Важливість самостійної діяльності учнів

Сторінка 4

липень – літо, квітень –

школа – клас; поїзд –

№ 9 Варіант 2

Підкресли у реченнях близькі за значенням слова.

Будь пильний, будь зіркий, стоокий. Студений вітер б'є в холодні двері. Важкі свинцеві хмари облягли обрій. Бач, який ти, морозе, лихий та недобрий.

№ 9 Варіант 3

Добери найбільше ознак до поданих слів. У дібраних групах слів знайди і підкресли синоніми.

Лимон – жовтий, кислий, соковитий, ароматний, круглий.

Груша – . Яблуко – . Ранок – .День – .

Розробки уроків

Інтегрований урок рідної мови й мовлення

Зінтсгровано зміст предметів:

спостереження за довкіллям

рідна мова

й мовлення

художня праця

Урокові передує екскурсія до зимового лісу.

Тема: Зимовий ліс.

Мета: Розвивати уміння добирати влучні слова для передачі власних спостережень, вражень, почуттів. Вчити зіставляти зовні схожі мовні явища, розпізнавати їх. 1.Удосконалювати навички каліграфічного, грамотного письма. 2.Удосконалювати навички дітей з художньої праці. 3. Виховувати любов до рідної природи.

Тип уроку: інтегрований.

Обладнання:

Діапроектор.

Репродукція картини І.Шишкіна «Зима».

Програвач, платівка.

Іграшкові лісові звірята, зроблені руками дітей.

Картки із завданнями.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

– Діти, до нас на урок завітали учні лісової школи. Вони хочуть почути, як працюють школярі. І якщо наша праця їм сподобається, то звірі, на згадку про себе, кожному з нас подарують своє зображення. Отож, будемо старатись!

II. Повторення вивченого.

2.1. Каліграфічна хвилинка. Вправляння в написанні буквосполучень: ов щк бп ул хм гз.

2.2. Із складів за ре бе со сна на яли утворити слова.

2.3. Запис прислів'я.

Ліс – не школа, а всіх навчає.

– Як запишемо не школа? (Окремо). Записуємо.

А чи справді ліс навчає? Чого? (Діти висловлюють свої думки).

2.4. Загадка. Що це?

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг,

Я називаюсь просто… (сніг).

Які слова допомогли відгадати, що описується? Постав до них запитання.

2.5. Складання слова-відгадки на картках, звуковий аналіз слова (= = О-).

2.6. Гра «Горішки і білочка». (Елементи рухливої гри).

Білочці треба зібрати горішки, але тільки ті, на яких написано слова-родичі. (Вилучення зайвого). Сніг, сніжинка, сніп, засніжено, підсніжник, сніжок. Як розрізняємо слова-родичі?

III. Оголошення теми і завдань уроку.

– Які домівки лісових мешканців ви знаєте?

– Кому допомагаємо виготовляти домівки і го­дівнички?

– Звірята нам принесли завдання: скласти роз­повідь про ліс за картиною.

IV. Робота над матеріалом уроку.

4.1. Настанова вчителя.

– Ми складатимемо розповідь за картиною, тому нам треба дещо знати:

художники пишуть картини для нас, глядачів.

Г л я д а ч (за тлумачним словником) – той, хто дивиться на що-небудь, спостерігає за чим-небудь.

Справжнім глядачем стати непросто. Треба бачити красу не лише на .полотні, а й у житті, розуміти прекрасне в природі, вміти розповісти про відчуття, враження. Зрозуміти й оцінити працю художника ми зможемо лише тоді, коли розглядатимемо твори вдумливо, уважно, коли навчимося бачити те, що автор хотів передати. Бути таким глядачем – це теж велике мистецтво.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Нове про педагогіку:

Класифікація засобів наочності, що використовуються на уроках природознавства. Їх характеристика
Традиційно наочність розглядається у взаємозв’язку з чутливістю, з можливостями спостерігати за предметами і явищами або їх зображеннями, тобто з тим, що сприймається органами чуття дитини. Розуміння ...

Методика аналізу художніх творів різних жанрів на уроках образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво має багато художніх творів різних жанрів, які аналізуються на уроках. Під час бесід аналітичний розбір творів не повинен ускладнювати процес постійного сприймання. Школярів слі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com