Створення необхідних умов для навчання та виховання учнів з психофізичними особливостями

Педагогіка і освіта » Психолого-педагогічний супровід учня з особливими потребами. Використання моделі інклюзивної освіти » Створення необхідних умов для навчання та виховання учнів з психофізичними особливостями

Як же створити необхідні умови для навчання та повноцінного розвитку учнів з особливими потребами?

Необхідно мати чітке уявлення про рівень розвитку учня, його актуальні та потенційні можливості, потреби та життєві орієнтації. Психологу потрібні не просто загальні знання про дитину, а конкретні, визначені, які б дали можливість відповісти на запитання, чи є сприятливим дане оточення для навчання та розвитку такої дитини, а якщо ні, то в чому причина. Якщо ми не в змозі усунути цю причину, ми її повинні нівелювати.

Важливим фактором для наших учнів є те, що в ліцеї вони не просто навчаються, отримують середню освіту, а й здобувають навички для майбутньої професії, яку обрали під час вступу до навчального закладу.

Тому нам вдвічі складніше - необхідно не тільки усунути причини, які заважають учням навчатися, а й вияснити. Чи не стануть вони на заваді до отримання професії.

Супровід – це система професійної діяльності психолога, мета якої (як влучно про це сказала канд психол. наук М.Бітянова) не в тому, щоб „зазирнути” у внутрішній світ дитини, дізнатись, як він влаштований, її взаємини зі світом, а в тому , щоб організувати співпрацю з нею, спрямовану на самопізнання, пошук шляхів саморегуляції внутрішнім світом і системою стосунків. Суть психологічної діяльності полягає в супроводі учня в процесі його навчання, що дає можливість впровадити психологічну діяльність навчально-виховну педагогічну систему. Стає можливим об’єднання мети психологічної та педагогічної практики і фокусування на головному – на особливості учня.

Завдання психолога – допомогти налагодити взаємодію дитини, шо має проблеми розвитку, з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Таким чином, супровід розглядається як цілісна діяльність, командна взаємодія (викладачів, майстрів в/н, вихователів, батьків. Практичного психолога, медпрацівника).

Нове про педагогіку:

Фактори розвитку і виховання підлітків
Важливими є положення Г. Костюка, що розкривають розвиток людини як біологічної і соціальної системи. Вчений зазначає, що становлення особистості – обумовлений і разом з тим саморозвиваючий процес. Ц ...

Вивчення числа іменників
Поняття «число» засвоюється учнями на реальній, предметній основі: у житті вони зустрічають один або декілька предметів. У зв'язку з цим уявлення про число сформоване ще в дошкільному віці, адже, пра ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com