двом командам по два набори карток. Поки команди готують відповідь, виконується ученицею пісня „Модниця” у супроводі танцювального колективу. Після музикальної паузи підводяться підсумки конкурсу.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Практичне застосування та корекційна спрямованість методики викладання української мови у допоміжній школі під час занять добукварного періоду
Розглянемо досвід проведення занять добукварного періоду. За програмою на нього відведено 64 години, але нами було проведено близько 90. Почали із формування навичок учбової діяльності. Тут досягли: ...

Теоретичні основи виховної роботи майстра виробничого навчання
В умовах творення Української держави особливої актуальності набуває проблема виховання та самовиховання творчої особистості. Демократизація освіти, надання їй державно-національної спрямованості вим ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com