Організація дидактичних ігор на уроці математики в початкових класах

Сторінка 8

Використовувалася безоціночна система знань, заохочувалися прудкість і правильність.

Фрагменти уроків, що проводяться, з використанням різних видів усних вправ:

Урок №1. Тема: «Випадки складання вигляду а+7».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

– Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Незнайка, але по дорозі, він впустив свій кошик і розсипав всі гриби які тільки що назбирав. Давайте допоможемо йому зібрати їх. Але для того, щоб підібрати грибок треба спочатку буде вирішити приклад. (Відкриваю дошку, на ній намальовані грибки, в яких приклади: 9+6, 8+6, 7+6, 6+6, 12=9 і, 13=7 і. Учень дає відповідь з поясненням рішення, після цього йде до дошки і стирає грибок – кладе його в корзину).

– Молодці хлопці, за те що ви допомогли Незнайці він попросив мене показати вам фокус. Задумайте число від 1 до 10. додайте до нього 1, ще 1, відніміть 1, ще 1, додайте 1. Тепер скажіть результат, а я скажу скільки ви задумали (для відгадування потрібно з результату відняти 2). Якщо залишиться час можна запропонувати розгадати фокус.

Урок №2 Тема: «Випадки складання вигляду а+8, а+9» Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики. Сьогодні на уроці ми з вами вирішимо цікаві задачки, але в кожного завдання є ключ – це приклад і для того, щоб я прочитав вам умову завдання, вам спочатку треба буде вирішити приклад.

1) 9+7= Завдання: є 2 бідони: у один входить 7 л., а в іншій – 3 л. Як за допомогою цих бідонів відміряти 4 л. води? Перший хто відгадує, отримуватиме жетон.

2) 8+7= йшла людина в місто і по дорозі наздогнав три своїх знайомих. Скільки чоловік йшло в місто?

3) 7+7= Ствол в дуба товщий, ніж ствол в сосни, а ствол в сосни товщий, ніж ствол в берези. Що товще: ствол дуба або берези?

Урок №3 Тема: «Закріплення пройденного».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

Гра «Продовж ланцюжок» – я читаю приклад, а потім кидаю м'ячик, той хто його зловив повинен назвати відповідь і пояснити як вирішував: 7+4; 6+5; перший доданок 9, друге 4; перший доданок 7, друге 7; назвіть суму 8 і 6; назвіть суму 8 і 8; У наступному завданні вам треба буде замінити число сумою двох однакових доданків: 4, 6, 8, 10.

Тепер відкрийте свої підручники на сторінці 70, знайдіть вправу №9: Давайте виконаємо це завдання:

Таблиця 7. Завдання

Доданок

5

6

8

9

Доданок

6

4

8

2

Сума

Не забувайте пояснювати рішення.

Урок №4 Тема: «Віднімання вигляду 11‑а».

Мета: підвищувати рівень пізнавального інтересу до уроку математики.

– Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Незнайка, він хотів подарувати нам кульки, але подув сильний вітер і він не зміг їх утримати, давайте зловимо їх. Але аби зловити повітряну кульку нам треба вирішити приклад (приклади написані на дошці в повітряних кульках, учень називає відповідь і пояснює як вирішував, потім йде і прив'язує кульку): 13–5, 18–9, 14–7, 11–4, 15–8, 17–9, 15–6, 16–7.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Загальні питання підготовки і проведення експериментального дослідження
На першому етапі був проведений констатувальний експеримент з метою з’ясування ефективності впровадження курсу «етика діяльності соціального педагога» у формуванні професійної етики соціального педаг ...

Вивчення многокутників у початковій школі
Поняття про многокутники формуються у дітей поступово, протягом усього початкового навчання і в наступних класах. Спочатку під час вивчення першого десятка, геометричні використовують як дидактичний ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com