Приклади занять з використанням принципу наочності

Педагогіка і освіта » Принцип наочності у навчанні художників-модельєрів » Приклади занять з використанням принципу наочності

Сторінка 1

Тема: Вишивання шва "козлик".

Мета:

1) навчальна - ознайомити студентів з історією виникнення української народної вишивки, поглибити знання дітей про різновиди швів, розвивати конструктивні вміння побудови вишивки; шов "козлик";

2) розвиваюча - розвивати відчуття кольору, композиції, уяву, фантазію, зорово-рухову координацію;

3) виховна - виховувати повагу і любов до українських народних традицій і звичаїв, працелюбність і шану до чужої праці.

Обладнання: ілюстративний матеріал - таблиці з поетапним зображенням створення шва "козлик"; орнаменти - зразки однолітків, українські народні сорочки з вишитим орнаментом.

Художній матеріал - міліметровий папір, олівець, гумка, кольорові олівці чи фломастер.

Методи і прийоми роботи вчителя:

Бесіда, розповідь, коментар, спостереження, аналіз, наочність, активізація уваги, робота на класній дошці.

Види діяльності студентів на уроці:

Практична, комунікативна, оцінна, пізнавальна, творча.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

- Добрий день.

ІІ. Сьогодні у нас урок надзвичайний.

Але щоб дізнатися, яка сьогоднішня тема, вам потрібно відгадати ребус.

Правильно - це вишивати. І сьогоднішня наша тема звучить так: "Вишивання шва "козлик".

ІІІ. Подача нового матеріалу.

Вишивка - найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканинах, шкірі, шерсті, виконане різними ручними або машинними швами. Дивовижне багатство художньо-емоційних рішень української народної вишивки зумовлене різнотипністю матеріалів, технік виконання орнаментів, композицій, колориту, які мають численні локальні особливості. Художнє обдарування українського народу, вершини його мистецького хисту в повну силу виявлені у вишитих творах. Немає меж розмаїттю їхніх художньо-виражальних засобів.

Для вишивання бажано користуватися нитками, що не линяють. Адже лише одна нитка після прання може зіпсувати всю річ. Вишивати можна на різних тканинах. Голку для вишивання підбираєм довгу і тонку, що легко проколює тканину, не залишаючи великих дірок. Щоб не пошкодити пучки пальців, треба користуватися наперстками.

Підведення підсумку уроку

Проведення уроку-проекту

Шоу „Мода буде завжди”

Мета: Ознайомити студентів з основами моделювання, художнього оформлення одягу; з українським національним одягом і втіленням традицій українського національного костюма в моделюванні сучасного одягу; сприяти розвитку індивідуального стилю і свого гармонійного образу та інтересу до кравецького мистецтва.

Обладнання: журнали мод, комплект ілюстрацій українського вишитого одягу, картки по основам моделювання, плакати, рушники, „ хліб-сіль”, фонограми: пісні „Модниця”, „Чарівниця-українка”, „Моя Марусинка” і український танок, використання матеріалів „Сезонів Моди в Україні”.

Хід: українка з „хлібом-сіллю” і українка зі скрипкою запрошують гостей.

День добрий Вам, люди добрі

Щиро просимо до господи.

Хлібом-сіллю Вас вітаємо

І здоров’я Вам бажаємо.

Під веселий рідний спів,

Посилаємо вам уклін.

Всі вклоняються, звучить українська народна пісня „Їхав козак за Дунай”, яку виконує учениця на скрипочці.

Вчитель: з давніх-давен людина не обходиться без одягу. Дуже часто, розповідаючи про когось із друзів або знайомих, ми так чи інакше даємо оцінку і їхній манері вдягатися. Такі штрихи нерідко допомагають зробити повніше портрет людини, що про неї йде мова. Одяг багато важить у характеристиці людини. Немає жодної людини поза модою – або сьогоденної, або вчорашньої, або авангардної, тобто ти чи сучасний, чи старомодний, чи опереджаєш час. А як турбуються молоді люди про своє вбрання, йдучи на побачення або зустріч з друзями і це зовсім не ознака легковажності або марнолюбства. Ні. Це – природно. Наш костюм – складова вихованості й доброзичливості. Сьогодні ми будемо говорити про мову і її закони.

Ведучі:

Термін „Мода” походить від латинського слова „модисо” – спосіб, правило.

Мода – це оновлення зовнішніх форм одягу протягом одного – двох сезонів, і залежить від прагнення людей до нових форм одягу і появи нових матеріалів.

Модельєр – символ прекрасного, прикмета хорошого смаку і відчуття гармонії особистості.

Смак – почуття міри у всьому. Одяг – візитна картка людини. Модним ми називаємо те, що типове, характерне для сьогодення.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Запровадження двоциклічної системи навчання: бакалавр — магістр
Поступовий перехід класичних університетів України до двох освітньо кваліфікаційних рівнів: бакалавр та магістр. Підготовка бакалаврів та магістрів різних спеціальностей на економічних факультетах кл ...

Нетрадиційні методи виховання молодших школярів
Нетрадиційними (нестандартними) методами виховання називаються ті виховні методи, що побудовані на засадах народної педагогіки й базуються на віковічних традиціях народу й використання скарбниці наро ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com