Організація дидактичних ігор на уроці математики в початкових класах

Сторінка 8

Використовувалася безоціночна система знань, заохочувалися прудкість і правильність.

Фрагменти уроків, що проводяться, з використанням різних видів усних вправ:

Урок №1. Тема: «Випадки складання вигляду а+7».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

– Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Незнайка, але по дорозі, він впустив свій кошик і розсипав всі гриби які тільки що назбирав. Давайте допоможемо йому зібрати їх. Але для того, щоб підібрати грибок треба спочатку буде вирішити приклад. (Відкриваю дошку, на ній намальовані грибки, в яких приклади: 9+6, 8+6, 7+6, 6+6, 12=9 і, 13=7 і. Учень дає відповідь з поясненням рішення, після цього йде до дошки і стирає грибок – кладе його в корзину).

– Молодці хлопці, за те що ви допомогли Незнайці він попросив мене показати вам фокус. Задумайте число від 1 до 10. додайте до нього 1, ще 1, відніміть 1, ще 1, додайте 1. Тепер скажіть результат, а я скажу скільки ви задумали (для відгадування потрібно з результату відняти 2). Якщо залишиться час можна запропонувати розгадати фокус.

Урок №2 Тема: «Випадки складання вигляду а+8, а+9» Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики. Сьогодні на уроці ми з вами вирішимо цікаві задачки, але в кожного завдання є ключ – це приклад і для того, щоб я прочитав вам умову завдання, вам спочатку треба буде вирішити приклад.

1) 9+7= Завдання: є 2 бідони: у один входить 7 л., а в іншій – 3 л. Як за допомогою цих бідонів відміряти 4 л. води? Перший хто відгадує, отримуватиме жетон.

2) 8+7= йшла людина в місто і по дорозі наздогнав три своїх знайомих. Скільки чоловік йшло в місто?

3) 7+7= Ствол в дуба товщий, ніж ствол в сосни, а ствол в сосни товщий, ніж ствол в берези. Що товще: ствол дуба або берези?

Урок №3 Тема: «Закріплення пройденного».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

Гра «Продовж ланцюжок» – я читаю приклад, а потім кидаю м'ячик, той хто його зловив повинен назвати відповідь і пояснити як вирішував: 7+4; 6+5; перший доданок 9, друге 4; перший доданок 7, друге 7; назвіть суму 8 і 6; назвіть суму 8 і 8; У наступному завданні вам треба буде замінити число сумою двох однакових доданків: 4, 6, 8, 10.

Тепер відкрийте свої підручники на сторінці 70, знайдіть вправу №9: Давайте виконаємо це завдання:

Таблиця 7. Завдання

Доданок

5

6

8

9

Доданок

6

4

8

2

Сума

Не забувайте пояснювати рішення.

Урок №4 Тема: «Віднімання вигляду 11‑а».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

– Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Незнайка, він хотів подарувати нам кульки, але подув сильний вітер і він не зміг їх утримати, давайте зловимо їх. Але аби зловити повітряну кульку нам треба вирішити приклад (приклади написані на дошці в повітряних кульках, учень називає відповідь і пояснює як вирішував, потім йде і прив'язує кульку): 13–5, 18–9, 14–7, 11–4, 15–8, 17–9, 15–6, 16–7.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Аналіз механізмів і причин синдрому заїкання
Проблема виникнення і нейро-фізіологічних механізмів синдрому заїкання дотепер залишається невирішеною. Актуальність дослідження цієї проблеми визначається необхідністю розробки адекватних методів те ...

Основні підходи до корекції заїкання дітей старшого дошкільного віку
Порушення плавності мовлення пов'язане з низкою причин як біологічного, так і соціально-психологічного характеру, тому в корекційній педагогіці дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами вик ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com