Розширення словника учнів 4-го класу за допомогою дидактичних ігор на уроках української мови

Педагогіка і освіта » Збагачення активного словника учнів початкових класів засобами дидактичних ігор у процесі вивчення української граматики » Розширення словника учнів 4-го класу за допомогою дидактичних ігор на уроках української мови

Сторінка 6

Хід гри. за правильно виконане завдання гравець отримує 30 балів (по 1 балу за слово). За допущену помилку знімається 2 бали, за некаліграфічне написання букв - на розсуд ведучого.

Матеріал для гри. а) Безмежний, ніжний, старий, видатний, делікатний, безкінечний, визначний, старезний, знатний, неосяжний, м’який, неозорий, тонкий, видний, безмірний, давній; б) Ароматний, гарний, соромливий, чудовий, запашний, вічний, прекрасний, несміливий, довгочасний, духмяний, сором’язливий, довголітній, пахучий, хороший, чуйний, чемний.

Гра № 4 "Прикметники протилежні за значенням".

Обладнання. Запис на дошці прикметників; письмове приладдя.

Завдання. Дібрати і записати прикметники, протилежні за значенням.

Хід гри. переможцем вважається той, хто за умовлений час (5-7 хв.) добре і запашне найбільше прикметників-антонімів.

Матеріал для гри. Довгий (короткий), веселий (сумний), ввічливий (нечемний), високий (низький), широкий (вузький), порожній (повний), темний (світлий), черствий (свіжий), турботливий, завзятий, минулий, колишній.

Гра № 5 "Швидше і краще". Учитель називає синонімічний ряд прикметників і пропонує всьому класу за обумовлений час скласти речення з цими синонімами. Кращі речення учні записують у зошити.

Слова до гри:

1. Багатобарвний, різноколірний, барвистий, кольористий; багатий, розкішний, грошовитий; байдужні, холодний, нечулий, апатичний.

2. Балакучий, говорючий, щебетливий, язикатий; скрутний, важкий, тяжкий, безвихідний; подібний, схожий, похожий, аналогічний.

3. Стійкий, твердий, необхідний, сталий, непорушний; насторожений, чуйний; старанний, дбайливий, акуратний.

План-конспект уроку на тему "Займенники 1-ї, 2-ї і 3-ї особи однини і множини".

Мета: учити добирати потрібні за змістом займенники для передачі зв’язків між реченнями тексту, розпізнавати особові займенники; розвивати мову, уважність, мислення, спостережливість учнів; виховувати любов до мови.

Обладнання: сигнальні картки "Світлофор", картки із завданнями.

Хід уроку:

І. Організація класу

ІІ. Удосконалення каліграфічних навичок.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Дидактична гра "Знайди четверте зайве".

На дошці у два стовпчики записані займенники. Одне з цих слів у кожному стовпчику зайве:

я, він, в, ти ми, він, ви, але

нас, нами, нім, нам мне, мну, мнемо, мені

мною, мене, мни, мені тобі, тебе, тобою, табун

вас, віз, вир, вар він, його, йому, яма

але, воно, вона, вони ніс, низ, ніг, нас

Найти та закреслити зайве слово у кожному рядку. Викликані учні по черзі виходять до дошки та виконують завдання, пояснюючи свій вибір. Клас перевіряє їхню роботу.

ІV. Перевірка домашнього завдання

V. Повідомлення теми і мети та завдань уроку

Сьогодні ми продовжимо вивчати тему "Займенник", будемо вчитися розпізнавати займенники за особами.

VІІ. Первинне сприймання та усвідомлення матеріалу

Робота з підручником.

а) Впр.248, с.113 (вибіркове списування);

б) Впр.250, с.113 114 (робота в парах).

VІІІ. Закріплення та осмислення нових знань

Робота з підручником. Впр.251 (Б), с.114.

Перевірка роботи за допомогою сигнальних карток "Світлофор".

ІХ. Узагальнення та систематизація знань

Дидактична гра "Вгадай займенник".

(Запис на дошці.)

Спишіть речення, добравши відповідний займенник. Укажіть його число й особу.

… люблю свою Батьківщину.

… знаєш, яка красива наша країна?

… любить читати книжки.

… завжди говоримо правду.

… змагаються за честь своєї країни.

ХІ. Підсумок уроку

Про що сьогодні йшла мова?

ХІІ. Домашнє завдання

Можна використати до теми "Займенник" такі цікаві ігри.

Кросворд №1. Відгадати слова допоможуть речення у яких пропущені потрібні займенники.

Світить сонце для… над землею.

Вирив собі ямку під пеньком заєць і ліг, задрімав, тепло… в затишку лежати.

Вчимося … і дружимо, немов одна сім я.

Як радісно …, що знов весна настане.

Низько над… пролетівши, скрикнув птах.

А земля рідна всім силу дає: мов сонце, усім… освітлює путь.

Вітчизну любим дуже ми - і…, і я.

З

1

А

2

Й

3

М

4

Е

5

Н

6

Н

7

И

К

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Визначення творчої індивідуальності обдарованих дітей
Великий обсяг роботи, що постає перед педагогами та психологами при реалізації комплексної психодіагностики, потребує розробки нової стратегії психодіагностичної дії, послідовності кроків при комплек ...

Молодіжні громадські організації та їх роль в поширені освіти
Роль єврейських громадських організацій та політичних партій у суспільному житті на Поділлі 1920-ті рр. Ще за часів влади царату на території Правобережної України існувала ціла низка різних за своїм ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com