Особливості навчання фізкультурним вправ у молодшому шкільному віці

Педагогіка і освіта » Методика початкового навчання гри в баскетбол учнів молодшого шкільного віку » Особливості навчання фізкультурним вправ у молодшому шкільному віці

Сторінка 1

Гра в баскетбол гармонійно розвиває дитину, що дає значний освітній, оздоровчий і виховний ефект. Баскетбол - спортивна гра, що вимагає відповідної фізичної, технічної та тактичної підготовки гравців, що досягається за допомогою спеціальних і постійних тренувань, а також при дотриманні певної послідовності. Проводити навчання потрібно в кілька етапів, використовуючи різні вправи. На початку навчання основним завданням є формування певних умінь, поведінку з м'ячем, відчувати його властивості і проводити відповідно до них свої рухи. Не рекомендується вже з перших занять починати освоєння техніки. На початку треба добитися, щоб дітям сподобалися заняття з м'ячем, щоб вони після ігор залишалися задоволеними і з нетерпінням чекали можливості ще пограти.

Потім треба навчити дітей правильно тримати м'яч обома руками на рівні грудей, пальці повинні бути розставленими, м'язи рук розслаблені. Важливо навчити дітей приймати і надалі зберігати основну стійку баскетболіста.

Після того, як діти навчаться правильно стояти, тримати м'яч, пересуватися по майданчику, можна вчити їх ловити м'яч обома руками. Виконання лову м'яча і інших елементів баскетболу в різних умовах у поєднанні з іншими діями сприяє вдосконаленню вивчаються дії, вміння надалі самостійно застосовувати його в ігрових ситуаціях.

Паралельно лову м'яча необхідно навчати дітей і передачі м'яча двома руками від грудей з місця. Дітей слід навчити передавати м'яч з правильної стійки, тримаючи його двома руками на рівні грудей.

На перших порах при передачі м'яча більшість дітей намагається штовхати його обома руками, широко розводячи лікті в бік. В процесі навчання передачі м'яча необхідно нагадувати дітям, що лікті слід опустити близько тулуба; намагатися кидати на рівні грудей партнера; м'яч слід супроводжувати очима і руками.

Одним з найбільш важливих дій з м'ячем є ведення. Це дозволяє гравцю, володіючи м'ячем, переміщатися по майданчику. На початковому етапі навчання дітей семирічного віку були доступні ведення м'яча з високим відскоком. При цьому дитина навчиться тримати спину. Після цього з'являється можливість «посадити дитину на ноги», тобто навчити її пересуватися на напівзігнутих ногах. Надалі дитина легко засвоює ведення м'яча зі звичайним відскоком по прямій і зі зміною напрямку.

Найбільш поширеним недоліком ведення м'яча на початковому етапі навчання є прагнення дітей семи років бити по м'ячу розслабленою долонею, не включаючи в роботу передпліччя. Рука із зігнутими пальцями б'є по м'ячу зверху. У результаті систематичного навчання ведення м'яча у дітей виробляється вміння успішно керувати м'ячем навіть без зорового контролю, пересуваючись приставним кроком, змінюючи темп бігу.

Передачі м'яча і кидки його в корзину є схожими за своєю структурою рухів. Тому навчання кидкам м'яча слід обмежити цими ж способами - кидками двома руками від грудей і однією рукою від грудей. З самого початку навчання треба звернути увагу на те, щоб діти кидали м'яч, стоячи в правильній стійці, прицілюючись супроводжували м'яч поглядом, не виводили лікті в сторони.

Для свідомого ставлення дитини до дій, недостатньо роз'яснень та демонстрації: необхідно дати дитині можливість вправлятися, діяти, активно застосовувати отримані знання в ігровій діяльності. Тільки при поєднанні пояснення техніки дій з показом і вправами самих дітей, у дитини виникає свідоме ставлення до дій, вміння доцільно користуватися ними в ігровій діяльності.

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Мислення та його формування в навчанні історії
Мислення – опосередковане та узагальнене відображення людиною дійсності в її суттєвих зв’язках і відношеннях. Розрізняють теоретичне (понятійне і оглядове) і практичне (наочно-образне і наочно-дієве) ...

Сучасні підходи до типології та структури уроків
Жоден з уроків, навіть проведених одним і тим самим учителем з використанням однакових технологій, методів, прийомів та засобів навчання, не буде повністю відтворювати будь-який інший. Проте говорити ...

Навігація по сайту

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com