– Про яких інших складових частинах завдання ви взнали з підручника? (рішення, відповідь)
– Давайте з'ясуємо точно, що є якою частиною завдання. Для цього давайте прочитаємо. (вписуємо в листочки які слова? рішення, відповідь)
– Закріпимо це знання. синяя орхидея
На сонечку грілися 4 каченята. До них прибігло 5 гусят. Скільки стало птиць?
Прочитайте умову завдання. Прочитайте питання завдання. Як вирішити це завдання? Яку відповідь отримали?
– Давайте запишемо умову завдання коротко на дошці – ми цьому вже вчилися.
Про що завдання? (про два предмети) Як запишемо? (римськими цифрами). Якщо потрібно взнати – скільки всього птиць, як це позначимо в записі? (куточком).
I – 4
II – 5?
4 + 5 = 9
Відповідь: 9 птиць
4 етап – «Спостереження і експеримент» (малюнок долоні)
– Повернемося до наших напівзавдань і проаналізуємо їх: а чи можемо ми їм допомогти перетворитися на справжні завдання? Яких частин не вистачає?
У 1‑й – поставити питання.
У 3‑й – доповнити умову не дістають даними.
– Давайте усно вирішимо їх.
5 етап – «Узагальнення матеріалу» (намальований знак питання)
– Отже, яку інформацію ми зібрали про завдання за урок? Дивимося свої записи в листочках? (фронтальний опит)
На листочках і на дошці записані слова стовпчиком: завдання, умова, питання, рішення, відповідь
– Якщо умова неповна, не вистачає чисел – можна вирішити завдання?
– Якщо немає питання, чи можна прочитати такий запис завданням?
6 етап – «Повідомлення» (шапочка магістра)
– Поглянете на дошку. Весь зібраний матеріал у нас розташований в строгій послідовності. Це і є наш проект, який ми повинні були скласти до кінця уроку. А тепер потрібно одному учневі розповісти все те, що ми добули всім класом, тобто виступити з повідомленням, як це робить сьогодення дорослі учені.
Завдання складається з умови, питання. Завдання можна вирішити і дати відповідь на питання. Умову завдання можна записати коротко.
5. Підсумок уроку.
– Ми з вами сьогодні займалися абсолютно новою для вас роботою. Ваше враження про цю роботу – чи важко було на уроці, не дуже або легко? Хотіли б ви ще коли-небудь провести дослідження? А чи потрібно проводити такі дослідження? (можна взнати багато цікавого)
Тема: Число і цифра 7.
Цілі:
1. Закріпити уміння читати і записувати число і цифру 7; визначати склад числа 7; уміння порівнювати числа і вирішувати прості завдання.
2. Розвивати мислення.
3. Виховувати інтерес до знань, спираючись на цікавий ігровий матеріал.
План уроку:
1. Організаційний момент;
2. Актуалізація опорних знань;
3. Закріплення;
4. Контроль і самоперевірка;
5. Підведення підсумків.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Острів «Считалкін» Усний рахунок.
1. 6 + 1; 7 – 1; 6 – 1; 4 + 2; 5 + 2; 7 – 2; 5 + 1; 6 – 2 (учні спочатку показують відповіді, а потім читають приклад)
2. Веселі завдання:
Расставил Андрюша
В два ряда игрушки
Рядом с мартышкой
Плюшевый мишка.
Вместе с лисой
Зайка косой,
Следом за ними
Ёж и лягушка.
Скільки іграшок розставив Андрюшка?
На песке три медвежонка
Играли в прятки у бочонка
Один в бочонок еле влез,
А сколько убежало в лес?
Группа малышей – утят
Плавать и нырять хотят.
Пять уплыли далеко,
Два нырнули глубоко.
Сколько же утят в пруду?
Сосчитать я не могу.
2. Актуалізація
В деревушке 7 избушек,
7 крылечек, 7 старушек,
7 щенков, 7 дымков,
7 драчливых петухов,
На 7 плетнях сидят,
Друг на друга не глядят,
Распушили 7 хвостов,
Каждый хвост 7 цветов.
Чим цікаве це село? (відповідь: всіх предметів по сім) Як ви думаєте про яке число піде сьогодні мова на уроці?
Острів «Сравнялкін»
Завдання:
1. Порахувати до 7 і назад з бавовною.
2. На дошці склад числа 7 (колективно)
3. Закріплення.
3. Усний рахунок: 7
(написати цифру 7 через клітку один рядок)
4. Письмове завдання.
Порівняєте: >, <, = (по ланцюжку в дошки під диктування вчителя)
7*5 7*4 7*2
6*7 3*7 1*7
(перевірити один одного)
Острів «Отдихалкін – 1» – фізкультхвилинка (1)
«Где мы были – мы не скажем,
А что делали – покажем».
Показуємо: рухи маляра; рухи боксера; скрипаля; матері, що колише дитяти; піаніста; як треба сидіти за столом.
Острів «Задачкін»
Рішення задачі по малюнку (на дошці намальовано дерево, на дереві 6 яблук, а 1 яблуко впало).
– Як називається дерево? Чому?
– Скласти по побаченому завдання в питанні якої були б присутні слова «Скільки всього.?»
Аналізуємо завдання і по ходу аналізу робимо до завдання малюнок.
Острів «Узнавалкін» (про геометричні фігури)
Робота з підручником (с. 38)
Острів «Отдихалкін – 2»
Фізкультхвилинка (2):
Закривають очі і під музику слухають вірш.
Корабли по морю плыли,
К чудо-острову спешили.
Ждали там давно гостей,
Нове про педагогіку:
Роль літературної освіти для формування читацьких інтересів
школярів
Окремі аспекти порушеної проблеми розвитку читацьких інтересів школярів відображені в наукових працях М. Вашуленка, Л. Виготського, Н. Волошиної, Т. Донченко, О. Савченко, Н. Скрипченко, В. Сухомлинс ...
Проблема спрямованості в загально-психологічних
теоріях особистості
У загально-психологічних теоріях особистості спрямованість виступає як якість, що визначає її психологічний склад. У різних концепціях ця характеристика розкривається по-різному: "динамічна тенд ...