Стимулювання емоцій, почуттів та інтересів учнів засобами театральної педагогіки

Педагогіка і освіта » Театральна педагогіка і акторське мистецтво » Стимулювання емоцій, почуттів та інтересів учнів засобами театральної педагогіки

Сторінка 2

Синтетична природа театрального мистецтва створює можливості для розвитку мовлення, уваги, спостережливості, пам'яті, фантазії, а також сприяє поліпшенню психологічної атмосфери міжособистісного спілкування.

Застосування засобів театральної педагогіки вимагає від нас, учителів початкових класів, постійного самовдосконалення. Молодші школярі беззаперечно визнають авторитет свого учителя, вважають його думку пріоритетною. Учні копіюють наші вислови, жести, міміку, тон, манери, що через багаторазове повторення може позначитися на самостійних формах їхньої поведінки, причому привласнюватися може як позитивний, так і негативний досвід. Таким чином, володіння учителем мовними та позамовними засобами виразності є важливим чинником у формуванні особистості учня.

Інтонаційні вправи

Навчаючи дітей, ми вчимося самі. Насамперед поставимо собі запитання: кого може схвилювати чи переконати монотонне, байдуже мовлення? Адже слухати урок — велика розумова праця, яку значною мірою полегшує невимушений, емоційно-образний, жвавий виклад теми мовлення. На практиці ми вчимося володіти диханням, голосом, дикцією, інтонацією, темпом, жестом і мімікою. Поповнюючи свої знання, ми передаємо їх нашим учням. Крім розчитки, на уроках читання ми виконуємо тренувальні вправи на дихання. Наприклад:

— видихнути повітря з легень (губи «трубочкою»);

— вдихнути через ніс на рахунок 1—2—3 («роздути»' животики);

— розширити грудну клітку, «розсуваючи» ребра (1с);

— «підтягнути» животики (1 с);

— затримати дихання (1 с);

— видихнути через рот на рахунок 1—2—3—4—5;

— зробити короткий вдих ротом і носом, видихнути на рахунок 1—2—3—4—5; знову короткий вдих — видихнути на рахунок 6—7—8—9—10; вдих — видих 11-12-13-14-15; вдих - видих 16—17—18— 19—20. З часом повітря можна затримувати довше.

Правильне дихання забезпечує чистоту, красу, різноманітність відтінків голосу.

Проконсультувавшись з учителями музики, м зробили висновок про можливості розвитку голос З цією метою доцільно виконувати такі вправи.

Цокіт копит

А тепер спробуйте відтворити такий цокіт копит:

Найкраще виконувати подібні вправи у формі змагання, конкурсу, гри. Вправу можна доповнити діями, але жодним чином не слід перевантажувати дітей.

Можна «пограти» голосом у «Зозулю» самому, вдвох, групами.

Зозуля

Зозуля кує галасливо в ліску:

«Ку-ку!

Ку-ку! Ку-ку!

Ку-ку!»

Доносить луною нам пісню таку:

«Ку-ку!

Ку-ку! Ку-ку!

Ку-ку!»

Повідай, зозуленько, правдоньку всю —

Чи доля всміхнеться мені на віку?

«Ку-ку!

Ку-ку!

Ку-ку! Ку-ку!»

Чи може ти граєш зі мною у гру?

Та пісню співаєш мені ось таку:

«Ку-ку!

Ку-ку! Ку-ку!

Ку-ку!»

Злети й падіння

Щоранку думкою злітаю вгору, ↑

Та відчуваю болісне падіння вниз,

За те, що маю я запал до спору, ↑

Та ще чимало хибних рис.

Діапазон голосу кожної людини має свою верхню і нижню межу. Встановіть «робочу» ноту вашого голосу — «стелю» і найнижчу — «дно» на прикладі такої вправи:

Поступово слід переходити до інтонування речень у тексті.

Дуже важливо не тільки те, що сказано, але й те, як сказано. Тому в букварний період такі вправи спрямовані на розвиток у дітей здібності слухати і відповідати, відтворювати почуте, розуміти, тлумачити його зміст і відтворювати вголос.

Далі, коли вже діти читають нескладні тексти, розвиток мовленнєвого слуху нерозривно пов'язаний з розвитком техніки читання і мовлення. У цей період дітей зацікавлять вправи на інтонування тексту: читання з різними намірами. Такі вправи не тільки допомагають позбавитися неправильної вимови і вад мовлення, але й сприяють виробленню чіткої та виразної вимови голосних і приголосних звуків, окремих слів, словосполучень, речень із різним інтонаційним відтворенням; розвивають зорове сприймання; вчать керувати голосом у процесі читання, мовлення, дихання, тобто сприяють формуванню навичок правильного, швидкого, свідомого і виразного читання тексту.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Стандарти вищої освіти
Досвід модернізації системи освіти в Україні показав, що якість вищої освіти визначається передусім якістю стандартів освіти та професійної підготовки, інфраструктурами внутрішнього й зовнішнього сер ...

Пізнавальні завдання як засіб розвитку когнітивних процесів учнів
Пізнавальним завданням вважається вид доручення вчителя учневі, в якому міститься вимога виконати певні теоретичні або практичні дії, спрямовані на опанування певними елементами змісту освіти. Розвит ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com