Використання ігрового методу як умова навчання гри в баскетбол

Педагогіка і освіта » Методика початкового навчання гри в баскетбол учнів молодшого шкільного віку » Використання ігрового методу як умова навчання гри в баскетбол

Гра поряд із працею й навчанням - один з основних видів діяльності людини. Гру як метод навчання, передачі досвіду старших поколінь молодшим люди використовували в давнину. У сучасній школі для активізації та інтенсифікації навчального процесу використовують ігри.

З раннього дитинства гра є основним видом діяльності в молодшому шкільному віці, діти ще не виросли з гри; хоча основною їх діяльністю стає навчання. Для них характерна яскравість і безпосередність сприйняття, легкість входження в образи, діти легко втягуються в будь-яку діяльність, особливо ігрову, самостійно організовуються в групову гру, продовжують ігри з предметами.

Важливо враховувати це прагнення дітей до гри і використовувати при навчанні на уроках фізичної культури. При навчанні баскетболу молодших школярів обов'язково має бути присутня гра.

В рольових іграх і емпатія, і рефлексія також є найважливішими характеристиками, що визначають успішність ігрового процесу. Це важливо при навчанні грі в баскетбол. Перебуваючи в уявній ролі, необхідно відчувати рольові переживання напарника, що сприятливо позначається на команді грає згуртовано. Найбільш виразно особливості стратегії поведінки виявляються у цих іграх, партнери повинні одночасно орієнтуватися і в реальних і в ігрових взаєминах.

Організовуючи сюжетні ігри в дитячому колективі, педагог має можливість впливати на реальні взаємини в ігровій групі дітей через їх ігрові взаємовідносини шляхом продуманого розподілу між дітьми ігрових ролей.

Ігрова форма проведення заняття є основною методикою навчання молодших школярів гри в баскетбол. Заняття повинно проходити як цікава гра. Не можна допускати монотонності, нудьги. Самі рухи повинні доставляти дитині задоволення, тому важливо, щоб заняття містило цікаві для дітей рухові завдання, ігрові образи. У педагогічній практиці найбільш поширені види занять, в яких ігри та вправи поєднуються. Заняття з навчання гри в баскетбол відрізняються різноманітністю форм проведення. На початковому етапі навчання іноді доцільно застосовувати вільні дії і улюблені ігри дітей (з м'ячем), користуючись наявним різноманітним обладнанням на майданчику. Можна запропонувати наступні ігри: «За м'ячем», «Спіймай м'яч», «Кого назвали, той ловить м'яч», «Боротьба за м'яч», «У кого менше м'ячів», «М'яч направляючому», «М'яч у повітрі», «Передав - сідай »,« Перестрілка » (див. Додаток 1).

Таким чином, ігровий метод служить необхідною умовою при навчанні гри в баскетбол. Гра створює сприятливий емоційний настрій дітей, дає можливість навчати гри навіть тих, хто не хоче чи не може (в силу своїх недостатньо розвинених комунікативних здібностей) грати в баскетбол. Через гру вчитель може згуртувати дитячий колектив. В ігровій ситуації діти краще засвоюють елементи баскетболу, напрацьовують навик володіння м'ячем. Наскільки цікаво захопленою буде гра, настільки згуртованіше і якісніше будуть грати в баскетбол діти.

Нове про педагогіку:

Вимоги до керівництва вихователя грою
До вихователя в керівництві грою ставляться певні методичні вимоги, додержання яких забезпечить успішне її проведення. 1. Вихователь повинен спрямовувати рухливу гру на виховання у дітей позитивних я ...

План проведення залікових занять
План проведення 1 залікового заняття Тема: Інтерполяція функцій методом найменших квадратів Мета: Ознайомитися зі способами інтерполяції та навчитися проводити інтерполяцію функцій методом найменших ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com