Інтегрований урок російської мови, математики, читання

Сторінка 1

Тема: Систематизація знань по російській мові, математиці, читанню.

Мета: закріпити навики рахунку в межах 10, уміння вирішувати завдання на різницеве порівняння, закріпити знання словарних слів, уміння знаходити орфограми в словах, виконувати звуко-літерний аналіз слів; у читанні вірша – працювати над інтонацією, над виразністю мові; розвивати мову, логічне мислення, спостережливість, увагу. орхидея уход после цветения

Обладнання: картки з прикладами, заготівка схем до завдань, малюнок ялиночок із словами: дзиґа, лід, малюнки грибів з цифрами 9, 5, 3, картки із складами. Казкові герої: колобок, дід, бабка, заєць, вовк, ведмідь, лисиця.

1. Організаційний момент. Психологічний настрій.

– Здрастуйте, хлопці! Перш ніж почати урок, створимо собі і один одному гарний настрій. А гарний настрій починається з посмішки. Посміхнемося один одному.

2. Постановка завдань уроку.

– Сьогодні ми з вами вирушаємо в казку, вгадайте: у яку? Взнали героя казки? (на дошці – колобок).

– Випекла бабка колобок і поклала на вікно студитися. Колобок, на подив, вийшов незвичайний. Мало того, що непосида, ще і допитливий. Зістрибнув він з вікна і покотився по доріжці.

3. Систематизація знань.

А) Повторення складу числа 10:

– Назустріч ньому заєць: «Колобок, колобок! Я тебе з'їм!» Відповідає колобок: «Виконай спочатку моє завдання» (завдання на дошці).

1+9=

10–1 =

10–4=

– Прочитайте різними способами (з назвами компонентів, перше число зменшили або збільшили на одиниць). Знайдіть зайве вираження і доведіть, чому воно зайве.

Б) Словарна робота.

– Побіг колобок далі, назустріч ньому вовк: «Колобок. Колобок, я тебе з'їм!» Відповідає колобок: «Склади спочатку слова».

Вот беда!

Как рассыпались слова!

Все они из трёх слогов!

Кто помочь колобку готов?

На доске слоги: со бе кор ба рё зи ка за на

Діти складають трискладові слова: собака, береза, корзина.

– Запишіть слова, поставте наголос, підкресліть небезпечні місця (ненаголошена явна, що не перевіряє)

– Молодці! Допомогли втекти колобку.

В) Вирішення завдань на порівняння.

– Котиться колобок, а назустріч ньому ведмідь: «Який ти апетитний колобок! Мабуть, я тебе з'їм!» Відповідає колобок: «Ні, Михайло Потапич, підбери спочатку схеми до завдань, а потім виріши і самі завдання!»

На дошці записані завдання:

У одному пучку 5 морквин, а в іншому 4. На скільки в другому пучку морквин менше, ніж в першому?

Сережка вирішив 4 приклади, а Лена на 3 приклади менше. Скільки прикладів вирішила Олена?

– Про що говориться в завданні? Назви умову і питання завдання.

– Який це вигляд завдання? (на різницеве порівняння).

– Скільки відрізань потрібно накреслити? (2) Чому? (оскільки дві величини порівнюються).

Схеми до завдань:

– Які дані потрібні, аби відповісти на поставлене питання?

– Запишіть вираження. Чому дорівнює його значення?

Рішення діти записують самостійно в зошит, один учень коментує в дошки:

5–4=1 (м.)

4–3=1 (п.)

Відповідь: на 1 морквину. Відповідь: 1 приклад.

(Перевірка рішення задачі)

– Молодці! Допомогли колобку, не з'їв його ведмідь.

– Покотився колобок далі. Втомився наш колобок і вирішив він відпочити.

– Давайте і ми відпочинемо.

Фізхвилинка:

Бабочка проснулась,

улыбнулась, потянулась,

Раз – росой она умылась,

два – изящно покружилась,

Три – качнулась

И к цветочкам полетела.

Наши тонкие цветочки

Распускают лепесточки.

Ветерок чуть дышит,

Лепестки колышет.

Наши алые цветки

Закрывают лепестки,

Засыпают, головой качают.

Г) Звуко-літерний аналіз слів. Склад чисел 9, 5, 3.

– Котиться наш колобок по доріжці, а на його дорозі ліс, та не простій, а чарівний. Давайте допоможемо колобку розгадати чаклунство.

На дошці ялиночки і гриби із завданнями:

– На ялиночках слова. Запишіть їх в зошит і виконаєте звуко-літерний аналіз слів (діти малюють намистинки: дзиґа, лід).

Д) Робота над віршем С. Маршака «Цирк шапіто».

– Котиться колобок, а назустріч ньому лисиця: «Колобок, колобок, пухкий бік, я тебе з'їм!» А колобок відповідає: «Ні, лисонька! Нічого у тебе не вийде. Знаю я багато казок про твою підступність. Дам тобі таке завдання, яке ти не зможеш виконати».

– Відкрийте, хлопці, підручник «Крапельки сонця» на сторінці 26, знайдіть вірш С. Маршака «Цирк шапіто».

– Як називається людина, яка веде циркову виставу? (ведучий, конферансьє).

– Що робить конферансьє? (оголошує номер)

– Уявіть собі: на арені цирку в променях прожектора стоїть в блискучому костюмі конферансьє.

– Конкурс на кращого ведучого. Хай кожен вибере, який номер він хоче оголосити (діти оголошують вибрані строфи відповідно до програми).

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Діагностика рівнів пізнавальної активності, самостійності і творчого мислення при вивченні основ інформатики та обчислювальної техніки молодших школярів
Вивчивши і проаналізувавши теоретичний аспект проблеми «Використання нових інформаційних технологій для розхвитку творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку» постала необхідність впровадження ...

Вибірки методики навчання письму ліворуких дітей
Для того, щоб було зрозуміло, як правильно вчити ліворуку дитину письму, на чому потрібно загострити увагу, в чому не варто поспішати і чому щось не виходить або виходить не дуже добре, необхідно уяв ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com