4. Люди, що лікують хворих. (Лікарі)
V. Підсумок уроку.
Домашнє завдання.
Урок повторення і закріплення знань
Тема: Іменник, повторення і закріплення знань.
Мета. Узагальнити і систематизувати знання про іменник, відмінювання іменників, розвивати пам'ять, навчити самоконтролю, розвивати бажання добре вчитися, уміння доводити правильність думки, виховувати любов до природи.
Тип уроку: повторення і закріплення знань, умінь і навичок учнів.
Обладнання:
Сигнальні картки.
“Різнобарвна квітка".
Таблиця для розумової гімнастики.
Казкові герої.
Хід уроку.
Організаційна частина.
1.1. Організація класу.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні до нас на урок знову прийшли гості з далекої країни – герої мультфільмів компанії Уолта Діснея. Вони просили мене, щоб я разом з вами допомогла їм вивчати нашу рідну мову, навчила їх писати, виконувати різні вправи. Я сподіваюсь що ми з вами будемо активними, дружними і талановитими вчителями цих героїв. Домовились? Як ми їх навчимо, так добре вони зможуть тоді спілкуватися ж з нами.
2.1. Хвилина чистопису.
Зараз ми повинні допомогти Біллі розкодувати тему нашого уроку. Ви напишите два рядки закодованого напису і допоможете Біллі. (Пояснення вчителя про з'єднання букв).
1 ка МЕН ня НИК лял
пов АВ то МІ ре ВА ння
III. Повторення і закріплення знань.
3.1. Словникова робота.
– Молодці! Але Біллі все одно невесело. Він не вміє писати словникові диктанти, не знає словникових слів української мови. Допомогайте швидше!
Щоденно, механік. Вітчизна, аеродром, Київ, вогнище, олень, кукурудза.
Визначити рід іменників.
Знайти слова з м'якими приголосними звуками; з пом'якшеними: із дзвінкими; з глухими; слова, в яких звуків більше, ніж букв; у яких букв більше, ніж звуків.
3.2. Фронтальне опитування-тестування.
На партах дидактичний матеріал на кожного учня.
а) Слова, що є назвами предметів, називаються . (прикметник, іменник, дієслово).
б) До групи іменників добери загальну назву.
Доба, секунда, хвилина, століття – . (міри довжини, міри часу, дні тижня).
в) До поданих слів запиши антоніми.
Суша - , холод – , ніч –
г) До кожного іменника добери синоніми.
Розмова – . (горе, бесіда, битва).
Огорожа– . (дорога, тин, ремінець).
д) Слопосполучения заміни одним словом, близьким за значенням.
Лісовий сторож – . (шофер, лісник, бригадир).
е) Виконай диктант-решето. Яке слово зайве?
Сорочка, черевики, сукня, пальто.
Дніпро, Кіровоград, Львів, Вінниця.
3.3. Творча робота за репродукцією картини «Зима».
Скласти речення за темою, визначити головні члени речення. За вибором у будь-якого іменника визначити відмінок.
3.4. Запис речення на дошці і в зошитах.
Високі дерева стоять у пухнастому білому вбранні.
Які орфограми вам зустрілися? Визначити у всіх іменників закінчення, відмінок, довести.
Розбїр за будовою слова: білому. (Коментована робота на дошці).
Фізкультхвилинка.
А Біллі для вас привіз фізпаузу англійською мовою і допоможе вивчити (ім'я учня).
3.6. Хвилина розумової гімнастики.
Будинок із цегли (Записати в зошит).
Визначити число, рід, закінчення, відмінок іменника із цегли. Дібрати синоніми до слова будинок.
Нове про педагогіку:
Поняття та основні категорії проблемних сімей
Сім’я – соціальне утворення, що має в кожному конкретно – історичному типі суспільства свою специфіку, свої традиції в національній культурі. Сучасна сім’я визначається як соціальна група, яка склада ...
Характеристика засобів активізації навчального
процесу
Питання активізації навчання школярів належать до найбільш актуальних проблем сучасної педагогічної науки і практики. Реалізація принципу активності в навчанні має істотне значення, оскільки навчання ...