Приклади занять з використанням принципу наочності

Педагогіка і освіта » Принцип наочності у навчанні художників-модельєрів » Приклади занять з використанням принципу наочності

Сторінка 1

Тема: Вишивання шва "козлик".

Мета:

1) навчальна - ознайомити студентів з історією виникнення української народної вишивки, поглибити знання дітей про різновиди швів, розвивати конструктивні вміння побудови вишивки; шов "козлик";

2) розвиваюча - розвивати відчуття кольору, композиції, уяву, фантазію, зорово-рухову координацію;

3) виховна - виховувати повагу і любов до українських народних традицій і звичаїв, працелюбність і шану до чужої праці.

Обладнання: ілюстративний матеріал - таблиці з поетапним зображенням створення шва "козлик"; орнаменти - зразки однолітків, українські народні сорочки з вишитим орнаментом.

Художній матеріал - міліметровий папір, олівець, гумка, кольорові олівці чи фломастер.

Методи і прийоми роботи вчителя:

Бесіда, розповідь, коментар, спостереження, аналіз, наочність, активізація уваги, робота на класній дошці.

Види діяльності студентів на уроці:

Практична, комунікативна, оцінна, пізнавальна, творча.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

- Добрий день.

ІІ. Сьогодні у нас урок надзвичайний.

Але щоб дізнатися, яка сьогоднішня тема, вам потрібно відгадати ребус.

Правильно - це вишивати. І сьогоднішня наша тема звучить так: "Вишивання шва "козлик".

ІІІ. Подача нового матеріалу.

Вишивка - найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканинах, шкірі, шерсті, виконане різними ручними або машинними швами. Дивовижне багатство художньо-емоційних рішень української народної вишивки зумовлене різнотипністю матеріалів, технік виконання орнаментів, композицій, колориту, які мають численні локальні особливості. Художнє обдарування українського народу, вершини його мистецького хисту в повну силу виявлені у вишитих творах. Немає меж розмаїттю їхніх художньо-виражальних засобів.

Для вишивання бажано користуватися нитками, що не линяють. Адже лише одна нитка після прання може зіпсувати всю річ. Вишивати можна на різних тканинах. Голку для вишивання підбираєм довгу і тонку, що легко проколює тканину, не залишаючи великих дірок. Щоб не пошкодити пучки пальців, треба користуватися наперстками.

Підведення підсумку уроку

Проведення уроку-проекту

Шоу „Мода буде завжди”

Мета: Ознайомити студентів з основами моделювання, художнього оформлення одягу; з українським національним одягом і втіленням традицій українського національного костюма в моделюванні сучасного одягу; сприяти розвитку індивідуального стилю і свого гармонійного образу та інтересу до кравецького мистецтва.

Обладнання: журнали мод, комплект ілюстрацій українського вишитого одягу, картки по основам моделювання, плакати, рушники, „ хліб-сіль”, фонограми: пісні „Модниця”, „Чарівниця-українка”, „Моя Марусинка” і український танок, використання матеріалів „Сезонів Моди в Україні”.

Хід: українка з „хлібом-сіллю” і українка зі скрипкою запрошують гостей.

День добрий Вам, люди добрі

Щиро просимо до господи.

Хлібом-сіллю Вас вітаємо

І здоров’я Вам бажаємо.

Під веселий рідний спів,

Посилаємо вам уклін.

Всі вклоняються, звучить українська народна пісня „Їхав козак за Дунай”, яку виконує учениця на скрипочці.

Вчитель: з давніх-давен людина не обходиться без одягу. Дуже часто, розповідаючи про когось із друзів або знайомих, ми так чи інакше даємо оцінку і їхній манері вдягатися. Такі штрихи нерідко допомагають зробити повніше портрет людини, що про неї йде мова. Одяг багато важить у характеристиці людини. Немає жодної людини поза модою – або сьогоденної, або вчорашньої, або авангардної, тобто ти чи сучасний, чи старомодний, чи опереджаєш час. А як турбуються молоді люди про своє вбрання, йдучи на побачення або зустріч з друзями і це зовсім не ознака легковажності або марнолюбства. Ні. Це – природно. Наш костюм – складова вихованості й доброзичливості. Сьогодні ми будемо говорити про мову і її закони.

Ведучі:

Термін „Мода” походить від латинського слова „модисо” – спосіб, правило.

Мода – це оновлення зовнішніх форм одягу протягом одного – двох сезонів, і залежить від прагнення людей до нових форм одягу і появи нових матеріалів.

Модельєр – символ прекрасного, прикмета хорошого смаку і відчуття гармонії особистості.

Смак – почуття міри у всьому. Одяг – візитна картка людини. Модним ми називаємо те, що типове, характерне для сьогодення.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Концептуальні засади шкільного туризму як засобу подолання депривації підлітків
Сучасний світ переживає не лише інформаційну, а й справжню туристичну революцію. Розвиток туризму супроводжує процес глобалізації. У різноманітних подорожах, екскурсіях беруть участь сотні мільйонів ...

Види самостійних робіт
Самостійні роботи слід класифікувати за декількома дидактичними ознаками, що характеризують різні сторони однієї і тієї ж самостійної роботи. 1. Самостійні роботи розрізняються за їх дидактичною мето ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com