Проблема навчання гри молодших школярів в баскетбол

Сторінка 1

Здавна освіта і виховання розглядалися в рамках теорії фізичного виховання як точки дотику між педагогікою і грою. Педагогіка пов'язує гру з процесом виховання, освіти, навчання, розвитку особистості. Ігри, включені в освітній процес, виправдані не тільки з педагогічної точки зору, але і біологічної, вони утворюють міцний фундамент фізичного виховання.

До складу основних засобів фізичного виховання входять рухливі ігри, що включають баскетбол. Починають навчати гри в баскетбол вже з початкових класів, від простого до складного. Навчання молодших школярів має свої особливості. Своєрідність молодшого шкільного віку в тому, що організм спочатку володіє відносно низькою опірністю до несприятливих впливів зовнішнього середовища і разом з тим швидко збільшує свої адаптаційні та функціональні можливості.

Відомо, що в період такого бурхливого природного фізичного розвитку, дуже важливо цілеспрямовано впливати на нього, щоб надати оптимальний напрямок. Від того, наскільки раціонально у цей період проводиться фізичне виховання, більшою мірою залежить весь подальший хід фізичного вдосконалення.

У процесі фізичного виховання молодших школярів необхідно запобігти можливі деформації хребта і інших ланок опорно-рухового апарату, забезпечивши формування правильної постави. Індивідуальні та загальні особливості фізичного розвитку молодших школярів (випереджаючий приріст ваги тіла в порівнянні з силою м'язових груп нижніх кінцівок, нерівномірність розвитку сили згиначів і розгиначів) зобов'язують постійно приділяти увагу забезпеченню гармонійного зміцнення мускулатури, у тому числі передбачати паралельний вплив на симетричні групи м'язів тіла, «підтягаючи» відстаючі у розвитку м'язи. Регулярна рухова діяльність особливо активно стимулює обмін речовин, поліпшує обмінні процеси і тим самим сприяє структурно-функціональному вдосконаленню організму.

Суть фізичного виховання полягає в тому, щоб за допомогою засобів фізичного виховання надати природному процесу становлення форм і функцій організму, що росте оптимальний характер, забезпечити, можливо, гармонійний в цей період фізичний розвиток, сприяти нормальному функціонуванню організму, зміцнити здоров'я. Важливе місце в системі фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку займає дію з м'ячем. Вправи в киданні, катання м'ячів сприяє розвитку окоміру, координації, спритності, ритмічності, узгодженості рухів. В іграх з м'ячем розвиваються: швидкість, стрибучість, сила, так як дитині часто доводиться в ігровій ситуації передавати м'яч своєму партнеру або кидати його в ціль, розташовану на значній відстані. Дії з м'ячем сприяють розвитку вміння схопити, утримати, кинути предмет, а також розрахувати напрямок, виховують виразність рухів, добре просторове орієнтування.

У діях з м'ячем удосконалюються навички більшості основних рухів. При пересуванні по майданчику дитина вправляється в бігу з прискоренням, зі зміною напрямку, в бігу в поєднанні з ходьбою, зі стрибками, в бігу з зупинкою, в бігу з приставним кроком (вперед, спиною вперед, в сторони) і т.п. школяр виконує ці рухи в постійно змінних умовах. Це сприяє формуванню вміння дітей самостійно застосовувати рухи в залежності від умови гри: дитина повинна самостійно підібрати відповідний спосіб руху, знайти зручне місце для його здійснення.

Вправи з м'ячем при відповідній організації їх проведення та навчання сприятливо впливають на фізичний розвиток та працездатність дитини. Створюють умови для включення в роботу лівої руки, що важливо для повноцінного розвитку дитини семирічного віку. Розвиваються не тільки великі, але й дрібні м'язи, збільшують рухливість в суглобах пальців і кисті. Вони зміцнюють м'язи, утримують хребет, і сприяють виробленню гарної постави. Сприяють вдосконалення рухової реакції дітей, точності відтворення рухів в часі і просторі.

Величезний вплив на розвиток дітей молодшого шкільного віку надають рухи, фізичні вправи, гра в баскетбол. Недолік рухів, обмеження рухової активності негативно позначається на формуванні організму. Діяльність різних систем організму знаходиться в прямій залежності від активності скелетних м'язів, особливо в дитячому віці. Рухова активність стимулює обмін речовин і енергії, вдосконалення всіх функцій і систем організму і підвищує його працездатність, що досягається при грі в баскетбол. Велика роль рухової активності в підготовці до праці. Освоюючи нові рухи, людина навчається керувати роботою м'язів, складними рухами, необхідними у трудовій та спортивної діяльності.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Положення про індивідуальний навчальний план студента та результати його виконання
Індивідуальний навчальний план студента та результати його виконання (далі за текстом — План) є робочим документом, який формується на основі навчального плану, затвердженого вченою радою університет ...

Вища освіта України на сучасному етапі
Освіта і наука є стратегічним резервом розвитку держави, суспільства, економіки та багатовимірним полем нашої інтеграції у світову спільноту. Це ставить перед нами завдання проведення глибоко продума ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com