Створення необхідних умов для навчання та виховання учнів з психофізичними особливостями

Педагогіка і освіта » Психолого-педагогічний супровід учня з особливими потребами. Використання моделі інклюзивної освіти » Створення необхідних умов для навчання та виховання учнів з психофізичними особливостями

Як же створити необхідні умови для навчання та повноцінного розвитку учнів з особливими потребами?

Необхідно мати чітке уявлення про рівень розвитку учня, його актуальні та потенційні можливості, потреби та життєві орієнтації. Психологу потрібні не просто загальні знання про дитину, а конкретні, визначені, які б дали можливість відповісти на запитання, чи є сприятливим дане оточення для навчання та розвитку такої дитини, а якщо ні, то в чому причина. Якщо ми не в змозі усунути цю причину, ми її повинні нівелювати.

Важливим фактором для наших учнів є те, що в ліцеї вони не просто навчаються, отримують середню освіту, а й здобувають навички для майбутньої професії, яку обрали під час вступу до навчального закладу.

Тому нам вдвічі складніше - необхідно не тільки усунути причини, які заважають учням навчатися, а й вияснити. Чи не стануть вони на заваді до отримання професії.

Супровід – це система професійної діяльності психолога, мета якої (як влучно про це сказала канд психол. наук М.Бітянова) не в тому, щоб „зазирнути” у внутрішній світ дитини, дізнатись, як він влаштований, її взаємини зі світом, а в тому , щоб організувати співпрацю з нею, спрямовану на самопізнання, пошук шляхів саморегуляції внутрішнім світом і системою стосунків. Суть психологічної діяльності полягає в супроводі учня в процесі його навчання, що дає можливість впровадити психологічну діяльність навчально-виховну педагогічну систему. Стає можливим об’єднання мети психологічної та педагогічної практики і фокусування на головному – на особливості учня.

Завдання психолога – допомогти налагодити взаємодію дитини, шо має проблеми розвитку, з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Таким чином, супровід розглядається як цілісна діяльність, командна взаємодія (викладачів, майстрів в/н, вихователів, батьків. Практичного психолога, медпрацівника).

Нове про педагогіку:

Формування правосвідомості та культури особистості
Формування духовного світу людини, особливо молодої, має актуальне значення для побудови незалежної Української держави з власним державним устроєм, соціальними відносинами і правовою системою. Після ...

Авторські пропозиції та їх результативність
Вивчення та узагальнення теоретичних основ досліджуваної проблеми на констатувальному етапі дослідження дозволили сформувати робочу гіпотезу. Ефективність роботи забезпечувалася на основі вивчення та ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com