Організація дидактичних ігор на уроці математики в початкових класах

Сторінка 1

Протягом педагогічної практики в школі №9 у 1 «А» класі, по темі даного дослідження, мною був проведений наступний урок математики.

Тема: «Знайомство з цифрою і числом 5. Складання і вирішення завдань».

Мета:

– познайомити що вчаться з числом 5,

– складом числа 5,

– удосконалювати уміння складати і вирішувати завдання.

Устаткування уроку:

– 4 аркуша формату А3 з намальованими на них вулицею, зупинкою, дитячим майданчиком і шкільним класом;

– 8 червоних і 2 синіх круга, 3 помаранчевих і 2 зелених трикутника, 3 помаранчевих і 2 зелених квадрата;

– на аркуші запрошення для дітей в країну геометричних фігур.

Хід уроку.

1. Вступна бесіда.

Повідомляється, що: «Сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок. Ми відправимося в подорож. Ви коли-небудь подорожували? А ви були в країні, яка називається «Математикою»? Ви про неї що-небудь чули? А ви знаєте, що в цій країні є місто геометричних фігур? Немає? Річ у тому, що це місто дуже секретне і про нього мало хто знає, туди дуже важко попасти. Але жителі цього міста «Круг, Квадрат і Трикутник» прислали мені і вам запрошення.

Дістаємо з конверта запрошення і всім його зачитує: «Дорогі учні класу! Запрошуємо вас відвідати місто Геометричних фігур. Але наше місто дуже секретне, і ми не всіх пускаємо. Отже вам доведеться пройти випробування. Ми віримо, що ви з ними впораєтеся. З повагою Круг, Квадрат і трикутник».

Далі продовжує: «Ну, що, хлопці, ви не злякалися? Хочете попасти в це місто? Тоді почнемо випробування!»

Організаційний момент.

Перевіряємо готовність учнів до уроку: «У це місто можуть попасти найакуратніші. Поглянете на свої парти: чи всі підготували до уроку? Чи є у вас на парті підручник, зошит, картки, ручка і кольорові олівці? Молодці! Перше випробування ви пройшли.

Усний рахунок.

Питання: «Мене просили перевірити чи добре ви умієте вважати?»

Попросити декілька чоловік порахувати: до 7 і назад, до 9 і назад, до 10 і назад.

«А тепер завдання поважче. Послухайте уважно вірші і відповідайте на питання за допомогою карток (учні показують відповіді за допомогою карток, із змальованими на них цифрами):

Малята у футбол грали

І голи всі забивали:

Один гол забив Андрій

Три голи забив я теж.

Скільки ж всього голів

На рахунку у гравців? (4).

Галя по лугу йшла

З кольорів вінок плела.

Дзвіночок зірвала, рожеву кашку.

Блакитних дві волошки і одна ромашка.

Відповідайте, хто готовий:

Скільки ж у вінку кольорів? (4).

Я малюю котячий будинок:

Три віконця, двері з крильцем.

Вгорі ще віконце

Аби не було темно.

Порахуй віконця

У будиночку у кішки. (4).

«Молодці! З цим завданням ви впоралися. А тепер наступне.»

Знайомство з цифрою і числом 5 і його складом.

Учні відкривають підручник (Мороз М.І. 1 клас за програмою 1–4) на сторінці 29. Відповіді на питання:

«Поглянете на малюнок і скажіть, що роблять діти? (садять дерева). Навіщо вони садять дерева? Ви напевно знаєте, що дерева, як і інші рослини очищають повітря, роблять його придатним для дихання. Дуже поважно дбайливо відноситися до дерев, не ламати вітки, не зривати листя. Скільки ж дерев діти вже посадили? (4) А скільки вони зараз садять? (1) Скільки всього дерев вони посадять? (5) Поглянете на приклади під малюнком і скажіть який з них личить до нашого завдання? (4 + 1 = 5). Чому? Давайте складемо завдання, вирішенням якого буде другий приклад 5 – 1 = 4, але тут мова піде про дітей, які садять ці дерева. (На малюнку всього 5 дітей, один з них пішов за водою. Скільки дітей залишилося?). Молодці! Ви і з цим завданням впоралися. Поглянете на цій сторінці намальовано багато різноколірних башточок, які складаються з різного числа кубиків. Із скількох кубиків складається перша башточка? (5) Друга? (4) Як можна з першої башточки отримати другу? (з першої башточки зняти один кубик і вийде 4) і так далі Які ж ви молодці! Ви пройшли всі випробування і тепер ви можете увійти до міста геометричних фігур».

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Вимоги до діяльності тренера
Важливим критерієм педагогічної майстерності тренера в суспільно-політичній роботі з юними спортсменами є уміння виховувати в них: 1) почуття безпосередньої приналежності до дитячої організації як до ...

Мета організації позаурочної роботи
У системі розвитку підростаючого покоління важлива роль належить різним формам позаурочної роботи. Резерв позаурочного часу може і повинен бути ефективно використаний для вирішення завдань різнобічно ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com