Розширення словника учнів 4-го класу за допомогою дидактичних ігор на уроках української мови

Педагогіка і освіта » Збагачення активного словника учнів початкових класів засобами дидактичних ігор у процесі вивчення української граматики » Розширення словника учнів 4-го класу за допомогою дидактичних ігор на уроках української мови

Сторінка 3

Запишіть допоміжне слово до зошита перед запитаннями.

Один із найцікавіших відмінків - давальний.

Все давальний дасть - не жаль йому, але хоче знать: кому? чому?

Він завжди вживається без прийменників.

Допоміжне слово - дати. Запишіть його до зошита.

Наступний відмінок - знахідний.

Він знайшов собі 28 прийменників-помічників, але може обходитись і без них.

Допоміжне слово - бачу. Запишіть його до зошита.

Далі йде орудний відмінок. У цьому іменники означають предмет, яким діють, і дуже задоволені цим. Допоміжне слово задоволений. Запишіть його до зошита. А ось місцевий, мабуть, найстарший за віком, і тому зовсім не може без помічників-прийменників, хоч їх у нього найменше. У місцевому відмінку іменники вказують на місце.

VІІ. Узагальнення та систематизація знань

1. Дидактична гра "Хто не помилився жодного разу?". Запис на дошці.

І. Варіант ІІ. Варіант

Н. в. Р. в. О. в. Н. в. Р. в. О. в.

площа барвінок

дзиґа межа

вліза грім

дзьоб силос

молодь овід

Поставте подані іменники у відповідних відмінках. Читання іменників. Визначення переможців.

2. Самостійна робота.

Відмінювання слів ручка, небо, учень.

VІІІ. Підсумок уроку

Що нового ви сьогодні дізналися?

ІХ. Домашнє завдання

Наводимо ще один план-конспект уроку на тему "Орудний відмінок іменників І відміни" з впровадженням дидактичних ігор.

Мета: формувати уміння вживати в мовленні і на письмі іменники І відміни в орудному відмінку; розвивати навички усного і писемного мовлення.

Обладнання: таблиця.

Хід уроку

I. Взаємоперевірка домашнього завдання

Хто яку загадку вивчив напам'ять? (Учні розповідають). У якому відмінку були вжиті іменники, ще стояли в дужках?

II. Новий матеріал

1. Оголошення теми та завдань уроку.

2. Порівняння закінчень іменників, ужитих в орудному відмінку, в російській і український мовах, впр.132.

3. Бесіда.

Які закінчення мають іменники І відміни в орудному відмінку? Поставте ці іменники в називному відмінку і запишіть їх поруч за зразком: листуватися з Ольгою - Ольга і под. Спробуйте пояснити, іменники з основою на який приголосний мають закінчення - ою, а на який - ею, - єю. Свій висновок перевірте за правилом.

III. Формування умінь правильно вживати закінчення іменників у формі орудного відмінка в усному мовленні і на письмі.

1. Дидактична гра "Провідміняй".

На дошці записано вірш, який учні читають хором. Потім проводиться списування з орфографічним завданням - записати потрібні закінчення.

Пливе туман долиною, над вільх, калин, над білою берез, над кленом і ліщин.

Перевірка написаного.

2. Вправи 136, 137 виконуються спочатку усно (першу вправу доцільно записати на дошці), а потім письмово.

3. Удосконалення мовленнєвих умінь, впр.138. Розгляньте малюнки. З яких казок ці герої? Розкажіть, хто з чим намальований.

IV. Підсумок уроку

Яку тему ми сьогодні вивчали? У яких випадках іменники в орудному відмінку мають закінчення - ою, а в яких - ею, - єю.

V. Домашнє завдання

Подаємо декілька прикладів дидактичних ігор до вивчення частини мови "Іменник".

Одним з різновидів дидактичних ігор є кросворд. Тож, кросворд це - гра-задача полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури, так щоб по горизонталі та вертикалі вийшли загадані слова. [59: 98]

Кросворд № 1. У клітинках кожного рядка таблиці треба записати слова тієї частини мови, яка записана по вертикалі, з перших чи других букв потрібних слів.

Відгадати допоможуть речення, в яких пропущені відповідні іменники.

Ще не смеркло, а на заході зійшла вечірня….

Опівдні на вахту заступила нова… робітників.

Хоч велика вся …, а Батьківщина ж в нас єдина, - це вся країна, найулюбленіша моя!

… була цікава, і її швидко прочитали діти всього загону.

Бабусі допомагає….

Найраніше в нашім саду цвіте абрикос, а потім….

Діти зійшли на вершину гори і побачили, що … звисає над глибокою ущелиною.

1

І

2

М

3

Е

4

Н

5

Н

6

И

7

К

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Авторські пропозиції та їх результативність
Дидактичні ігри бажано широко використовувати як засіб навчання, виховання і розвитку школярів. У будь-якій грі розвивається увага, спостережливість, кмітливість. Сучасна дидактика, звертаючись до іг ...

Семантико-граматичні категорії іменника
Учені дослідили, що половина усіх слів, наявних у нашій мові, припадає на іменник. Це, очевидно, тому, що він дає назви усьому, що нас оточує. А світ такий велетенський. До того ж іменник - незрівнян ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com