Мета поглибленого розучування полягає у формуванні повноцінного рухового уміння. Тут слід уточнити рухову дію, як в основі, так і в деталях техніки пересувань, ведення, передач м'яча. На цьому етапі широко використовується комплекс різноманітних засобів: застосовуються вправи для закріплення м'язової системи з урахуванням особливостей техніки баскетболу; використовують підвідні вправи, які дозволяють підготувати дітей до освоєння основної дії. Підвідні вправи являють собою «гру з оволодінням м'яча", технікою: ведення м'яча, кидання партнеру команди, кидання у стіну, в ціль, кидання в кільця.
Коли школярі опанують технікою баскетболу потрібно переходити до етапу закріплення і подальшого вдосконалення. Мета цього етапу - рухове вміння перевести в навичку. Ця мета вирішується за допомогою наступних завдань: домогтися стабільності, автоматизму виконання пересувань, різних дій з м'ячем. Довести до необхідного ступеня досконалості основні елементи техніки передач, ведення м'яча.
На цьому етапі збільшується кількість повторень в звичайних і нових умовах. Слід замінювати або ускладнювати правила ігрових ситуацій. З метою вдосконалення кидків та ведення потрібно застосовувати корзини різної висоти, поточне виконання кидків та ведення в поєднанні зі стрибками, передачами та іншими вправами. Також потрібно збільшити швидкість заданих рухів.
Таким чином, у процесі навчання елементам гри в баскетбол ставиться завдання: навчити керувати своїми діями. Процес навчання будується послідовно від простого до складного, в порядку, що залежить від вивчення технічних прийомів того чи іншого розділу техніки гри. Проведення фізкультурних вправ сприятливо впливає на придбання дітьми навиків гри в баскетбол.
Нове про педагогіку:
Народний календар як дієвий засіб
виховання дітей
Невід'ємною складовою української народної виховної традиції є звичаї і обряди, пов'язані з народним календарем. Крім народного календаря, звичаї і обряди знайшли своє втілення і в церковному календа ...
Професійно обумовлені властивості й характеристики
соціального педагога
У вітчизняній педагогічній психології в дослідженнях Н.В. Кузьміній і її школи, А.К. Маркової, С.В. Кіндрат’євої, Л.М. Мітіної і інших учених проблема властивостей особистості педагога, що визначають ...